484 Shares 5777 views

Śrubokręt „Makita”: dane techniczne, opinie, ceny. Przegląd wkrętaki Makita

„Makita” Firma została założona w 1915 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w małej miejscowości Nagoya (Japonia). Założycielem tej firmy jest uważany za młody biznesmen Masaburo Makita. Od 1935 roku aktywnie zaczął tworzyć transformatorów. Równolegle będzie pracować na utrzymanie silników elektrycznych.

Pojawienie się pierwszych elektronarzędzi „Makita”

Od 1958 roku firma „Makita” zaczęła produkować różnego rodzaju elektronarzędzi. Obecnie istnieje około 1000 modeli tej klasy. Między innymi, są bardzo popularne śrubokręty. Eksperci w dziedzinie budownictwa w większości przypadków wolą tej konkretnej marki. Wynika to głównie ze względu na wysokiej jakości komponentów. Plus, firma „Makita” nieustannie się rozwija i co roku odnawia swoją technologię. Pracownicy tej firmy mają wielkie umiejętności. Wszystko to pozwala nam produkować bardzo wysokiej jakości elektronarzędzia.

Korzyści wkrętaki „Makita”

Wkrętaki „Makita” charakteryzujące się dużą pojemnością. Średnia częstotliwość pracy na biegu jałowym w pierwszej prędkości wynosi 2300 obrotów na minutę. Jednocześnie istnieje duży wybór śrubokrętów to mechanizm udarowy. Liczba uderzeń na minutę wynosi 3200. Kolejną zaletą można wymienić dobry moment. Dotyczy to zarówno materiałów twardych i miękkich. Zwartość z wielu modeli śrubokrętów „Makita” strajków. Średnia długość narzędzia wynosi zaledwie 150 mm. Zatem wkrętaki waga mieści się w zakresie od 1,5 kg. Wszystko to sprawia, że jest bardzo wygodny w użyciu instrument przez długi czas. Ponadto producenci zadbali instalacji wysokiej jakości długopisy. Wszyscy obrezinena i dobrze utrzymane w ręku. Dodatkowo można zauważyć obecność podświetlenie LED w różnych modelach. Ten system oświetleniowy pozwala skutecznie działać w warunkach słabej widoczności. W tym przypadku absolutnie nie myśli o zastosowaniu dodatkowego latarkę. Należy zauważyć, że śrubokręt naprawa ( „Makita”) nie jest drogie.

Jakie są wady z śrubokręty

Z oczywistych niedostatków wkrętaków „Makita” można wyróżnić duże wibracje. Uchwyt w wielu modelach jest w dobrym stanie i gumą, ale wraca do mechanizm uderzający jest mocno słyszalny. Wszystko to powoduje pewien dyskomfort podczas pracy urządzenia. Trzeba też wspomnieć o baterii, które są zainstalowane w wkręcania „Makita”. Niezwykle wytrzymała, nie wyróżniać. W tym przypadku baterie spływać szybko i trzeba umieścić urządzenie do ładowania. Wszystko to ostatecznie jest czasochłonne.

Model "Makita BTD146Z": cechy i cena

Ten śrubokręt (akumulator) „Makita” dzisiaj jest duże zapotrzebowanie na rynku. Wynika to głównie ze względu na swoją pojemność i zwartości. Częstotliwość pracy na biegu jałowym w pierwszej prędkości wynosi 2300 obrotów na minutę. Kiedy odbywa się to ponad 3200 strajków. Moment na materiałach twardych i miękkich wynosi 160 Nm. W tej baterii klasy lew pojemność śrubokręta 18,0 V. Długość struktury jest równa 138 mm, szerokość 79 mm i wysokość 238 mm. Całkowita masa wkrętaka wynosi 1,3 kg.

W zestawie z urządzeniem są śruby M5 na M14. Na ogół producenci modelu, aby uzyskać wiarygodne i trwałe. Obudowa w ergonomicznym instrumentu. Wszystko to nie dopuścić do przedostania się kurzu wewnątrz urządzenia. Chroni części ciała od wilgoci. Uchwyt w pełni gumowanej śrubokrętem i bardzo wygodnie leży w dłoni. Dodatkowo oświetlenie LED urządzenie jest zainstalowane. Jeśli pracujesz w ciemności, to będzie wystarczająco oświetlić. Standardowy zestaw zawiera bezpośrednio śrubokręt, ładowarkę oraz sprawa transportu. Cena za ten śrubokręt „Makita” wynosi 10.100 rubli.

Opinie konsumentów śrubokrętów „Makita BTD146Z”

Ten śrubokręt „Makita” feedback od konsumentów jako całość jest pozytywna. Wiele osób odróżnić dobre narzędzie zarządzania. Jest możliwe, aby dostosować prędkość jest bardzo wygodne. lekka praca w niektórych przypadkach jest bardzo potrzebne. Dodatkowo cieszy wygodny uchwyt, który pasuje do dłoni i pozwala na długi czas pracy. Jako kupujący dobrze reagują na wkrętarek udarowych mechanizmu.

Wśród wad tego modelu jest izolowana nadmiernych problemów drgań. W dążeniu do kompaktowych producentów dokonały urządzenie, które jest na wysokich obrotach mocno odchylone na powierzchni od jego pierwotnej lokalizacji. Wszystko to powoduje pewien dyskomfort i niedogodności. Również frustruje małą baterię. Dość często, to należy usunąć i umieścić na opłaty. W tym przypadku, to zajmuje dużo czasu.

