837 Shares 8612 views

Tynkowanie Wood Floor: co wybrać? Technologia gotowanie samoobsługowe

Drewniane podłogi to nie tylko piękne i idealnie harmonizuje z każdym wnętrzem. On jest również przyjazne dla środowiska, ciepłe, niezawodne, co czyni go najtańszym rozwiązaniem dla pomieszczeń. Ale z czasem, drzewo traci swojej pierwotnej postaci pęknięcia, ślady efektów mechanicznych, deski pęka, osnowa, pęknięcia powstają między nimi. Eksperci zalecają, aby przywrócić powierzchni drewnianych przy użyciu różnych typów wypełniaczy. Tak zwane mieszanki przeznaczone do napawania.

Dlaczego muszę kit podłogi?

Kit do podłogi z drewna – idealny materiał, który pozwala na usunięcie pojawił się na wykładzinę podłogową wad i przygotowania powierzchni do dalszego wykończenia czy dekoracji. Ale niektórzy konsumenci mają wątpliwości, czy narzędzie spackling można całkowicie ukryć wszelkie niedoskonałości? Jak długo po naprawie piętrach odnowionych może utrzymać wygląd?

Korzystanie kit naprawdę poprawić właściwości techniczne i estetyczne podłogi, ale do tego trzeba, aby wybrać najbardziej odpowiedni materiał. Więc co jest potrzebne do pokrycia podłogi drewniane, tak aby mógł się oprzeć wszystkie obciążenia i nie stracić swój urok?

W sprzedaży dostępne są różne narzędzia, które są sklasyfikowane według rodzaju materiału, który służył jako podstawa do ich produkcji. Ten gips, kleje, olej, akryl, lakierów, i inne środki i materiałów. Dalej – więcej o najbardziej popularnych mieszanek szpachlowych.

Wypełniacz niekurczliwe

Takie materiały o wysokiej jakości, a więc jest niezbędna w celu usunięcia z powierzchni wgniecenia drewna, wiórów, głębokie pęknięcia i innych poważnych wad. Główną zaletą materiałów – oszczędność po wysuszeniu początkowej objętości, i doskonałej przyczepności do drzewa. Oznacza to, że po tym odbywa się pęknięć tynku drewnianej podłogi i zastosowana masa jest całkowicie suchy, nie pęka, utrzymać podłogę.

Poważny: szpachlówka specjalne pigmenty mogą być dodawane do warstwy korekcyjnej nie różni się kolorem od obrabianych powierzchni. Tak więc, przy użyciu barwników, możliwe jest, aby wybrać kolor za następującą fakturę:

 1. Mahoń.
 2. Brzoza.
 3. Wenge.
 4. Orzech.
 5. Dąb i inne.

Mieszaninę alkidowa

Zastosowanie alkidowa kit do podłogi z drewna do malowania, lakierowania, emaliowania. Może być stosowany nie tylko do naprawy drewniane podłogi, ale także na wszystkich powierzchniach z drewna. Substancja wytwarzana w specjalnych strzykawek, rurek lub słoików, ponieważ ma konsystencję pasty. Zastosuj kit niezbędnej drewna tak, że wystaje nieznacznie nad powierzchnią. Jeśli wióry lub szczeliny są zbyt duże, po czym nakłada się kilka razy, za każdym razem dając pasty całkowicie suche. Kiedy staje się całkowicie suchy, a ostatnia warstwa, konieczne jest do przetwarzania papieru ściernego, tak że dogonił podłodze.

Akrylowe mix kit

Akrylowy pasty do wyrównywania drewnianej podłogi stosuje się, gdy jest to konieczne, w celu zamknięcia drobnych wad. Zazwyczaj podobnyymaterial stosowany do renowacji podłóg, które następnie zostaną określone dywan, laminatu, linoleum.

