656 Shares 7947 views

Alfa-blokery

Alfa-blokery prezentuje dużą i różnorodną grupę leków. W latach siedemdziesiątych, zainteresowanie tymi lekami znacznie się zmniejszyła ze względu na fakt, że w leczeniu nadciśnieniem specjaliści zaczęli używać tiazydowych leków moczopędnych, inhibitorów ACE. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych stwierdzono, że alfa-1-blokery są selektywne przedłużonej ekspozycji (głównie preparat „doksazosin”) porównywalne bezpieczeństwo, tolerancję agntigipertenzivnoy aktywność z innymi lekami, których działanie kieruje się do obniżenia ciśnienia krwi. Ponadto leki zostały odkryte i dodatkowe właściwości, które pozwalają im przepisywać pacjentom z cukrzycą, łagodny rozrost stercza natury, dyslipidemii, w okolicy narządów płciowych kobiet i zacieranie endarteritis.


Alfa-blokery. klasyfikacja

Leki można podzielić na dwie główne kategorie: selektywne i nieselektywnych.

Grupa składa się z substancji nieselektywnych alfa 1- i 2-adrenergiczne (np „Fetolamin” preparatu).

Poprzez selektywne obejmuje takie leki jak „terazosyna Doksazosyna”, „”, „” prazosyna. Leki w tej kategorii głównie wpływ na receptory, które znajdują się w mięśniach gładkich pęcherza moczowego, prostaty, szyjki i gruczołu części cewki.

Niektóre leki przeciwnadciśnieniowe należące do innych grup środków wykazują te same właściwości, jak alfa-adrenergiczne. Leki te, w szczególności zawierać lek „karwedilol”.

Istnieją również leki, których własności są zbliżone do tych, które wykazują i beta- i alfa-adrenergicznych blokerów. Leki te ponadto mają również właściwości antyoksydacyjne. Mechanizm ich działania jest konkurować z katecholamin. Walka odbywa się na receptory alfa-adrenergiczne i obwodowych receptorów beta-adrenergicznych 1. Przy długotrwałym stosowaniu wpływu tych leków zaczyna zanikać, a kilka miesięcy później znika.

Alfa-blokery mają wiele zalet. W szczególności, mają one korzystny wpływ na poziom cholesterolu i triglicerydów w osoczu krwi. To znacznie zmniejsza ryzyko miażdżycy. Lek ten ma wpływ na stężenie cukru we krwi, obniża ciśnienie krwi, bez zwiększania częstości skurczów serca. Ponadto, leki te nie wpływają na stan potencji.

Skutki uboczne alfa-blokerów jest dostatecznie mała. „Pierwszy efekt dawki” za najbardziej istotne.

Trzeba powiedzieć, że alfa-blokery mają możliwość poszerzenia i małe, i dość duże naczynia krwionośne. W związku z tym obniżenie ciśnienia jest najwyraźniej objawia się w pozycji pionowej pacjenta i mniej wyraźny – w pozycji poziomej. Gdy mężczyzna (normalny) wzrasta ze złoża układ nerwowy zwiększa napięcie tętnicze. Konieczne jest dostosowanie organizmu do pozycji pionowej. Otrzymanie 1-alfa blokerów uniknąć tego urządzenia. Dokonując mężczyzna pozycji pionowej jest gwałtowny spadek ciśnienia. W rezultacie mózg otrzymuje tlen w niewystarczającej ilości. Osoba zaczyna ciemnieć w oczach, zawroty głowy, mogą wystąpić poważne osłabienie, w niektórych przypadkach, pacjent może wpaść w omdlenie. Po przejściu na zewnątrz (z pozycji poziomej) następuje poprawa krążenia mózgowego. W rezultacie, świadomość wkrótce powrócił do pacjenta. Ten słaby, w rzeczywistości, nie jest samo w sobie niesie duże ryzyko. Jednak podczas upadku prawdopodobne jest, że pacjent może otrzymać niebezpieczeństwo zranienia.