324 Shares 3253 views

Jak długo i gdzie zmiana po zmianie nazwy INN

Każdy rosyjski życia otrzymuje dużą liczbę dokumentów. Wszystko zaczyna się od pierwszego miesiąca życia, kiedy wydane świadectwo urodzenia. Na wielkich problemów stojących ludzi, zmieniać ich nazwy. Fakt, że wszystkie dokumenty muszą być wymienione. Z zastąpienia paszportu sytuacji nie jest problemem. Ale co zrobić z dokumentami, które nie korzystają tak często? Gdzie zmiana INN ze zmianą nazwy? Co jest potrzebne? Jak długo otrzymują dokument?

Dlaczego muszę INN

Rozszyfrowanie tego skrótu jest znane niemal każdemu. Jest to numer identyfikacyjny podatnika, który jest kod numeryczny. Dzięki tej kombinacji liczbowej utrzymuje rejestr każdego podatnika w Rosji. Dowody INN wydane osobom w całej wymaganej formie. Na podstawie tego dowodu obejmuje wszystkie podatki płacone na płace, jak i naliczone emerytury. Unikalny numer przypisany do każdego obywatela Federacji Rosyjskiej raz w życiu.

W niektórych przypadkach, zmiana VAT?

rosyjskie ustawodawstwo przewiduje dwie sytuacje, które mogą być zastąpione INN. Należą do nich:

 • zmiany w danych osobowych podatnika;
 • Poprawki do rosyjskiego ustawodawstwa podatkowego.

Dlatego po zmianie nazwy podatnika musi zastąpić INN. Kiedy trzeba zmienić numer VAT? Powody, dla których nazwa zastępcza może być wykonane, są trzy:

 • małżeństwo;
 • rozwód;
 • zmienić nazwy dziećmi po rozwodzie rodziców.

We wszystkich powyższych przypadkach, wymiana INN.

Czy zmiana numeru?

Ponieważ kombinacja liczbowa jest wyjątkowy i jest przypisany do każdego indywidualnie rosyjskim, pozostaje niezmienione przez całe życie. Dlatego, aby zmienić numer NIP nie jest konieczne, nawet jeśli przegrasz.

Gdzie się zmienić?

Więc, gdzie zmienić VAT po zmianie nazwiska? Zwykle wymiana odbywa się w tej organizacji, w którym dokument został wydany. Jeśli mówimy o gospodzie, to urząd terytorialny inspektoratu podatkowego. Logicznym krokiem byłoby odwołać się do organizacji. Jednakże ustawodawstwo idzie spotkać Rosjan, i upraszcza proces, więc można wymienić certyfikat za pośrednictwem Internetu.

wymagane dokumenty

Więc zdecydowaliśmy się na zmianę VAT gdzie po ślubie. Teraz porozmawiajmy o jakie dokumenty będą wymagane do tego? Lista na wymianę certyfikatu nie jest tak obszerna:

 1. Formularz zgłoszeniowy (jak w przypadku wydania nowego certyfikatu).
 2. paszport skarżącego.
 3. Dokument potwierdzający stałe miejsce zamieszkania, czy adres zamieszkania i rejestracji nie są takie same.
 4. Dokument potwierdzający zmianę nazwy (certyfikat małżeństwa / rozwodu).

Do uiszczenia opłaty państwa nie jest konieczne.

algorytm

Jeśli zdecydujesz się zastąpić dowodów podatnika, należy najpierw dowiedzieć się adres, pod którym zmiana Inn. Adresy i godziny otwarcia biur terytorialnych Federalnej Służby Podatkowej można znaleźć na stronie internetowej serwisu. Algorytm jest następujący:

 1. Dział kontroli podatkowej wypełnić aplikację w określonej formie (formularz jest dostępny na stronie internetowej FNS).
 2. Z przygotowanego zestawu dokumentów i oświadczenia powinny mieć zastosowanie do pracownika serwisu.
 3. Uzyskać nowy certyfikat na wyznaczony dzień.

Ponadto, składanie dokumentów może odbywać się za pośrednictwem poczty. W takim przypadku wnioskodawca musi dołączyć do wniosku notarialnie kserokopie każdego dokumentu. Oświadczenie określa również sposób wytwarzania INN – osobiście lub za pośrednictwem poczty. Możliwe jest również, aby uzyskać certyfikat przez przedstawiciela notarialnego pełnomocnictwa.

