641 Shares 5920 views

Klucze do obwodu samochodowego

motoreduktor zawór do terminowego dostarczania mieszaniny paliwa z cylindrów silnika i wyjście spalin. Mechanizm zaworowy jest uruchamiany przez obrót wału korbowego. W tym przypadku moment obrotowy na wał korbowy przekazywana jest do rozdzielacza za pomocą pasa lub łańcucha. To zależy od modelu samochodu. Ale co do zasady, w większości nowoczesnych samochodów ustawić pasek rozrządu. Tsepok rozrządu jest ustawiony na wcześniejszych modelach, takich jak VAZ-2101-07. W przeciwieństwie do przekładni pasowej, sieć jest bardziej solidny, ma jednak pewne wady, z których jeden jest wysoki poziom hałasu w trakcie pracy zespołu dyszy osłabionej siłownika.


Celem napinacza rozrządu

Aby zapewnić prawidłowe działanie siłownika, takie jak łańcuch, napinacze łańcuchowe są zainstalowane w konstrukcji silnika. Podczas pracy napinacza napędu rozrządu pojazdu wytrwały i jego przerwa w dół jest rzadkie, ale nadal zdarza.

Często łańcuch rozciągnięty w tym punkcie hałasu silnika znajduje się w obszarze uchwytu. Przy zerwaniu lub zdemontować napęd łańcuchowy mogą występować poważne uszkodzenie silnika, które wiązałoby kosztownych napraw. Aby temu zapobiec, ważne jest, aby monitorować stan dysku i w odpowiednim czasie, aby utrzymać napinacz łańcucha rozrządu.

Urządzenie właściwości napinacz

Rozważmy przykład budowę siódmej modeli VAZ. Urządzenie ustawić urządzenie napinające Fetter typu tłok. Wymagany stopień napięcia jest spowodowane tłoka ze sprężyną.

Działanie tego urządzenia jest następująca – pod wpływem nacisku sprężyny, dostaje się z fotela i spoczywa na napinacza łańcucha buta. Zatem kawałek popycha buta do punktu, gdzie nie napotykają oporu kajdany. W związku z silnym wpływem sprężyny siłownika i napięcie znika luz występuje. Tutaj, po nastawieniu mechanizmu naciągu tłoka jest zablokowany herbatnika. Podczas długotrwałej pracy łańcucha auto stopniowo rozciągnięte, a to musi być ponownie dokręcone. Aby to zrobić, należy odkręcić blokadę tłoka nakrętkę zabezpieczającą, a następnie wypływa z powrotem, aby wybór ugięcia.

Napinacze na tego typu obwodzie ma jedną poważną wadę.

Mianowicie – możliwość drobnych cząstek miotu w siedzibie tłok, to zwiększa prawdopodobieństwo, że utknie w organizmie. Wyeliminować ten błąd może stukając na mechanizmie ciało kluczem, czasami metoda naprawy pomaga. Jeśli obudowa napinacza jest uszkodzony, należy go wymienić.

Wdrożenie okresowe operację usunięcia uginanie członu napędowego nie zawsze jest wygodne, i pozbyć się tej procedurze, kierowcy są często instalowane automatyczny napinacz łańcucha, który niezależnie produkuje szczelność osłabienia Fettera. Cechy konstrukcyjne takie urządzenia wyklucza jego podkładek.

Budowa i działanie automatycznego mechanizmu

Szczegółowy opis tego typu wyposażona jest w mechanizm zapadkowy, w którym luz łańcuch jest usuwany automatycznie jej przedłużenia. Napinacz składa się z obudowy, a w niej umieszczona jest sprężynowego mechanizmu zapadkowego. Ponadto, jest wyposażony w sprężynowy zębatego paska. Zęby na pasku są pochylone na bok, a ich Boisko jest jeden milimetr.

Jak to działa

W zależności od stopnia ugięcia kajdany mechanizm sprężynowy działa na pasku zębatym, a ona z kolei – na bucie napinacza łańcucha. W tym przypadku pasek powrót do pierwotnej pozycji jest niemożliwe ze względu na urządzeniu zapadkowy zapadkowy.

Pies pochodzi między paskami zęby i nie pozwolić jej wrócić. Zatem, sprężyna stale działa na pasku i ciągnie łańcuch i mechanizm zapadkowy nie poluzować.

Wymiana napinacza łańcucha

Zmiana może być w domu. Wystarczy mieć zestaw narzędzi, a zatem nowy element napinacza. Urządzenie to jest umieszczone na zewnętrznej stronie skrzyni korbowej, na pompie wodnej. Na remonty potrzeba cisy ślusarz i klucza dziesięć trzynaście.

urządzenie demontażu

Stawiamy samochód na płaskiej powierzchni i hamulcem postojowym. W celu usunięcia napinacz łańcucha VAZ „i nie wymagają żadnych dodatkowych zostać usunięte z silnika. Wystarczy odkręcić nakrętki mocujące urządzenia i je zdobyć. W tym przypadku należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić uszczelki.

