432 Shares 8135 views

Sztuczny zbiornik. Staw w ogrodzie

Planując miejsce w ogrodzie zawsze starają się przeznaczyć strefie rekreacyjnej. Zasadą jest, że umieszczone w najbardziej wygodnej strefy. Podstawą strefie rekreacyjnej może służyć jako drzew lub krzewów, tworząc element bliskości natury, klomby z pięknymi kwiatami i zielonych trawników. Dużym plusem i będzie nierówny teren. W części dolnej strony można zorganizować sztuczny zbiornik wodny, a na wzgórzu – wzgórzu alpejskim z wodospadem kaskadowym i potoku.

Jeśli rodzina ma dzieci, nie może obejść się bez zabaw z huśtawkami i piaskownicą. Starsze pokolenia chcą taras lub odpoczynku obszary, które rosną w pobliżu drzew ozdobnych lub krzewów, przepływ strumienia lub przelewowy mały wodospad.

Przy projektowaniu, miejscem odpoczynku najlepiej podzielone na osobne obszary, nie zapominając, że:

– plac zabaw dla dzieci muszą być widoczne z okien domu;

– Ćwiczenia mogą być wykonywane w obszarze trawnika;

– Kwiat łóżko jest lepiej zorganizować na płaskiej powierzchni;

– korpus iskasstvenny wody, jak wspomniano powyżej, pożądane jest, aby to najniższa część punktową.

Trochę bardziej chciałbym mówić o stawie.

Planowanie w ich okolicy sztuczny staw, trzeba będzie zrobić więcej, a strumień lub sztucznym wodospadem płynącej do stawu. Są one ważne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale także na piękno ogrodu wodospadem może odgrywać ważną rolę i stał się jednym punktem, który będzie ożywić cały krajobraz krajobraz witryny. Potok lub wodospad są potrzebne do tego by zorganizować obieg wody w ozdobnym stawem, można to zrobić za pomocą podwodne lub odśrodkowe pompy, która pompuje wodę ze stawu w sztucznym strumieniu i dekoracyjną wodospadu. Krążenie w sztucznym stawie jest potrzebna do tego, co byłoby woda jest stale w ruchu, a nie stagnacji. Pomoże to uniknąć „rozkwit” iw wyniku nieprzyjemnego zapachu z organizmu wody i mętności wody. Oczywiście nie zbędne do instalacji filtrów biomechaniczne leczenie, a jeśli jest to duży staw lub staw kąpielowy, a lampy ultrafioletowe. Ponieważ bardzo upałów letnich, tylko jeden obieg w sztucznym stawie wody mogą być niewystarczające do utrzymania równowagi w bologicheskogo stawu. Konieczne jest również ustalenie skimmers, do zbierania opadłych liści i brudu z powierzchni lustra wody wody. Jeżeli Państwa sztuczny staw chcesz uruchomić ryby, oprócz całej kampleksu oczyszczania wody – pompa filtra, skimmera i. f. Emiter, mieszczący się w aeratora stawie. Aerator z wodą wzbogaconą w tlen, to jest konieczne dla normalnego życia ryb. Ale najbardziej poprawne, w każdym razie dla proektivovaniya i budowy sztucznych zbiorników o dużej wielkości, byłoby lepiej odnieść się do specjalistów. Wiele przydatnych informacji dla budowy sztucznego zbiornika wodnego, systemu jej leczenia i sezonowych warunków opieki nad stawem, a także niezbędnego sprzętu można znaleźć na stronie internetowej www.pruddecor.ru

Oprócz strefie rekreacyjnej mogą być umieszczone różne rzeźby, ławki, altany, skład kamienia naturalnego, doniczek, zabezpieczenia i wiele innych elementów dekoracyjnych. To wszystko zależy od upodobań i pragnień właścicieli. Najważniejsze jest to, aby zatrzymać się w rehabilitacji miejsce i uplifting.