607 Shares 8180 views

Jak wyłączyć komputer w systemie Windows

Wiele lat minęło od tego czasu, jak informatyka „osiadł” w każdym domu, w każdej rodzinie. Teraz, zaskoczenie, a raczej fakt, że brak domowego komputera zamiast jego obecność. To samo można powiedzieć o laptopach. Jednak jest jedna rzecz, która może wydawać się śmieszne, nie przynoszą go do awarii w systemie komputerowym, dosłownie, do „zera”. Jak wiadomo, komputer – to tylko narzędzie, które wykonuje polecenia (bezpośredni lub pośredni) użytkownika. Zgodnie z tym, zadowalające działanie asystenta cyfrowego jest możliwe tylko wtedy, gdy dana osoba rozumie konsekwencje poleceń podanych do nich.


Na forach często można znaleźć komunikat „nie można wyłączyć komputer.” Co ciekawe, jest to rzadko przyczyna leży w „żelaza” – często w przypadku nieprzestrzegania zasad określonych przez użytkownika. Zaskakująco: kupowanie, na przykład telewizora lub pralki, ludzie studiować instrukcję, ale w odniesieniu do systemu cyfrowego, niewielu ludzi niepokoić przynajmniej zapoznania się z podstawami pracy z nim. Chociaż, oczywiście, czasami dociekliwy osobowość wciąż zastanawiasz się, jak wyłączyć komputer. Które nie mogą jednak cieszyć.

Tak więc, nie wiedząc, jak wyłączyć komputer, to jest niemożliwe do pracy z systemem komputerowym, gdyż może to prowadzić do utraty danych, a nawet pojawienie się awarii sprzętowych.

Z prawem wyłączyć wszystkie uruchomione aplikacje są zamknięte prawidłowo, czasami wyniki „wyrzucony” na płycie, zasilanie zostanie przerwane. Można to porównać do pójściem spać w nocy: spokojne, prawidłowo, jego głowa spoczywała na poduszce. Nie nauczyć się wyłączać komputera, nie uniknąć kłopotów.

Być może rozpocząć z opisem wykonań płynnego zamykania. W systemach Windows na wyłączenie niezależnie zaleca się zamknąć wszystkie uruchomione aplikacje, zapisać dane robocze (np programów biurowych). Następnie nacisnąć przycisk „Start”, znajdujący się w lewym dolnym rogu pulpitu i przejdź do sekcji „Wyłącz”. Ponownie pojawi się menu wyboru naciskając będzie – listy lub ikon, gdzie wszystko jest intuicyjne:

– off. To jest to. Procedurę zamykania następuje przerwanie zasilania;

– Tryb uśpienia stawia system w stan niskiego poboru energii poprzez wyłączenie wiele bloków, przy zaangażowaniu trybie hybrydowym (ustawienia BIOS-u i kierownik oszczędności energii) dane zapisane na dysku. Nadaje się, na przykład, jeśli chcesz chwilowo nieobecny, i chce nadal pracować w tym samym miejscu;

– przeładowanie. Brak komentarzy.

Każdy powinien wiedzieć, jak wyłączyć komputer, bo to jest – jednym z kluczowych punktów systemu.

Jak widać, wszystko jest proste: start – zamknięcie – pożądany efekt. Przez ten sam rezultat uzyskuje się przez naciśnięcie przycisku zasilania na jednostce systemowej – czasami jest to bardziej wygodne. Ponadto, istnieją inne opcje. Na przykład, zamknięcie komputera z konsoli może być proste polecenie wyłączenia -s-t 0 (opóźnienie). Jest to o wiele łatwiejsze, aby stworzyć skrót, którym nakreślono dany ciąg. Wreszcie, istnieje szereg wyspecjalizowanych programów, które automatyzują proces wyłączania.

Nie zwracając uwagi na wyłączenie zasad może doprowadzić do uszkodzenia systemu plików magazynu, a następnie uruchomić program ScanDisk. Ponadto, z możliwością utraty danych. W niektórych przypadkach istnieją bad-sektory na dysku twardym – i to jest konieczność sformatowania i nie ma gwarancji, że zły sektor nie zniknie.