192 Shares 2496 views

Jak wyczyścić dysk C (Windows 7) z niepotrzebnych plików i śmieci? Jak prawidłowo oczyścić dysk C (Windows 7)?

Każdy użytkownik komputera przynajmniej raz do czynienia z brakiem miejsca na dysku. Gdy wystąpi taka sytuacja, osoba zaczyna gorączkowo pamiętać, jakie informacje nie są już potrzebne, a które mogą być usunięte do produkcji kolejnej aktualizacji lub zainstalować program. Znani Tweakers i środki czyszczące mogą być w stanie pomóc, ale nie często pracują bardzo dobrze.

W tym artykule dowiesz się jak do czyszczenia dysku z Windows 7 (system 64-bitowy).

Usuwanie gruzu przy pomocy programu „Oczyszczanie dysku”

Jak całkowicie wyczyścić dysk C (Windows 7), tak aby nie zakłócić system? „Czyszczenie dysku” – jest to jeden z najbezpieczniejszych wśród wszystkich programów środków, które pomagają pozbyć się odpadów komputera. Można go używać do czyszczenia dysku twardego, ale usunąć czegoś ważnego prawie niemożliwe, ponieważ odbiera się sygnał ostrzegawczy. Inne narzędzia umożliwiają szybkie oczyszczanie, ale nie ma gwarancji bezpieczeństwa nie może zaoferować.

Aby zobaczyć, jak oczyścić dysk C (Windows 7) z niepotrzebnych plików Dzięki „Oczyszczanie dysku”, musimy zrozumieć, dlaczego musimy tę funkcję. Używanie go zmniejsza liczbę plików, które nie były używane przez dłuższy czas, ale na dysku twardym. Działania te prowadzą do zwiększenia wydajności komputera. Wszystkie tymczasowe i nieużywane pliki systemowe zostaną usunięte i oczyszczone kosz.

Zacząć trzeba uruchomić program. Aby to zrobić, przejdź do „Start” wybierz „Wszystkie programy”, aby przejść do „Akcesoria”, „Narzędzia systemowe” i kliknij „Oczyszczanie dysku”. W oknie „Opcje” Oczyszczanie dysku, wybierz to, co chcesz zrobić: oczyścić swoje pliki lub wszystkie pliki znajdujące się w urządzeniu. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło, należy je wprowadzić.

W polu „Oczyszczanie dysku” trzeba iść do „Wybór dysku” i sprawdzić, czy dysk jest czyszczone. A następnie naciśnij przycisk „OK” i ustawić znacznik obok wybranych plików. Poprzez to działanie należy podchodzić odpowiedzialnie, aby nie usunąć ważnych plików. Po tym, potwierdzić czyszczenie.

Zakładka „Zaawansowane” zawiera dwie dodatkowe metody, które pozwalają zwolnić miejsce na dysku twardym. Ale jest dostępny tylko wtedy, gdy wybór jest oznaczony usunąć pliki wszystkich użytkowników urządzenia.

W kolejnym etapie, co prowadzi do poznania, jak oczyścić dysk C (Windows 7) – jest to pozycja otwarcia „Programy i funkcje”, który znajduje się na panelu sterowania. Jest możliwe, aby usunąć wszystko, co nie jest używany. „Wielkość” kolumny, można zobaczyć, ile miejsca na dysku czy każdy program.

Dzięki „System Restore”, aby powrócić z pomocą punktów przywracania do stanu wcześniejszego, zrealizować pliki systemowe powrót. Jeśli działanie komputera jest na odpowiednim poziomie, poprzedni punkt zwrotny, można go usunąć, aby zaoszczędzić miejsce na dysku.

Usunięcie „śmieci” ręcznie

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo oczyścić dysk C (Windows 7) z niechcianymi pliki ręcznie, konieczne jest posiadanie informacji o tym, gdzie folder tymczasowy. Można je znaleźć pod następującymi adresami: "% windir% Temp" lub "% ProgramData% Temp". Dla każdego, kto korzysta z urządzenia, to "% USERPROFILE% AppData Local Temp".

Pliki, które są w tych folderach mogą być usunięte bez żadnych problemów. Jeśli spróbujesz usunąć ważną i niezbędną programu Windows nie pozwala to zrobić.

„Wyszukiwanie może mieć” Windows i zmniejszenie pliku

Wymazywanie dysku (Windows 7) może odbywać się za pomocą „Search Service” w Windows, to buforuje wszystkie informacje na twardym dysku plik i wysyła do bazy danych, który znajduje się w folderze „% ProgramData% Microsoft Search data Applications Windows „i nazywa się” Windows.edb”.

Chodzi o to, że jeśli ilość danych na dyskach twardych zwiększa, zwiększa plik bazy danych. Może to być kilka GB. Tych użytkowników, którzy często nie korzystają z wyszukiwania przez dyski twarde mogą zwolnić miejsce za pomocą następującej metody, która będzie nie tylko zmniejszyć plik, ale również być w stanie śledzić jego rozmiar.