Cechy śrubokręt „Makita TD090DWE”

W ogóle, to śrubokręt „Makita” jest idealny do domu. Jest kompaktowy i ma zatem dobrą moc. śrubokręt moc pochodzi z baterii litowo-jonowych. szybkość obrotowa wynosi maksimum 2400 obrotów na minutę. Firma „Makita” śrubokręt wytrzymać napięcia 18 woltów bezpiecznie. Warto też wspomnieć o średniej pojemności baterii na poziomie 1,3 Ah. Czas ładowania wynosi 0,83 godziny. Kaseta jest klasyfikowany jako szybkie. Jego średnica wynosi 6,35 mm. Regulacja momentu dzieje się na skali w odstępach co 90 Nm.

Z cech tego modelu można odróżnić obecność oświetlania, jak i odwrotnie. W ogóle, śrubokręt (akumulator) „Makita” jest w stanie wykonać ponad 3000 uderzeń na minutę. W tym przypadku, śruby są dostarczane od M5 do M12. Również należy pamiętać, że standardowy zestaw dwóch baterii włączone, ładowarkę, a także specjalną dyszę o średnicy 50 mm. Ponadto jest to wygodny futerał i kompaktowa obudowa transportowa. Wymiary tego modelu jest bardzo skromny. Całkowita długość śrubokręt 155 mm, szerokość 54 mm i wysokość 178 metrów. Całkowity ciężar urządzenia w postaci zmontowanej tylko 0,9 kg. Koszt śrubokręta „Makita” oscylują 9500 rubli.

Recenzje wkrętaków „Makita TD090DWE”

Ten śrubokręt „Makita” zdobył dobre opinie komunikatu. Jednak należy zauważyć, że model ten ma zastosowanie tylko do domu, a eksperci nie powinny być stosowane. prędkość obrotowa śrubokrętem jest dość wygodne. W tym przypadku mechanizm udarowy ustawić jakość. Dodatkowo, klienci lubić dogodne światła, która jest dostępna w urządzeniu. Posiada również bardzo duży zestaw do wkrętarek, które nie mogą jednak radości. Śruby z pomocą tego urządzenia zawiera bardzo łatwy i szybki. Ponadto kupujący zauważyli dość wygodne dopasowanie do ograniczenia nakrętek.

Niektóre przykre, że nie zawierał głowę zaczynając od 14 mm. Jednak sklep zawsze mają możliwość zakupu specjalnego adaptera do tego celu, a problem zostanie rozwiązany. Niektórzy skarżą się również na fakt, że śruby są często zminimalizowane. W tym przypadku, trochę przyzwyczaić do śrubokręta. Po pewnym czasie można kiedy przestać czuć ten moment.

Przegląd śrubokręt „Makita BDF343SHE”

Model ten jest sklasyfikowany jako wiertło „Makita”. Jedzenie ona pochodzi z akumulatora litowo-jonowego. Średnia prędkość obrotowa wynosi 1300 obrotów na minutę. Mechanizm wyzwalający jest nieobecny w tym śrubokręty. Całkowite napięcie urządzenia wynosi 14,4 V. Pojemność akumulatora, z kolei, 1,3 Ah, to jest całkiem dobre. Kaseta jest klasyfikowany jako szybkie. Jego średnica wynosi 10 mm.

Spośród cech tego modelu może zapewnić możliwość pracy w dwóch prędkościach. Ponadto, zapasowy akumulator włączone. Najpowszechniej stosowanym ten model do pracy na powierzchni drewnianych. Maksymalna nie może wykonać otwór 25 mm. W ten sposób na powierzchni metalu największa średnica wiertła 10 mm. Ponadto, istnieje wiele poziomów momentu obrotowego. Wymiary tego modelu jest bardzo przeciętna. Całkowita waga 1,5 kg, co jest bardzo dobra. Cena takich towarów jak śrubokręt „Makita” wynosi około 13.000 rubli.

Recenzje wkrętaków „Makita BDF343SHE”

Większość konsumentów rozważyć model kompaktowy i niezwykle wiarygodne. W ten sposób jest możliwe, aby pracować na powierzchni drewna i metalu. Dodatkowo, można użyć śrubokręta na różnych elementów złącznych. Możliwość zmiany prędkości znacznie wyświetlane na urządzeniu. Konsumenci zauważyć, że kontrola prędkości jest bardzo gładka. Jednak wiele powiedzieć wygodę keyless kleszcze.

Na ogół, ten wkrętak „Makita” z akumulatora litowego siły jest większa. Wszystko to stało się możliwe dzięki zainstalowaniu nowego silnika elektrycznego na czterech magnesów. Możliwe jest również użycie akumulatora zapasowego, że dużo czasu jest wyświetlany na urządzeniu. Cały korpus tego modelu jest wykonana z wysokiej jakości odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. Uchwyt urządzenia wyposażonego w elementy antypoślizgowych. W tym przypadku, uchwyt uzyskuje niezawodne. Wszystko to pozwala na bardzo precyzyjną kontrolę ruchu śrubokręt.

Przegląd profesjonalnego modelu śrubokręt „Makita BHP458RFE”

Model ten jest sklasyfikowany jako wiertarka. Średnio to wykonywane 2,000 rpm. Maksymalny moment obrotowy wynosi 91 Nm. W tym przypadku możliwe jest, aby go dostosować. Przełącznik jest również zestaw do zmiany prędkości.

Wypalanie mechanizm śrubokręt, co z kolei może mieć więcej niż 6000 uderzeń na minutę. W tym zestawie odwrócić i światła. Dodatkowo, nie jest całkowitą ilość zestawu akumulatorów 18 V. narzędzi składa się z dodatkowego ramienia, ładowarkę z ogranicznikiem głębokości wiercenia, a futerał. Wreszcie możemy powiedzieć, że te śrubokręty (akumulatory) „Makita” ceny są bardzo wysokie. Koszt rynku wynosi około 33.000 rubli.