605 Shares 1504 views

Rury kanalizacyjne z tworzyw sztucznych. Funkcjonalność, ceny, instalacja

Rury kanalizacyjne z tworzyw sztucznych stopniowo zastępować ich mniej tech poprzedników. Dziś są one dość powszechne w budownictwie indywidualnym i przemysłowym.


Charakterystyka rur kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych

Pierwszą i najważniejszą właściwością materiału z tworzywa sztucznego do instalacji kanalizacyjnej jest wyrażona w wysokiej jakości. Rury te wykazują długą żywotność, a tym samym nie są bardzo drogie. Ponadto, ich instalacja może trwać jako profesjonalista w swojej dziedzinie i złota rączka, który ma imponujące doświadczenie w wykonywaniu takich prac.

Rury kanalizacyjne z tworzyw sztucznych nie wymagają użycia specjalnego drogiego sprzętu, a po zainstalowaniu nie musi być naprawiony w ciągu kilku dziesięcioleci. Wyroby z tworzyw sztucznych do instalacji kanalizacyjnej różnią wywołujący odporność chemiczną po ekspozycji na działanie środowiska korozyjne one pozostać niezmienione. Jeśli podczas układania przestrzegać wszystkich zasad, system będzie trwał przez 50 lat lub więcej, a do przeprowadzenia opisanej materiał uszczelniający mogą zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Mount Technologii

Rury kanalizacyjne z tworzyw sztucznych ułożone w odpowiedniej kolejności. Początkowo były zarezerwowane przez obrabianego materiału, wymiary, które odpowiadają części pomieszczeń lub na ulicy, przydzielonych do instalacji. Gdy jesteś gotowy, aby utorować rury łącząc je w elementach kształtowych. Gdy system jest montowany w jednym urządzeniu, można przystąpić do jego montażu w ścianie. Jeżeli którykolwiek strefa składa się z rur żeliwnych, wygina się z tworzywa sztucznego może być połączony z nimi.

prace przygotowawcze

Rury kanalizacyjne z tworzyw sztucznych mogą być cięte przy użyciu piłę. Ale zaleca się użycie specjalnego narzędzia, które pozwala dotrzeć do skosu cięcia. Wykonując prace takie krawędzi ręki produktu być dokładnie czyszczony, co zapewnia kąt 150 °, to wyeliminuje prawdopodobieństwo uszkodzenia pierścienia uszczelniającego.

Instalację można przeprowadzić stosując następujące materiały i narzędzia:

  • obroże;
  • rury;
  • armatura;
  • piła.

przeprowadzanie r

Montaż elementów powinny być wykonywane dopiero po specjalny smar, którym podlegają Czop elementów końcowych. W tym przypadku gumowa uszczelka będzie trwać przez dłuższy czas. Wygładzenia krawędzi elementu być usunięty z gniazda, co pozwala na przyłączenie. W celu ustalenia systemu należy zastosować zaciski montowane pod sprzęgła. Pozioma odległość pomiędzy jarzmami nie może być większa niż średnica rury dziesięciokrotnie uważa taśmy nośne, odległość ta wynosi w przybliżeniu 200 cm. Najodpowiedniejszym etap elementów systemu do rury 4 mm. Przy instalacji nie jest konieczne, aby zrobić twardy wierzchowca, gdyż może to doprowadzić do utworzenia wewnętrznego napięcia, co jest niedopuszczalne.

Ścieków w jastrychu a ścianą

Przed podłączeniem rury kanalizacyjne z tworzyw sztucznych, należy rozważyć, czy potrzeba, aby wejść do elementów systemu w betonie. W ten sposób jest możliwe nie zrozumieć, że konstrukcja będzie mieć szczeliny temperatury, których szerokość jest równa 10 mm. Ważne jest, aby mocno wzmocnić te elementy, które nie zmieniają swoją pozycję. Uzyskane połączenia pomiędzy rowkami i gniazda muszą być uszczelnione za pomocą kleju konstrukcyjnego taśmy.

Rury kanalizacyjne z tworzyw sztucznych, których cena może być różna w zależności od możliwości, które mogą być ułożone w ścianach. Następnie mogą one być ukryte pod warstwą tynku. W tym przypadku, wyroby z tworzyw sztucznych muszą być chronione, na przykład, tektury falistej, ale jest idealny do tego i włókna szklanego.

Sprzęganie polimerowych i elementów odlewanych z żeliwa

Jeśli mieszkasz w starym typie budynku, a następnie przy wymianie kanalizacji może być wyzwaniem, aby nawiązać połączenie z rur z tworzyw sztucznych i żelaza. Stosowane, gdy jest to konieczne, w celu przejścia rury, która wymaganej średnicy wewnętrznej. Koniugacja z polimerem i do obsady rury żelaza odbywa się za pomocą uszczelki.

Koszt plastikowych rur kanalizacyjnych

Rury kanalizacyjne z tworzyw sztucznych, których cena zmienia się w zależności od cech charakterystycznych, mogą mieć różne gniazda, grubość ścianki i długość. Na przykład, produkty, które mają gniazdo 50, są stosowane w sieciach z okablowaniem, które są strat ekonomicznych i kału. Ogólne obszarem zastosowania jest wystarczająco szeroki: są powszechne podczas instalacji armatury, pionów w budynkach dowolny cel. Rury są opisane w bazie polipropylenu szaro. Taki materiał jest średnio 20 razy lżejszy w porównaniu z analogami z żeliwa szarego. Nie było ekspozycji strasznie gorącą wodę do temperatury 95 ° C i środków chemicznych. Takie rury mogą mieć długość w zakresie od 20 do 3000 mm, a cena waha się od 32 do 156 rubli odpowiednio.

Jeśli trzeba plastikowej rury ściekowej 100, co oznacza, że jego średnica jest równa 100 mm, a w związku z tym możliwość wyboru produktów, grubość ścianki będzie większe wrażenie (2,7 mm), a cena takiej samej długości, jak wspomniano wyżej , będzie się zmieniać w ciągu 65-400 rubli.

Rury kanalizacyjne, o średnicy , która jest równa 100 mm, przeznaczony do montażu układów bezciśnieniowych, które migrują ścieków grawitacyjnie. Elementy te są przeznaczone do systemów, które nie niosą żadnego znaczącego obciążenia od gruntu.

Przed rozpoczęciem układania kanalizacji, konieczne jest, aby obliczyć co rur i kształtek z tworzyw sztucznych trzeba co średnica i cechy powinny one mieć. Pozwoli to na pracę zgodnie z zasadami, które zapewnią długoterminową systemu odpadowego życia i trzeba uwolnić je od przedwczesnych napraw.