Musisz włączyć „services.msc” i tłumaczyć „Okno wyszukiwania” w stanie wyłączonym. Po zmianie nazwy pliku należy uruchomić ponownie. W „Opcje indeksowania” trzeba kliknąć przycisk „Edycja” i wybrać odpowiedni tryb, a następnie potwierdzić wszystkie kroki.

Praca z rozmiaru pliku

Jak wyczyścić dysk C (Windows 7) i dać pokój? Można to zrobić poprzez zmniejszenie objętości pliku stronicowania, i przenieść go na inny dysk. Optymalna wielkość zależy od funkcji urządzenia.

Czyszczenie instalacji

Większość aktualizacji, które są zainstalowane na komputerze, mają tendencję do opuszczenia programu instalacyjnego w osobnym folderze. Prowadzi to do tego, że jego wielkość jest znacznie wzrosła. Całkowite usunięcie tych plików nie jest konieczne, środek taki może skutkować nieprawidłową pracą urządzenia. Ale jeśli przestrzeń jest pilna potrzeba, ich usunięcie będzie wyjście. W przyszłości należy użyć pakiet dystrybucyjny lub usunąć aplikację.

Oprogramowanie antywirusowe

Wyraźnie lepiej wyjaśnione na przykładzie popularnego programu antywirusowego „ESET NOD32”. Gdy stwierdzi zainfekowane pliki, a następnie wysyła je do tatusia „Kwarantanna”. Jego położenie może się zmieniać, więc trzeba uważać na komputerze.

Jeśli istnieje bardzo dużo plików, rozmiar folderu wzrośnie. Roztwór tej sytuacji może być oczyszczanie katalogu „kwarantanny”.

wyłączenie hibernacji

Na dysku systemowym jest „hiberfil.sys” plik, który odbywa się zawsze. W zależności od konfiguracji komputera, może dojść do różnych rozmiarach. Jeśli nie trzeba hibernacji, zawsze można go wyłączyć. Ale to musi być zrobione w trybie uśpienia.

Aby to zrobić, należy zalogować się do komputera przy użyciu uprawnień administratora. W Panelu sterowania wybierz „Hibernacja”. W menu kontekstowego, należy kliknąć, aby utworzyć skrót. W polu należy wpisać „powercfg -h off”. Następnie potwierdź akcję. Następnie należy uruchomić skrót jako administrator i dać zgodę na życzenie akcji „ZAK”.

Pomocne wskazówki

Inną właściwą poradę, w jaki sposób oczyścić dysk C (Windows 7), aby zwolnić miejsce na partycji systemowej. Aby pozbyć się ewentualnych problemów w przyszłości, konieczne jest kontrolowanie dostępności wolnej przestrzeni. Odnosi się to do folderów niestandardowych.

Dla tej metody do pracy, trzeba mieć kilka dysków twardych lub partycji na nich, które będą znajdować się na tym samym komputerze. Celowości procedur przeprowadzonych bezpośrednio po ponownej instalacji systemu Windows. Wynika to z faktu, że zawsze powinna być przestrzeń, która jest wymagana do defragmentacji. Można to zrobić automatycznie lub gdy są potrzebne. Defragmentacja nie tylko zmniejsza zużycie dysku twardym, ale również zwiększa wydajność komputera jako całości.

Po instalacji (co jest wymagane dla dysku C) Windows 7 jest konieczne, aby stworzyć liczbę folderów systemowych. Powinny one być umieszczone w katalogu głównym. Niektóre z nich mogą nie być wyświetlane. Ale jest to konieczne, „Użytkownicy” ( „Użytkownicy”), jest zawsze widoczny.

Po zalogowaniu się do tatusia można zobaczyć wszystkie nazwiska. Liczba użytkowników może się różnić w zależności od okoliczności. Musisz wybrać folder, który nosi nazwę żądanego użytkownika. Że będzie wszystkie dokumenty osobiste i dane użytkownika.

Niemal każdy z tych folderów wzrośnie w wielkości jak dodać zdjęcia oraz inne pliki. Jeśli spojrzymy na obraz, można zobaczyć dokładnie to, co jest pełny i wymaga czyszczenia.

Folder zostanie wypełniony w wyniku różnych pobrania, lepiej jest wyjąć dysk twardy i przenieść go do innej lokalizacji. W tym celu konieczne jest, aby wyciąć i przenieść na następny dysk, który ma więcej wolnego miejsca. Na tej płycie, należy utworzyć folder o nazwie użytkownika i wprowadzić wszystkie dane z powrotem.

Jeśli wielu użytkowników, procedura ta musi być wykonana dla każdego. To pozwala kontrolować partycji systemowej, jak również zwiększyć wydajność całego systemu.