382 Shares 7369 views

Zwracanie "paska menu" przeglądarki

Pozdrowienia, drodzy czytelnicy. Dzisiaj nasz temat będzie poświęcony, jak zawsze, do dość aktualnego wydania. Będzie to przydatne dla zwolenników takiej przeglądarki internetowej, jak Mazila Firefox. Porozmawiajmy więc o tym, gdzie zniknie "pasek menu" przeglądarki i jak go przywrócić do pierwotnego miejsca.

Trochę tło. To pytanie zaczęły być zaskoczone użytkownikami, gdy zaktualizowali swoją wersję "Chanterelles" do czwartej. Pasek narzędzi przeglądarki Firefox przestał się wyświetlać. Z tego powodu wiele osób zaczęło panikować. Ale spieszyłem się, abyś był szczęśliwy. Deweloperzy nie realizowali tego celu. Przede wszystkim zostało to zrobione w celu zapewnienia, że obszar, w którym zawartość stron zostanie odbijana, staje się większa i trzeba przekręcić koło swojego manipulatora mniej. Ta innowacja nie została wymyślona. W operze, Safari i Chrome było dawno temu.

Od razu różne fora wypełniały pytania, jak dostosować przeglądarkę w nowej wersji? I wszystko jest elementarne. Gdzie "pasek menu" przeglądarki był wcześniej, teraz jest inny, bardzo mały, który zawiera wszystkie niezbędne funkcje. Jeśli tam będziesz, dostępne będą "Zakładki", "Dodatki", "Pliki do pobrania", "Dziennik", "Zapisywanie stron" i inne popularne sekcje.

Ale jeśli chcesz zmienić skalę, spójrz i wybierz kodowanie lub musisz użyć podglądu – wszystko to jeszcze możesz zrobić. "Pasek menu" przeglądarki nie zniknął wszędzie. Po prostu, od czwartej wersji, jest domyślnie ukryty. Jeśli jest to pożądane, wszystko to można łatwo zwrócić. Jeśli potrzebujesz, kliknij prawym przyciskiem myszy manipulator w pustym obszarze (zawsze robię to z prawej strony otwartych kart), a następnie zaznacz pole wyboru obok "Paska menu".

Trzeba jednak pamiętać, że "pasek menu" przeglądarki nie jest naprawdę potrzebny. Po pierwsze, o wiele łatwiej jest przeglądać strony. Po drugie, można użyć jednej kombinacji klawiszy, która działa nie tylko w "Chanterelle", ale także w dowolnych aplikacjach Microsoft, wyposażonych w menu. Klawisz Alt na klawiaturze wyświetla menu, a jeśli naciśniesz go w połączeniu z innymi klawiszami, mysz może nie być wcale potrzebna. Prawie wszystkie programy naprzeciw każdej pozycji menu mają przycisk, który w połączeniu z Alt otwiera określoną sekcję.

Gdy rozmowa dotyczy myszy, chcę poinformować o wyłączeniu maszyny, gdy jest w trybie gotowości lub hibernacji przy użyciu manipulatora. Ponieważ w tym przypadku włączenie może nastąpić przypadkowo, a nie na czas.

Oczywiście każdy użytkownik decyduje się, czy powinien on mieć pasek menu w przeglądarce, czy nie. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się dokładnie, czy jest to naprawdę konieczne, aby poświęcić użyteczną powierzchnię okna. Wszakże wystarczy tylko raz wprowadzić niezbędne ustawienia. I wiele z nich można wywołać za pomocą menu skrótów. Ludzie pracują także w innych popularnych przeglądarkach, takich jak Chrome, Safari itd. Może naprawdę powinniśmy usunąć ten panel i uzyskać więcej użytecznej przestrzeni?