833 Shares 8136 views

Pachnący Hoya – opieka w domu

Hoya przyszedł do naszych domów z południowo-wschodniej Azji: Indonezji i południowych Chinach, od Nowej Gwinei, Tajlandii, z wysp Archipelagu Malajskiego, niektórych częściach Indii. Ponadto, można go znaleźć w północnej Australii. Bezpretensjonalny Hoya, opieka w domu dla niej jest bardzo proste.


Ta jedyna w swoim rodzaju kwitnące winorośli należący do rodziny (Asclepiadaceae Asclepiadaceae). Hoya przeszedł bardzo niechętnie. W związku z tym, ich różnorodność odmian jest ograniczona do kwoty około 200 odmian. Pojawienie się roślin – mięsiste łodygi, która ostatecznie staje się sztywny, posiedzenia otoczony równoległych liści. łodygi kwiatów rosną bezpośrednio z łodygi. Kwiatostan składa się siedzi na długich szypułkach kwiaty, wyrastające parasol szypułek w ilości od 3 do 20. Ich wielkość zależy od gatunku i odmiany.

Istnieje winorośli z bardzo duże kwiaty 8-10 cm (Red Imperial) i małych – do 1 cm (Hoya Kerry). A wielkość całego Hoya Nicholson kwiatostanów 4,5 cm. Większość pachnących kwiatów tej rośliny, gładkie i błyszczące, rozcięta, pyatilepestnye. Ale są też odmiany o kwiatach dojrzewania, na przykład Kaudata, Mirabilis. Wszystkich stoisk Hoya multiflora. Jego wyrafinowany piętrowe gwiaździste kwiaty nie mogą być mylone z jakiejkolwiek innej odmiany. Niedaleko za nią i Hoya Kampanulata – jego kwiatostan jak każdy kwiat przypominający spadochronem, ponieważ przylistki skondensowane, lekko rozcięta. Hoya zakresy płatek kolor od ciemno purpurowo-szary kolor na biały, żółty i biały. Jeden skok może kwitnąć przez kilka lat, więc nie należy usuwać go po kwitnieniu.

Kształt i kolor liści jest również bardzo zmienność. Nie Hoya z małymi liśćmi do 3 cm (Curtis) i olbrzymich odmian takich jak Lambi, który opuszcza ręką. Ich kształt może być okrągłe, owalne, długie, jak pea (Shepard), serca (Kerry), skręcone (Indian liny). Liście barwiące może być płynnie zielone, nakrapiane żółto-zielony, zielone lub białe plamki z liczb pierwszych.

Zasady uprawy i pielęgnacji

Kwiat Hoya – houseplant. Nie nadaje się do uprawy w ogrodzie rosyjskiego, bo kocha ciepło, boi się wiatru i słońca. W bezpośrednim świetle słonecznym liście zmieniają kolor na czerwony i uzyskać silne oparzenia, jak wiatr może spowolnić jego rozwój. W tym pnącza dość mały system korzeniowy, więc nie trzeba nieporęcznych garnki. Roślina metr długości, a nawet w procesach, można łatwo rośnie do 9 cm doniczki (w ilości 0,45 do 0,5 litra). Wymagający do podlewania Hoya, opieka w domu powinna zawierać pewne zasady. Gleby dla uprawy muszą być łatwe, ale pojemność.

Liana nie tolerują nadmiaru – nie rosną na mokro puli. To musi być wystarczająca ilość otworów do odprowadzania wody. Jednak jest to bardzo roślin wilgoć miłości. Możliwe następujący skład gruntowania Hoya: ziemia ogrodowa lub konwencjonalnego startera należy rozcieńczyć mchu Sphagnum, wermikulit i drobno gliny rozszerzonej (2/1 / 0,5 / 0,5). Należy pamiętać, że w jego treść jest bardzo podobna do soczyste i niezbyt lubiący tłustej glebie. Więc jeśli masz czarną glebę w kraju, radzimy, aby dodać gruncie całkiem sporo.

Bardzo zmienna jeden Jolla, opieka w domu zależy od tego, jakie jest. Jeśli masz roślinę z grubych mięsistych liściach – nie umieścić stałą uwilgotnienia. Gleba należy wysuszyć między podlewaniem całkowicie. Nie złego się stanie, jeśli roślina mogła stać kilka dni w stanie suchym. Przez 4-5 dni nie będzie nic. Ale jest to dobra profilaktyka próchnicy. Takie Hoya uwielbiają wygrzewać się na ukośne światło słoneczne. Dla roślin z cienkich liści może być zalecane częstszego podlewania i mniej światła słonecznego. I na północnym oknie, to winorośl rosną normalnie. Kiedy peresushke drobne gatunki o liściach mogą stracić liści.

Hoya z dojrzewania jasnozielonych liściach, takich jak jasny, ale nie palącym słońcu, obfitego podlewania bez stagnacji wody. Nie tak jak suszenie, co prowadzi do szybkiego odwodnienia oraz więdnięcie liści. Rośliny z owłosione liście ciemnozielone zwykle preferuje treść. Ten odcień tolerujących gatunków, które mogą być nawadnia w miarę suszenia ziemnych śpiączki.

Nie można tolerować duże ilości minerałów Hoya, opieka w domu nie przewiduje częstych i ciężkich opatrunków. Muszą być karmione bardzo ostrożnie. Najlepiej jest kupić nawóz roślinny dla sukulentów i orchidei. Jeśli nie chcesz kupić, ale chcą korzystać z tego, co jest, może podawać nawóz dla kwitnących dekorativnolistnyh i (na przemian). Ale w tym przypadku, rozwiązanie powinno odbywać się 4-5 razy słabsze niż zalecana na etykiecie.

Metody hodowlane

Optymalny sposób reprodukcji Hoya – za pomocą wegetatywnej sadzonek. Ale z liści sadzonki rosną to jest prawie niemożliwe, ponieważ nie ma żadnych komórek liści, które zapewniają punkt wzrostu. Dlatego, nawet jeśli liści i korzeni daje sto procent tego, co się zakorzenić i kiełkować. Chyba że masz kawałek liścia z łodygą. Wtedy rosną Hoya z blachy trudne, ale możliwe.

Kibicowania najlepszej dostępności sadzonek z dwoma parami liści – to jest prawdopodobne, że cięcia nie będą akceptowane. Powinno być sadzone w małym naczyniu w tej samej kompozycji do gleby, jak również dla dorosłych roślin, jak opisano powyżej. Ale do ziemi należy doliczyć jeszcze mniej. Dla szybszego ukorzenienia lepsze pokrycie lub owinąć uchwyt pakietu jar pot przejrzysty, zapewniając warunki cieplarniane. Kiedy łodyga zaczyna rosnąć, może to być sadzone w stałej puli. Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że zbyt wiele pojemność Hoya nie tylko nie kwitną, ale rosną bardzo powoli, ponieważ duża ilość posadzeniu glebę, to „trudne” winorośl woli budować korzeń, zamiast części nadziemnej.