380 Shares 1880 views

Zwiedzanie Wiednia – ich widok otworzy przed podróżnikiem niesamowite piękno miasta

Nawet nazwa tego najbardziej romantycznego miasta w Europie brzmi jak muzyka. W rzeczywistości Wiedeń jest stolicą klasycznej operetki, miasta, w którym mieszkali i pracowali bracia kompozytorzy, miasteczka małych kawiarni, w których goście mogą skosztować słynnych ciast i unikatowych wiedeńskich strudli. Ale najważniejsze zabytki Wiednia to oczywiście jego zabytki architektoniczne, wyrafinowane i pretensjonalne, niesamowite z jego unikalnym pięknem.

Wiedeń jest miastem, które od wielu wieków jest niezwykle ostrożne dla swojej historii. Nawet życie pełne tragicznych wydarzeń, II wojna światowa nie przeszkodziło mieszkańcom stolicy Austrii do zachowania ogromnych wartości kulturowych, które gromadziły się w niej od wieków. Dla tych, którzy lubią podróżować, mapa Wiednia z zabytkami miasta powie, że musisz zaplanować swój pobyt w mieście przez co najmniej dwa tygodnie.

Rzeczywiście, tam gdzie pójść i co zobaczyć, w mieście jest tylko osiemdziesiąt muzeów. Ponadto ekspozycje mają różne tematy. Tutaj można zobaczyć arcydzieła europejskiego malarstwa minionych wieków, kolekcję starożytnych instrumentów muzycznych i wiele więcej, do kolekcji instrumentów medycznych.

Szczegółowe informacje o mapie zabytków wiedeńskich dowiesz się, że trzeba odwiedzić wspaniałe rezydencje królów, zbadać unikalne zabytki kultury pałacowej i parkowej.

Pomiędzy inspekcjami zabytków i muzeów warto również przyłączyć się do kultury kuchni austriackiej, a zwiedzanie niektórych miejsc gastronomicznych może stać się ciekawym wydarzeniem w historii. W jednej z najstarszych zakładów gastronomicznych, znanej dziś jako restauracja "Greychenbaisl", kiedyś lubił sławnych gości – światowej sławy kompozytorów Beethovena i Straussa, lubił odwiedzić tutaj i amerykańskiego pisarza Mark Twaina. Nie mniej ciekawa historia w kawiarni "Landtmann". Tutaj możesz usiąść przy stole, o którym opowiadał o podstawach psychoanalizy Sigmund Freud, zaszczycił swoją uwagę tymi murami i wspaniałą Marlene Dietrich.

Oczywiście, zabytki Wiednia nie kończą się tam. Nawet jeśli pobyt w tym mieście jest zbyt ograniczony w czasie, na pewno warto zwiedzić Stare Miasto, gdzie koncentrują się liczne arcydzieła architektoniczne stolicy imperialnej. To terytorium jest chronione przez UNESCO, jego granice pokrywa się z konturami pierwszej dzielnicy Wiednia.

Wyznając zabytki Wiednia, nie można zapomnieć o wspaniałych pałacach, z których najbardziej znany jest Schönbrunn, należący do dynastii wielkich Habsburgów, którzy rządzili Austrią i częścią terytoriów europejskich przez 600 lat. Pałac otoczony jest pięknym parkiem, wartym uwagi najbliższych podróżnych. Wewnątrz tego kompleksu architektonicznego znajdują się liczne bogate ekspozycje muzealne, w szczególności słynne Muzeum Srebra, Muzeum Historii Sztuki, Apartamenty Imperial.

Turyści chcący zobaczyć najważniejsze zabytki Wiednia z pewnością będą mogli zobaczyć jeden z symboli miasta – katedrę św. Szczepana, na placu o tej samej nazwie. Mieszkańcy Szczepana w Wiedniu zawsze byli czczeni jako ich patron, budowa katedry sięga dwunastego wieku. Obywatele starannie przechowują tutaj dowody na bogatą historię – rdzeń tureckiej armaty, która uderzyła w budynek podczas oblężenia miasta, średniowieczne standardy środków. Znany jest z katedry i starożytnego systemu katakumb.

Fascynujące zawody będą odwiedzać lokalne teatry, muzea, parki – każdy podróżnik będzie mógł znaleźć wiele ciekawych rzeczy dla siebie w tym starym i wiecznie młodego miasta, aby nawiązać kontakt z bogatą historią i pozostawić kawałek swojej duszy tutaj.