391 Shares 968 views

Jak dostać się z Anapy na Krym? Z Anapy na Krym jedziemy autobusem, pociągiem, katamaranem lub promem

W związku z ostatnimi wydarzeniami wzrosła zainteresowanie rosyjskich turystów na półwyspie Krymskim. W związku z tym niektórzy podróżni mają zupełnie naturalne pytanie, jak dostać się z Anapy na Krym. Możesz to zrobić na promie, autobusie lub katamaranie. W każdym razie taka podróż jest zbyt droga.

Prom

Zacznijmy od tego, jak dotrzeć z Anapy do Krymu przez ten rodzaj transportu. Promy wyjeżdżają na półwysep z portu "Kaukaz", położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Anapy. Przerwa w ruchu wynosi 30 minut. Do portu w Kavkaz można dojechać autobusem. Bilet kosztuje około 200 rubli. Odjazdy wyjeżdżają z dworca autobusowego w Anapa o 09:25, 11:25, 12:25, 14:40, 20:55 czasu w Moskwie. Obecnie liczba przepraw promowych wzrasta. Na przykład Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zorganizowało dodatkowe przejście. W 2015 r. Znacznie zwiększy to przewóz i połączenia transportowe między Kaukazem a Krymą.

Jak przejechać samochód

Jeśli jest to pożądane, fani mogą też iść na półwysep, aby podróżować po okolicy samochodem. Aby to zrobić, musisz dostać się do portu w Kavkaz (Temryuk) i zapłacić za przejazd. W zależności od marki samochodu ta usługa będzie kosztować 1200-2500 rubli. Transport pasażerów kosztuje ok. 170 rubli (w tym kierowcy). Dla dzieci poniżej 6 roku życia bilet na prom w porcie "Kaukaz" kosztuje 2 ruble, do 12 lat – 80 rubli.

Promy docierają do portu "Krym", położonego we wschodniej części półwyspu, na obrzeżach miasta Kerch (w pobliżu miejscowości Zhukovka). Oba porty znajdują się w najwęższej części cieśniny Kerch. Odległość między nimi wynosi zaledwie 5 km. Czas promu po drodze wynosi około 20 min.

Kolejka w porcie jest dość duża. Po przyjeździe, kupony otrzymają kuponom samochodowym. Jeden wskazuje miejsce w kolejce. W drugim wymiarze samochodu są zaznaczone. Pomiary przeprowadzane są przez pracowników portowych. Przy okazji, doświadczeni turyści doradzają, aby upewnić się, że nie zawyżają parametrów. Koszt biletu zależy od długości samochodu. Kupując dokument podróży promu, musisz pokazywać ten kupon i paszport. Czasem ruch promów jest zawieszony z powodu ostrzeżeń o burzach.

Bez kolejki prom z Anapy na Krym przenosi weteranów II wojny światowej, kobiety w ciąży, niepełnosprawne 1-2 grupy, a także rodzice z dziećmi do roku. Dla tej kategorii obywateli przewidziana jest oddzielna kolejka kontrolowana. W porcie przez całą dobę na służbie DPS i policji drogowej.

Cechy portu "Kaukaz"

Aktywność promowa jest najwyższa w ciągu dnia, bliżej kolacji. W nocy, podczas zmiany statki idą znacznie rzadziej. Przy wietrznej pogodzie cieśninę przecina głównie małe promy. Jednocześnie idą znacznie wolniej. Największe promy – "Jonas" i "Olimpiada" – mogą przewozić jednocześnie 600 pasażerów i 160 samochodów.

Jeśli chcesz wziąć udział w komunikacji na żywo i mieć aktualne informacje na temat aktualnego stanu rzeczy na przejściu na Krymie i Kaukazie, wystarczy zainstalować aplikację Zello w smartfonie.

Katamaran

Na pytanie, jak dotrzeć z Anapą na Krym, jest kolejna odpowiedź. W związku z zwiększonym przepływem turystów w zeszłym roku, lot na półwysep został otwarty bezpośrednio z portu w mieście. Pasażerowie przewożą katamaran o pojemności do 300 miejsc. Statek został zmontowany w 1996 roku w Singapurze. Jego długość wynosi 40 m. Podróżowanie na nim będzie całkiem wygodne, ponieważ jest wyposażone w klimatyzację i telewizor. Organizowane na pokładzie i posiłki.

Nie ma katamaranu z Anapy na Krym nie tylko do Kercha, ale także do innych miast. Bilet na ten statek kosztuje znacznie więcej niż dokument podróży promu. Osoba dorosła kosztuje 2700 rubli do Jałty, do Feodosia – 1500 rubli. Możesz podróżować na katamaranie i na Krymie. Bilet z Feodosia do Jałty kosztuje około 1200 rubli. Dzieci poniżej 6. roku życia są akceptowane bezpłatnie. Bilet na dziecko poniżej 12 roku życia to połowa dorosłego. Więc przyjemność jest dość droga – wycieczka na katamaran Anapa-Krym. Jak dostać się na półwysep, jednak w tym przypadku nie jest już kwestią, ale gotowym rozwiązaniem.

