395 Shares 1160 views

Santorini, Grecja: najbardziej rzetelne informacje o wyspie z pierwszej ręki

Santorini, wyspa o średniej wielkości w regionie Cyklad, wiele osób skłania się do rozważenia legendarnej Atlantydy. Być może tak, ponieważ jego nowoczesny wygląd powstał w wyniku katastrofalnej erupcji wulkanu, która miała miejsce około 1500 lat przed naszą erą. W rezultacie większość dawnych Santorini przeszła pod wodę, pozostawiając po sobie tylko żałosne fragmenty. Z powodu kolejnych erupcji, ich kontury zmieniały się wielokrotnie. W rezultacie teraz Santorini (Grecja) jest pierścieniem małych wysepek: Tyrasia, Aspro, co oznacza "biały", Palea Kameni i Nea Kameni odpowiednio "stare kamienie" i "nowe kamienie" i sam Santorini.

Przed turystami pojawia się olbrzymia stroma skała wzrastająca z szafirowych wód morskich. Całe życie na wyspie leży u szczytu tej skały, a u podnóża znajdują się liczne plaże i trzy porty: centralna – Fira, Athenios i Oia.

Aby dostać się do Santorini (Grecja) Jest to możliwe za pomocą wody i powietrza. Wyspa posiada lokalne lotnisko, które przyjmuje samoloty z Aten, Krety, Rodos i Mykonos. Jeśli chodzi o pojemność, są małe, w sezonie miejsce trzeba zarezerwować na tydzień lub dłużej, chociaż cena biletu jest dość wysoka. Możesz latać do Aten samolotem przez 40 minut, promem trwa od 5 do 8 godzin, w zależności od tego, który statek. Z portu w Atenach w Pireusie są regularne i szybkie promy, które są wieloma pokładami (z windą) ogromnymi konstrukcjami, które mają komfortowe pokoje z telewizorem, kabinami sypialnymi, sklepami, barami i restauracjami z serii McDonalda.

Gdzie można zatrzymać się w Santorini (Grecja), możesz go łatwo znaleźć. Nie jest konieczne zarezerwowanie pokoju hotelowego z wyprzedzeniem. W porcie Fira, co do zasady, zawsze są szczeki z szczegółowymi zdjęciami pokoi lub hotelu, lub po prostu pokoje i całe domy. Chociaż miejsce jest lepsze do książki. Powstawanie wulkaniczne wyspy powoduje problemy z wodą pitną. Rozsądnym jest, aby nie pić wody z kranu, ale wziąć butelki mineralne, które w Grecji nie są gazowane. Wentylatory sody będą musiały kupić drogie i małe pojemności butelki sody.

Kuchnia Santorini (Grecja), a także na innych wyspach oferuje mnóstwo dań mięsnych i rybnych, a także krewetek, ośmiornicę, kałamarnicę, homar, pstrągę, zwaną lokalną zupą. Również w każdej restauracji jest wiele potraw warzywnych, w tym pysznych "olbrzymich" ziaren i ryżu nadziewanych warzyw bezmięsnych. Egzotyczne dla naszych turystów może wydawać zupę "Horta", która w Grecji rośnie wszędzie, ale koszty w sklepach od 4 euro za kilogram. Informacje o tej samej ilości to kilogram kurczaka. Miłośnicy oliwek powinni być przygotowani, że w Grecji bardzo różnią się od sprzedawanych z nami. Hellenes uważa, że dobre oliwki muszą być gorzkie. Z napojów alkoholowych do Santorini należy zaoferować lokalne wino, które to trzy odmiany – białe, różowe i czerwone. Są też bardzo popularne ouzo i raki, czyli wódka winogronowa. Z Rosji wyróżnia się mniejsze stopnie.

Wiele ciekawych, bogatych w historyczne wyspy ma Grecję. Santorini może pochwalić się własnym "Pompejami". Ruiny, całkowicie pokryte popiołem, zaczęły być wydobywane w Cape Akrotiri. Miasto prowadziło aktywne życie przez 3000 lat przed naszą erą, a nawet wtedy potrafiły budować trzypiętrowe domy i położyć wodę i kanalizację. Jednak po przybyciu do Santorini warto odwiedzić sąsiednie niezamieszkane wysepki – Nea i Palea Kameni. Tam można podziwiać dziwaczne półki utworzone przez mrożoną lawę. I zapach siarki przypomni wam, że wulkan nie jest martwy, po prostu odpoczywa.

Szczególną uwagę zasługują plaże wyspy. Ich smakowitość polega na tym, że każdy z nich jest otoczony wielopiętrową stromą skałą z zamarzniętej lawy. Możesz wybrać się do miasta z plaż przez wielostopniowe schody, kolejkę linową i za nominalną opłatą, na osiołku. Z tak niezwykłą formą transportu otrzymasz wspaniałą sesję zdjęciową. Obrazy można podpisać: "Grecja, Santorini". Zdjęcie nie może być podpisane, więc wszystko będzie jasne.

Wieczorem rozpoczyna się ekscytujące życie nocne na wyspie. Są tam bary nocne, liczne dyskoteki. Kolejny spektakl, który w żadnym przypadku nie może być pominięty – zachody słońca. Ten widok nawet trafia do programów wycieczkowych.