774 Shares 2740 views

Nieprzezroczysty materiał „zaciemniające” (zaciemniające). rolety wewnętrzne: przegląd, specyfikacje, modele

Kilka lat temu w naszym kraju po reszcie świata zyskał sporą popularność tkaniny na zasłony, które są połączone przez wspólną nazwą „Blackout” (Blackout). Jednak nadal nie każdy wie o tym niesamowitym tkaniny, a zwłaszcza nie mają wystarczających informacji na temat sposobu korzystania.


Co to jest

Pojęcie „zaciemnienie” odnosi się do szczególnego rodzaju materiału utworzonego przez specjalne techniki i o lekkim właściwości barierowe. Ta funkcja i wykonane tkaniny „Blackout”, niezbędnej do wytwarzania zasłony na oknach każdego projektu – od klasycznych do najnowocześniejszych. Oprócz cennych właściwości opóźnienia promienie słoneczne, tkaniny te mogą mieć również funkcję ognioodpornych. I dlatego można je nazwać idealnym do zastosowania w dowolnych obszarach mieszkalnych, zwłaszcza w sypialni.

Właściwości tkaniny rolety

Zasłony wykonane z innowacyjnych tkanin zostały po raz pierwszy wyprodukowane w Finlandii, kraju białych nocy, jak to nazywa, więc logiczne jest, że ma do czynienia z zadaniem wynalazku jest nieprzezroczysty materiał, który zachowuje zróżnicowany i atrakcyjny wygląd i wygodę konwencjonalnego materiału na zasłony.

Największe Fiński producent tkaniny zaciemniające Almedahls szybko wykonane Zasłony są bardzo popularne na całym świecie.

Wydaje się, że takie cechy jak wystarczającej nieprzezroczystości, do każdej zainteresowanej Nowy. Ale to nie jest jedyna zaleta, które mają od Zasłony są również bardzo gęsta zasłona normalnej tkanki są również w stanie w wystarczającym stopniu absorbują promienie słoneczne, tworząc cień. Ale materiał jest „Blackout” w porównaniu z tradycyjnymi tkaninami i ma szereg istotnych zalet. Aby w pełni docenić to z zaciemniających tkaniny zasłony, jest konieczne badanie właściwości nowego materiału do wytwarzania światła zasłony.

Wiążące cechy tkanki „Blackout” jest uważana za możliwość:

 • nie pozwolić światło z ulicy;
 • dobry zachować kształt i serwet;
 • zapisz wizualną atrakcyjność jasnym słońcu (nie odbarwić lub zanikać);
 • posiada dobrą izolacyjność termiczną;
 • posiada funkcję akustyczną;
 • posiada szczególną odporność na ogień;
 • kiedy zacząć pożar w powietrzu nie przeznaczyć dodatkowe substancje toksyczne.

Jak widać, żaden z klasycznych rodzajów tkanin na zasłony nie może pochwalić się taką unikalny zestaw przydatnych funkcji.

Tkanina „Blackout”

Materiał składa się z aż trzy włókienniczych na bazie akrylu piany z pewnego zbioru chemikaliów. W celu zwiększenia komponent ognia, wielu producentów tkanin impregnowanych tego rodzaju tekstyliów ze specjalnej mieszanki.

Każda z trzech warstw materiału jest utworzona przez specjalną technologię splotu przędzy, która pozwala, aby wszystkie warstwy są bardzo cienkie. Kiedy warstwy są wykonane z bardzo gęstą sieć powyżej unikalne właściwości.

W trosce o światło dowód zasłony

W przeciwieństwie do innych rodzajów ciężkich tkanin na zasłony, tkaniny „Blackout” jest łatwa w pielęgnacji. może ona być przemyta gorącą wodą (w temperaturze około 40 ° C). Można prać w pralce w cyklu ręcznym lub delikatnym. Prasowanie może być również w samochodzie, lecz nie wyższej niż 400 obrotów na minutę, a nawet bez materiału maszynowego wciśnięty szybko wyschnąć na własną rękę, a do suszenia materiał powinien być umieszczony z dala od światła słonecznego. Oczywistą zaletą takich zasłon w tym, że nie mogą one żelazo, ponieważ mają one również ich kształt. Drobne zmarszczki i zmarszczki mogą być wyeliminowane z ciepłym żelazkiem. Przemyto często wykonane z materiału Zasłony nie wymagają wystarczająco przemyć dwa razy do roku, ponieważ jedna z ich właściwości – odpierać kurz i brud. Niewątpliwie jest to wymowny fakt łatwości użytkowania zasłon „Blackout”.

kurtyny odmiany

Obecnie klient zaproponował wystarczającej liczby wyborów tkanin „Blackout”. Wybór różnorodnych tkanin, konieczne jest ustalenie z góry do zasłon mody. Materiał może mieć różnice na następujących parametrach:

 • Stopień zmętnienia;
 • gęstość sieci;
 • kolorów, obecność lub nieobecność odbitek;
 • Obecność lub brak substratu;
 • Obecność lub brak dodatku w postaci specjalnego metalizacji natryskowej.