Instalacja nowego urządzenia

Jeśli mechanizm typu tłoczek przed zainstalowaniem go na silniku musi tonąć tłok do organizmu.

W celu przeprowadzenia tej operacji, napinacze łańcucha dokładnie zaciśnięta tisah. Następnie klucz, aby poluzować nakrętkę trzynaście. Potem, pod wpływem mechanizmu sprężynowego zsunie się z obudowy. Wepchnąć go z powrotem napinacz dostaje od cisów. Utrzymać pozycję w ręku, drugą ręką dent tłok wewnątrz ciała i przytrzymać w tym położeniu dokręcić nakrętkę kontrującą. Po tym mechanizm regulacji może być zainstalowany na silniku. Aby załadować elementu i przeprowadza naprężenie osłabia nakrętki, a następnie dokręcić.

Zmiana napinacza łańcucha buta VAZ „i

Zmień buty trochę mocniej niż on napinacza. Tutaj, oprócz demontażu mechanizmu jest ponadto konieczne usunięcie koła pasowe napędu rozrządu, który znajduje się w przedniej części zespołu napędowego.

Następnie postępuj zgodnie z konieczności usuwania pokrywy ochronnej dysku metalu, koła napędowego oraz mechanizmów wsparcia krzywki wału. Dopiero po wykonane roboty rozbiórkowe mogą przystąpić do usuwania buta. Pomimo rodzaju systemów zasilania silnika, napinacze łańcucha nie ma istotnych różnic w zakresie ich wymiany.

Montaż automatyczny napinacz

Na decyzję o zastąpić standardową aparaturę w pierwszym usunięciu prąd powinien być wykonywane tak, jak opisano powyżej. Na przykład „Siedem” można zauważyć, że silnik może być zainstalowany automatyczny układ urządzenie regulujące. „Pilot” jest bardzo dobrze nadaje się do tego napinacza łańcucha. Typowo, ten mechanizm jest już sprzedawane z obudową wciskany pręt roboczy, który posiada elementy blokujące (PIN) z końca urządzenia. Aby zacząć zarabiać instalację automatycznych urządzeń do silnika, który odbywa się w taki sam sposób jak montaż standardowego kontrolera.

Po instalacji trzeba kombinerek wyciągnąć uchwyt pin i prasy wiosną na pasku. Następuje przez śrubę wkręca się do części końcowej obudowy, co zapobiega utracie sprężyny. Często ta śruba jest w komplecie z urządzeniem do napinania.

Jak można zauważyć, procesy wymiany i montażu różnego rodzaju napinacze nie są szczególnie inna sekwencja wykonanie i dokonać naprawy samochodów mogą być sobą.

Napinacz na VAZ-21213

Wcześniej w tym modeli samochodów wyposażonych w silniki z napinaczami pasów, na których obecność projektu wiosną zostało przewidziane. W tym czasie, te modele są wyposażone w hydrauliczne napinacze napędowych. Urządzenie tłok jest napędzana pod wpływem ciśnienia oleju. Tego typu urządzenie jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga interwencji człowieka, aby dostosować stopień napięcia Fettera.

Ale, jak każda część maszyny, hydrauliczny napinacz łańcucha ( „Pole” nie jest wyjątkiem) może się zatkać i uszkodzone w procesie, i będzie musiał być wymieniony.

Proces prowadzi się jako relief na wszystkich samochodów VAZOVSKY do siódmego wzoru, z jedną różnicą, – konieczność usunięcia hydrauliczny przewód doprowadzający olej, którego zasilanie jest końcówką. W celu dalszego olej nie przepływa przez dyszę, jest konieczne, aby podłączyć lub kawałka tkaniny odpowiedniej śruby.

Ważne jest, aby pamiętać, że po demontażu elementów niezbędnych do przeprowadzenia kontroli na jego dalsze przydatności, może on po prostu zapchany. Olej, który jest dostarczany do napinacza mogą zawierać elementy generowania sadzy części metalu i gumy, dzięki czemu możliwe jest podkładek tłok.

Do czyszczenia należy umieścić przedmiot do małego pojemnika z benzyną, niech to pozostanie tam przez jakiś czas, a następnie dokładnie spłukać i osuszyć sprężonym powietrzem.

Dokładnie zbadać korpus i tłok mechanizmu występowania wad, takich jak zadrapania i wgniecenia. W przypadku braku takich urządzeń gospodarstwa przez wydajności. Weź go w dłoni, a druga próba, aby przesunąć tłok w obudowie. Aby przesunąć tłok-rod powinny być gładkie i bez różnych dżemów. Jeżeli ruch tłoka jest trudne, spróbuj ponownie spłukiwania. Kiedy i po tym nic się nie zmieni – wymienić ją na nową. Ustawienie elementów hydraulicznych odbywa się w odwrotnej kolejności.