Wymiana przez Internet

Gdzie zmienić INN zmieniając jeszcze nazwy? Jestem pewien, że wielu z nas ma przynajmniej raz był w siedzibie służby podatkowe i mieć pomysł pracy z obywateli i osób prawnych odbywa się dość szybko. Jednak jest to dalekie od doskonałości, a często ludzie muszą stać godzinami w kolejce. Co więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zmiana nazwy będzie musiał wrócić kilka dokumentów, marnowania cennego czasu na formalności nie chcą.

Gdzie INN zmienić poprzez zmianę nazwy szybko? Najwygodniejszym usługa pozwala zaoszczędzić czas, jest portal usług publicznych. Główne cele jego powstania jest odciążyć pracę władz publicznych i ułatwienia życia Rosjan. Jednak warto zauważyć, że w tej chwili strona działa prawidłowo i aby poradzić sobie ze swoimi zadaniami. Jednocześnie, można uzyskać szeroką gamę usług, w tym zmiany INN. Co jest potrzebne?

Zamówić usługę za pośrednictwem witryny, można „Gosuslugi.ru”. W procesie, strona jest przede wszystkim wypełniony formularz zatytułowany „Złożenie wniosku podczas rejestracji.” Warto zauważyć, że jest to niezbędne do wypełnienia tego formularza, zamiast wniosku o wydanie wtórnego INN. Faktem jest, że wtórny Wydanie pozwolenia niezbędne do uiszczenia opłaty państwowej. Jednak ta metoda ma poważną wadę: uzyskanie nowego certyfikatu będzie musiał osobiście lub za pośrednictwem przedstawiciela notarialnego pełnomocnictwa.

Oto algorytm uzyskiwania TIN za pośrednictwem witryny „Gosuslugi.ru”:

 1. Przejdź do strony internetowej.
 2. Przejdź do gabinetu, do którego wejście znajduje się w prawym górnym rogu strony.
 3. Jeśli nie zostały wcześniej zarejestrowane na stronie, należy to zrobić.
 4. Idziemy do Members Area.
 5. Znajdziemy usługę o nazwie „Rejestracja osób fizycznych, bez IP, urzędu skarbowego na podstawie wniosku.”
 6. Wybierając tę usługę.
 7. Wypełnić w ciągu kilku wypowiedzi z naszej strony.
 8. Informacje te są wprowadzane zgodnie z dokumentacją obywatela.
 9. Jeśli formularz został pomyślnie zakończone, konieczne jest, aby wysłać.

Powyższy schemat jest dość prosty. Po tych krokach, trzeba tylko spojrzeć na oficjalnej notyfikacji Federalnej Służby Podatkowej z prośbą, aby przyszedł do miejscowego urzędu inspektoratu podatkowego.

Jak długo zmiana INN?

Niewątpliwie wiele jest zainteresowany w kwestii okresu świadectwa zastępczego Inn. Jak długo trzeba zmienić numer VAT? Typowo, proces ten trwa od jednego do dwóch tygodni. Ale nie sądzę, że dokument zostanie wykonany dokładnie w tych kategoriach. Czasami proces ten jest opóźniony. Ponadto, podatnik może zostać wysłany list z Federalnej Służby Podatkowej dla płatności podatków, które nadal zawiera stare nazwisko. Okoliczności te nie powinny straszyć. Podatek może być wypłacona łatwo. Jednakże odbiór jest warte zachowania, aby uniknąć nieporozumień z organami podatkowymi i mieć dowód wpłaty podatku.

uwaga

Tak więc zmiana nazwy – jest to przypadek, kiedy trzeba zmienić numer VAT. Proces rozpoczyna się od substytucji paszportu. Po otrzymaniu nowego paszportu należy zrobić listę przypadków, które trzeba odwiedzić, aby zastąpić inne dokumenty, a także dostarczyć nowych informacji o sobie. Po wymianie starego certyfikatu TIN przestaje być ważny.

Po zmianie nazwy, każdy obywatel Federacji Rosyjskiej ma obowiązek wymienić certyfikat Inn. Jak zmienić numer VAT czasu? Proces ten trwa zwykle do dwóch tygodni. Można to zrobić zarówno w biurze Federalnej Służby podatkowe, lub poprzez „Gosuslugi.ru” miejscu.