224 Shares 8488 views

Czyszczenie rur kanalizacyjnych: kilka sposobów na pozbycie się zatykanie

Czyszczenie rur kanalizacyjnych jest obowiązkowe, jeśli zauważy, że woda zaczęła iść bardzo powoli lub przestała płynąć. Powodem tego może być tablica tłuszczowych złapany w kosza lub dowolnego obiektu, takiego jak ściereczki. Ponadto, problem może leżeć w złej jakości wody (jeśli jest zbyt mocno). Przeprowadzać regularne czyszczenie jest konieczne, aby system działał przez długi czas i regularnie. Istnieje kilka skutecznych sposobów: mechaniczne i chemiczne.


Tak więc, jeśli okazało się, zator, pierwszym sposobem radzenia sobie z nim jest tłok. Aby go użyć, należy wybrać wodę do zlewu lub łazience (zakładając zatkany odpływ) i innych otworów odpływowych są również blisko. Teraz starają się energicznie pracować tłokiem i wyciągnąć ją ostro. Procedura ta powinna być przeprowadzona kilka razy. W rezultacie, można usunąć zator nie jest bardzo trudne bez użycia dodatkowych środków.

Czyszczenie rur kanalizacyjnych w przypadku kompleksu polega na zastosowaniu specjalnego kabla, który w końcu może być dostarczone z małymi łopatkami. Produkt musi być na tyle sztywna, aby nie zginać, natknął się na przeszkody, ale to powinno być łatwe do pokonania cały system zwrotów akcji. Pchanie kabla do kanalizacji, należy jednocześnie przewijane w jednym kierunku. Potykając się na blokadzie, spróbuj delikatnie i powoli obracać produkt, o ile nie łamie korek.

Czyszczenie rur kanalizacji może być również przeprowadzane za pomocą silnego strumienia wody pod ciśnieniem. W tym przypadku wszystkie otwory z wyjątkiem zatkane, powinny być szczelnie zatkany. Jeśli tłuszcz osadza się w rurach, a następnie w celu usunięcia możliwe jest zastosowanie gorącej wodzie (w wodzie). Należy również być dostarczany pod ciśnieniem. Czasami ciecz dodaje różne dodatkowe substancje, które rozkładają tłuszcze.

Istnieje również suche czyszczenia rur kanalizacyjnych, które wymaga użycia specjalnych narzędzi, które mogą rozpuszczać się zator. Te substancje organiczne mogą złagodzić zatyczki i usunięcia ich z układu. Poza tym, w ten sposób można wydać dodatkowe dezynfekcji rur. Należy zauważyć, że ta likwidacja zatorów nie nadaje się do bardzo trudnych przypadkach. Lepsze wykorzystanie chemii do zapobiegania występowania złóż.

Czyszczenie rur kanalizacyjnych można dokonać bezpiecznych i ludowych środków zaradczych. Na przykład, wlać do odpływu kilka dużych łyżki sody (z błyskawiczne), a następnie wlać ilość octu i zamykania korka. Pozostawić na kilka godzin, a następnie przemyć rur wody gorącej. Jedyną wadą tej metody jest to, że po niezbyt przyjemny zapach. Jednak to szybko znika, a system jest dodatkowo zdezynfekować.

Dziś możemy liczyć wiele organizacji, które świadczą takie usługi jak czyszczenie rur kanalizacyjnych. Cena jednocześnie zależy od złożoności prac, stosowanych narzędzi i środków.