141 Shares 5210 views

Dzhozef Gordon Levitt: biografia i filmografia

Niektórzy aktorzy Hollywood zapamiętane swoje udane role przystojny i romantyczny, niektóre pojawiają się na ekranie tylko w filmach akcji. Ale Joseph Gordon-Levitt, którego filmografia jest imponująca odmiana, z pewnością nie ogranicza się do zakresu jakiegokolwiek gatunku. Potrafi zagrać wszystko.


Fakty z biografii

Aktor urodził się w XVII lutego 1981 w Los Angeles. Rodzina w pewnym sensie pomogło top filmową karierę, ponieważ jego dziadka – słynnego reżysera Maykl Gordona. Tak więc świat filmowy nie był Joseph czymś odległym. Już aktorem w jedenastu lat, wziął udział w filmie „gdzie przepływa rzeka.” Praca z Robertem Redfordem opłaciła się – w ciągu kilku lat, Gordon-Levitt uczestniczył w humorystycznym serialu „Trzecia planeta od Słońca”. Niemal w tym samym czasie dostał rolę w „Dziesięć rzeczy, których nienawidzę”, który także gwiazd i innych obiecujących młodych gwiazd: dzhuliya Staylz Heath Ledger. Po ukończeniu studiów w Uniwersytecie Columbia, Józef zwrócił uwagę niezależnych dyrektorów. Sława i pewna liczba fanów przyszedł do niego z udziału w filmie „Ciekawy przypadek skóry.” Film ten oferuje szereg udanych i popularnych obrazów, aktor przyniósł zasłużone uznanie krytyków. Ale życie osobiste – to nie jest dokładnie to temat, który szczyci się Joseph Gordon-Levitt. Żona aktora jest nieobecny, dziewczyna opinii publicznej nie jest również znana. Jednak wiek Joseph pozwala powiedzieć z pewnością, że wszystko jest jeszcze przed nami.

Pierwsza praca w kinie

Lista ról aktor obejmują szeroką gamę filmów rodzajowych. Joseph Gordon-Levitt wystąpił od dzieciństwa. Jego pierwsze pojawienie się na ekranie była rola w serialu „Family Ties”, który emitowany od 1982 do 1989. Poza tym, on pojawił się w popularnym serialu „Murder, She Wrote”, który ukazał się w 1984 i 1996 roku, grał części bitowych w serialu „Law Los Angeles "" China Beach "" Nie jeden krok do tyłu "" Rosanna "" milowy krok "" Dark shadows ". Ze względu na role Józefa w takich filmach telewizyjnych jak „Konto” w 1989, „Change”, „Cześć, kochanie, jestem martwy” i „Plymouth” w 1991 roku, brał udział w serialu „The uprawnień, które są”, który pojawi się na ekranie od 1992 do 1993. Młody Joseph Gordon-Levitt, którego filmografia już w dzieciństwie była znacząca w pierwszej połowie lat 90-tych pojawiły się również w filmie „Beethovena” i „gdzie rzeka płynie przez niego,” w słynnym serialu o Dr. Quinn, filmach i serialach telewizyjnych „Zmiana rodziców „” Roadflower „” Partnerzy „” świętym węzłem małżeńskim „” Anioły na krawędzi Pole "" Wielkie słonie Escape "i" The Outer Limits ".

Kroków do sukcesu

W 1996 roku, Joseph wyszedł przyniósł tę popularną serię „Trzecia planeta od Słońca”, który ukazał się przed rokiem 2001. Równolegle do fotografowania w nim aktor wystąpił w takich filmach jak „Juror” 1996 „Sweet Jane” i „Halloween: 20 lat później”, w 1998 roku, a także w serialu „That„70s Show”i wreszcie do pewnego młodzieży Film „10 Things I hate”, gdzie aktor okazał się świetny duet z młodym Hitom Ledzherom. Wielu fanów gatunku młodzieży romantyczny film uwierzyć taśmę jednej z najlepszych, pomimo tego, co już minęło wiele lat.