Różnorodność oferowanych rodzajów tkanin i wykonane w różnych stylach i kolorach zasłony wykonane z tej tkaniny pozwala im pasuje do niemal każdego pomieszczenia i stać się ozdobą pomieszczenia. Zasłony są wykonane na dowolnym systemie Windows, w tym istniejące i Rolety zaciemniające, które idealnie pasują praktycznie w każdym pomieszczeniu, uzupełniając jej stylowy.

W uzupełnieniu do wszechstronnych i popularnych żaluzji „Blackout”, można wybrać i japońskich zasłony, nie może być lepiej dopasowany do wzoru orientalnym stylu jest bardzo popularny w nowoczesnych domach. Japoński zasłony świetnie wyglądają w połączeniu z panoramicznym otworów okiennych.

Od tej tkanki uszyć zasłony i marszczona – idealny wzór łukowe okna i inne otwory okienne z niestandardowych konfiguracji.

Kurtyny „Blackout” został z powodzeniem produkowane i dystrybuowane w klasycznych zasłon wersji, absolutnie Nadaje się do każdego wnętrza i funkcjonalne znaczenie pokoju, ponieważ wybór palety kolorów i drukuje materiał nie jest gorszy w każdym wielu zwykłych tkanin osłonowych.

rolety zaciemniające

Pomimo coraz popularnego classic, rolety zyskują coraz więcej fanów, nie tylko wypiera klasyczne warianty zasłony, ale także rolety. Oczywiście, fakt ten nie może wpłynąć na popularność materiału do precyzyjnego tworzenia tego rodzaju zasłon.

Żaluzje „zaciemniające” może mieć różny stopień nieprzezroczystości z przezroczyste dla najbardziej gęsty. Półprzezroczyste rolety są w stanie ładnie rozpraszają światło i wykonać dekoracyjny obciążenia. Bardzo dobrze takie produkty w połączeniu z ciężkimi zasłonami.

Zaciemniające rolety może być wykonane, a technologia dimaut więc opóźnione uwalnianie ciepła, a światło z ulicy przechodzi tylko częściowo. Jest to najlepszy wybór dla biur, a także wyposażoną loggię lub nawet balkonu, szczególnie po słonecznej stronie. Są one idealne do szklarni lub oranżerii. „Blackout” z maksymalną ochronę przed światłem jest niezbędna do sypialni dzieci, i może być stosowany w pomieszczeniu kina domowego lub ciemni.

Technologia ta, zwana „dzień-noc”, działając jako okiennice, pozwala na regulację przepływu światła poziome pasy tkaniny, ustalonej w sposób przejrzysty, wygląda o wiele bardziej interesujące niż rolety, a tym samym łatwiejsze do czyszczenia.

Czarny na zewnątrz rolety w oknach mogą być wykonane do dowolnych rozmiarów i konfiguracji. rolety w specjalne listew prowadzących, które eliminuje braki boczne i zwiotczenie tkanki nieestetyczny. Tkanina jest przymocowany do wału, który znajduje się nad otworem okiennym, a po otwarciu to pasuje do estetyki walca.

Zasłony Zainspiruj

Produkcja różnych tkanin, takich jak zasłony, „Blackout”, założona w wielu manufaktur na całym świecie, a najbardziej znany z nich – firma Junkers & Mullers GmbH z Niemiec, Belgii i Kalkucie coulisse z Holandii.

W Rosji też wydany Zasłony. „Leroy Merlin”, na przykład, oferuje swoim klientom rolety produkowane pod własną marką Inspire.

Zwykłe rolety Zainspiruj odpowiedni kolor idealnie pasuje do praktycznie każdego pomieszczenia z każdego projektu. Filtr nadaje się do zaciemnienia sypialni lub przedszkola, do biura, kina domowego, dla wygody pracy przy komputerze. Jasne lub ciemne internetowej bez nadruku lub dyskretny słabym wzór korzystnie łączony z drugim zasłony tekstylnych wszelkie inne kolory, tapet i inne materiały w tym wnętrzu. Tkanina jest impregnowana specjalnych związków, które ułatwiają opiekę nad rolety. Do czyszczenia kurzu i innych zanieczyszczeń, takich kurtyna wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

Ślepy rolki zaciemniające Inspire ma następujące zalety:

 • Pokrycie tkaniny nie przepuszczają światło.
 • Prostota i łatwość pielęgnacji.
 • Atrakcyjna cena.
 • Nadaje się do każdego wnętrza i każdego pomieszczenia w domu.

Sieć sklepów „Leroy Merlin”, można wybrać rolety w różnych kolorach i rozmiarach, zarówno gładkich oraz z oryginalnym wzorem dla każdego smaku.