Czas w drodze do katamaranu do Feodosia – 3 godziny, do Jałty – 6,5 godziny. Początkowo katamarany, jak promy, pływały tylko do Kercha. Jednak z powodu wysokich kosztów pasażerowie chętnie przekroczyli prom, w czerwcu zeszłego roku zdecydowano się na statki wycieczkowe wzdłuż trasy Anapa-Theodosia-Jałta. Początkowo były dwa katamarany – Soczi-1 i Soczi-2. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się na wyjazd.

Kupuj bilet na katamaran w Anapa Marine Station na dzień przed wyjazdem. Z portu wyjeżdża o 14:00 w Moskwie.

Loty czarterowe

Ponieważ ci, którzy chcą odwiedzić Półwysep Krym, stają się coraz bardziej, oczekuje się, że wkrótce uruchomią loty czarterowe na trasie Anapa-Symferopol. Taksówka powietrzna leci raz na pół godziny. Propozycję organizacji tego typu transportu wyraził Prezes Rady Ministrów Republiki Krymskiej Siergiej Aksenow. Urzędnik powiedział, że wiele linii lotniczych już ogłosiło gotowość podjęcia tej pracy.

Jak dotrzeć autobusem

Ci, którzy zastanawiali się, jak dostać się z Anapy na Krym, możesz myśleć o podróży io tym sposobie transportu. Miasto jest dość duże, wiele autobusów biegnie przez to na półwysep. Rano można wybrać się na szlaki Gelendzhik-Symferopol lub Novorossiysk-Jałta. Po południu na Krymie można dostać się autobusem Krasnodar-Sewastopol, Krasnodar-Odessa. Wieczorem są loty Gelendżik-Sewastopol, Krymsk-Jałta, Noworosyjsk-Sewastopol. Aby pojechać autobusem na Krym ponownie zaczął się od 01/19/2015.

Koszt biletu zmienia się w zależności od typu autobusu. Również cena wpływa na porę dnia. Więc nocny lot do Feodosia kosztuje 709 rubli. W porze lunchu w tym mieście można dojechać do około 800 rubli. Bezpośredni lot Anapa-Krym (autobus), niestety, nie istnieje.

Podróżując pociągiem

W ten sposób, bezpośrednio w tej chwili, nie można dostać się na Krym.
Ale jeśli chcesz odpocząć na Krymie, możesz kupić tak zwany bilet "pojedynczy" w biurze biletowym Kolei Rosyjskich. Jego koszt obejmuje podróż pociągiem do Anapa (lub Krasnodar), autobusem do portu w Kavkaz i przepraw promowych. Bilet jest ważny 24 godziny po przybyciu pociągu do miejsca docelowego.

Wszystkie loty, oczywiście, zadokowany, martwią się dostępnością miejsc w autobusie lub promem kupił bilet "pojedynczy" nie musi. Z portu "Krym" można przejść do dowolnego miasta półwyspu.

Cechy odpoczynku na Krymie

Jak więc dostać się na półwysep, ile biletów z Anapy kosztuje na Krymie, dowiedzieliśmy się. Wreszcie porozmawiajmy o tym, gdzie najlepiej jest pozostać w tym ośrodku. Najpopularniejsze miejsca na półwyspie są położone na południowym wybrzeżu, zaczynając od Gurzuf i kończąc na Foros. Co roku w Jałcie, Feodosie i innych miastach spoczywa ponad 160 tysięcy turystów. Najbliższa Anapa jest południowo-wschodnim kurortem na Krymie. Są to takie miasta, jak Teodosius, Stary Krym i Sudak. Głównym kierunkiem tej strefy jest leczenie serca i układu nerwowego oraz gruźlicy. W Feodosia, poza wodami mineralnymi, znajduje się błoto lecznicze, które pomaga leczyć choroby układu pokarmowego i układu nerwowego. W Sudaku można leczyć serce i układ nerwowy.

W południowej strefie uzdrowiskowej (Jałta, Alushta), sanatoria specjalizują się głównie w chorobach układu krążenia i płuc. Tutaj są leczone choroby układu nerwowego.

W sanatorium południowo-zachodniej dzielnicy kurortu na Krymie z Anapy, aby uzyskać dłużej i droższe. Niemniej jednak muszą odwiedzić osoby cierpiące na choroby układu mięśniowo-szkieletowego. Również idź do tej strefy kobiety cierpiące na choroby układu rozrodczego.