zasłużony popularność

Nowe milenium przyniósł wentylatory pracują Gordon-Levitt, jak "Up the Pieces" i "Travel" w 2000, "Manic" w 2001, "Planeta skarbów" w 2002 i "The Last Days" w roku 2003. W 2004 roku, Joseph udział w niezależny film „Zły dotyk”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Po tej roli, niemal cała praca była wyłącznie w popularnych i dobrze znanych projektów. Ta seria "4isla", wyjście od 2005 do 2010 roku, film "Szalony", "Shadow War" i "Brick" w 2005, "Deception", 2007 i "stop-loss" w 2008 roku. Film "Miracle at St. Anna" i "killer" – dwa kolejne projekty, w których brał udział w 2008 roku Joseph Gordon-Levitt. Filmografia aktora w 2009 roku wzbogacony bardzo udany film „500 dni miłości”, a ponadto w tym samym roku na ekranach z jego pracy „Zasada nieoznaczoności”, „Kobiety w opałach”, „Cobra” i „dużej różnicy”. 2010 pamiętne role w filmie „Hesher” krótki film „Rendezvous Morgan M. Morgans z przeznaczeniem” i jego sequelu „jedenastym spotkaniu Morgan i przeznaczenie”, a także w filmie „Elektra Luxx”. Naprawdę istotna była rola w znanym filmie w reżyserii Kristofera Nolana „Incepcja”. W 2011 roku na ekranach spośród filmu „Życie jest piękne”, aw 2012 roku ma przyjemność fanów prac w „The Dark Knight”, „pilne przesyłki”, „pętla czasu” i „Lincoln”. Na koniec 2013 roku związany jest z ról w filmach "The Passion of Don Juan" i "Sin City 2".

Pracuje jako reżyser i scenarzysta

Oprócz działającego role, Joseph Gordon-Levitt, którego filmografia jest ogromna i rośnie, to może również pochwalić się własnymi projektami i innych oryginalnych dzieł. Tak więc, aktor wyraził kilka animowanych postaci. Pracował w filmie „Wyspa Skarbów” w 2002 i „Wiatr rośnie w siłę”, 2013. Jako reżyser i scenarzysta Joseph pojawiła się na planie filmu o Don Jon, gdzie on sam grał główną rolę przeciwną Scarlett Johansson. Ponadto, za filmy „Sparks” i „pętli czasu” aktor pracował jako producent. Dwa krótkie filmy o Morgan i jego kochanka nazwane przeznaczenie – pracę innego autora jako pisarza i reżysera. Joseph Gordon-Levitt, którego wzrost jako aktor jest bardzo zauważalne i inspirować fanom duże nadzieje, na pewno utalentowanych i reżyserii, tak, że można bezpiecznie poczekać na nowe projekty.

Nagrody i nominacje

Joseph Gordon-Levitt, którego biografię od dzieciństwa jest mocno związana z filmem, nie tylko pod znakiem krytyków filmowych. Pierwszy nominowany do nagrody nastąpi w roku 1995. Była to premia, „Saturn” i kategorii „Najlepszy młody aktor”, który Joseph nominowany do udziału w filmie „Anioły na skraju pola.” W 1997 roku pozytywne oceny krytyków przyznano sitcom „Third Rock from the Sun”, który został nominowany do nagrody Gildii aktorów jak seria z najlepszą obsadą. W 1998 roku ponownie został nominowany w 1999 roku i długo oczekiwana nagrodę. Kolejnym ważnym wydarzeniem był „Złoty Glob 2010”, w którym aktor został nominowany do nagrody dla najlepszego aktora z filmu „500 dni miłości”. W 2011 roku został mianowany przez kanał MTV, które oznaczone aktora w kategoriach takich jak „najfajniejsza gwiazda” i „Najlepszy pocałunek”. 2012 związany jest z nominacji do MTV kanał dla najlepszego aktora i nominację do Złotego Globu. Oba – do pracy w filmie „Życie jest piękne”. Wreszcie, w 2013 roku, Gordon-Levitt liczby obsady filmu „Lincoln” został nominowany do nagrody Gildii aktorów na festiwalu „Saturn” za rolę w „czasie pętli” był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora, a za udział w filmie „Mroczny knight Rises „- aktor drugoplanowy. Nagroda „George” w tym samym roku, powiedział Gordon-Levitt nominacji „Najlepszy aktor zagraniczny”.