Główne korzyści z materiału na bazie akrylu:

 1. Krótki okres twardnienia.
 2. Nieszkodliwości.
 3. Łatwa aplikacja.
 4. Plastyczność.
 5. Bez zapachu.

Poza tym mieszanina może być przetwarzane nie tylko podłóg, ale również siekane lub ściany log, ponieważ materiał nie przechodził wody, a tym samym powstaje w drewnie nie grzyba.

akryl koszt mieszanka jest wyższa niż rówieśnicy z innych powodów, ale to jest całkowicie uzasadnione jego wysoką wydajność. Jedyną rzeczą do zapamiętania – trzeba włożyć wiele cienkiej warstwie nie grubszej niż 12 mm: to pomoże uniknąć pęknięć, gdy powierzchnia jest całkowicie sucha.

Mieszaninę gips

Ten rodzaj materiału jest zdecydowanie najbardziej popularny – ma plastikową konsystencję i dobrze przylega do powierzchni. Te cechy płaszcz dla drewnianej podłogi gipsowe mogą być wykorzystane do stworzenia zasadowych lub powłoki nawierzchniowej. Według jego cechy tynk akrylowy na bazie gipsu nie jest gorsza od analogowej, ale ma niższy koszt. Dla tych, którzy chcieliby zaoszczędzić opcję podczas napraw wnętrzach – to jest zakup takiej mieszaniny.

Podstawą doboru

Obecnie na rynku jest bardzo różny wypełniacz do drewnianej podłogi. Jak wybrać mieszankę, aby zapewnić pożądany wykończenie jest wynik?

Aby nie popełniać błędów, wystarczy przestrzegać podstawowych zasad wyboru wymaganego materiału i zwrócić uwagę na następujące elementy:

 1. Plastyczność masy. Mieszaninę tworzywa sztucznego, łatwiej jest stosować i dystrybucji konwencjonalny kielni na powierzchni.
 2. Przyczepność. Im wyższa punktacja, tym lepsza jest mieszanina przylega do powierzchni. Oznacza to, że kit pozostanie przez długi czas, a toksyczne opary są mało prawdopodobne, aby odbyć.
 3. Nie skurcz. Mniejszy zmieniać wymiary suszy pasty do podłogi drewnianej, tym mniej będzie pękać, kruszy się i łatwiej do szlifowania.
 4. Czas schnięcia. Oczywiście, aby czekać przez długi czas nie chce się, ale nie jest to niezbędne dla uzyskania materiału, który wskazuje czas całkowitego wyschnięcia na co najmniej 24 godzin. Czasami mówiąc „powolne i stałe wygrywa” jest najbardziej poprawne.
 5. Koszt. Wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Często nadpłaty za „markę”.
 6. Jeśli zdecydujesz się na zakup suchej mieszanki, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na jego strukturę. Fakt, że wielkość cząstek zależy od jakości uzyskanej w wyniku powierzchni – im większe są cząstki, tym mniejsza uzyskać gładką powierzchnię, a zatem odwrotnie. Wnioski: wybrać najlepszą suchą mieszankę delikatnej strukturze.

Samodzielna praca z materiałem

Otynkowany drewniane podłogi z ich rąk – proste sprawy. Radzenia sobie z nim, nawet początkujący mogą opanować jeśli zna cechy materiału. Ale zasady są następujące:

 1. Nabyć mieszankę kit jest konieczne z uwagi na fakt, że praca zostanie wykonana wewnątrz budynku.
 2. Materiał jest gotowy do dalszego użytku i nie należy rozcieńczać.
 3. Zanim zaczniesz, musisz usunąć brud z powierzchni poddanej leczeniu.
 4. Usuń poprzednią farbę, gdy naprawa jest przeprowadzana.
 5. Papierem ściernym, a następnie przemyć i wysuszyć.
 6. Jeśli pęknięcia są głębokie, kit jest stosowana do maksymalnie trzech warstw. Grubość każdej nie więcej niż dwa mm. Aby zapewnić lepszą przyczepność przed nałożeniem kolejnej warstwy musi czekać, aż masa sucha i szlifowanie powierzchni.

Dalsza praca odbywa się w taki sam sposób jak z otynkowanej ścianie: Podłoże musi być zagruntowane, skórki, a dopiero potem oddać wykończenia – farby, lakiery, itp …