311 Shares 4669 views

Choroba Addisona: przyczyny, objawy i leczenie

Nadnerczach w organizmie człowieka odgrywają ważną rolę jako osoba odpowiedzialna za produkcję kilku rodzajów hormonów. chorobę Addisona awarii układu wydzielania wewnętrznego, którego głównym objawem jest zaburzenie czynności nadnerczy. Występuje dość rzadko, ale to jest bardzo poważne. W trakcie przebiegu choroby wpływa zarówno na nadnercze. Najczęstszą przyczyną choroby jest procesem autoimmunologicznym. W gruczołach nadnerczowych wystąpienia zmian fizjologicznych, dzięki czemu są one zredukowane.


Ponadto, przyczyny tej choroby mogą być przenoszone drogą płciową choroby (kiła), gruźlica nadnerczy, AIDS, amyloidoza, a nawet nowotworowych zmian chorobowych. Choroba Addisona jest na tyle poważny i wyraźny objawy. Przede wszystkim pacjent odczuwa osłabienie mięśni, ponieważ nie jest gwałtowny spadek ciśnienia krwi. Warunek ten towarzyszy depresji i nagłej utraty wagi, który jest trudny do zatrzymania.

W innej reprezentacji choroby zwanej „brąz choroba”, ponieważ nie jest zmiana pigmentacji skóry: zaczyna się ściemniać i jasno wyrażone w sekcjach tła z normalnego odcienia. Jedzenie wydaje niesolonego chorych, więc zaczną używać soli w dużych ilościach. Jeżeli uszkodzenie nadnerczy u dzieci, zmniejszenie stężenia glukozy można wykryć we krwi.

Objawy choroby nadnerczy u kobiet wyrażone pełnego lub częściowego przerwania krwawienia miesięcznego. Jeśli choroba postępuje dużo, może to być naruszenie procesie połykania, a także drgawki, zaburzenia rytmu serca.

Jeśli objawy pojawiają się nagle, wtedy człowiek kryzys: ciśnienie gwałtownie spada znacząco i nie jest ostry ból cięcie brzucha i nóg. Pacjent zaczyna wymiotować i biegunka, czasami może on stracić przytomność. Jeśli czas nie wezwać karetkę, pacjent może umrzeć.

Poza oczywistymi objawami celu potwierdzenia diagnozy staje się biochemiczna analiza krwi.

Choroba Addisona wymaga natychmiastowego leczenia, która polega na leczeniu leków hormonalnych. Powołanie leków zależy od tego, co nie jest na tyle hormonu w organizmie. odbierający karta maluje preparaty lekarzem. W każdym razie jest to niemożliwe, aby zmienić go na własną rękę lub zwiększyć dawkę. Trzeba będzie również śledzić pewną dietę.

W czasie kryzysu jest leczenie objawowe z wprowadzeniem leków domięśniowych i dożylnych. Jeśli wszystkie czynności wykonywane w czasie, kryzys szybko mija. Choroba może powodować krwawienie w gruczołach nadnerczowych. Jeśli jest wystarczająco szeroka, może spowodować śmierć.

Choroba Addisona nie można wyleczyć całkowicie, jednak z pomocą wykwalifikowanego leczenia pacjenta może znacząco przedłużyć życie i ułatwić. Mimo, że pacjent będzie musiał zmienić swoje nawyki i styl życia.