475 Shares 5324 views

W pierwszym miesiącu życia dzieci – radosne i ekscytujące okres

Wreszcie ważne wydarzenie miało miejsce – dziecko urodziła, a kilka dni później był w domu. I jego rodzice mają wiele pytań: „Jak dbać o dziecko, jak karmić i kąpać, jak się rozwijać?” W pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka nie tylko dostosować się do świata zewnętrznego, ale także rodzice przyzwyczajają się do dziecka, nauczyć się zaspokoić swoje potrzeby i dbać o niego. W pierwszym miesiącu życia dzieci – dość trudny okres dla wszystkich członków rodziny. W tym artykule przyjrzymy się fizjologicznych cech noworodków, ich rozwoju umysłowego. Mamy również wyjaśnić jak prawidłowo wdrożyć do pielęgnacji niemowląt.

Fizjologiczny i psychologiczny rozwój dzieci w pierwszym miesiącu życia

W okresie noworodkowym, to jest od chwili narodzin aż do 3-4 tygodnia życia, jest adaptacja dziecka do samodzielnego życia pozamacicznej, wszystkie jego systemy i narządy zaczynają funkcjonować prawidłowo. W tym czasie dziecko pojawia się regularne oddychanie i krążenie krwi jest przeprowadzane restrukturyzacji. W pierwszym miesiącu życia dzieci wyleczonych ran pępowinowej stopniowo, skóra przystosowania się do środowiska i innych. Noworodek płacze głośno, ma różowy skóry, regularny puls i serce brzmi głośno. Ruch dziecka aktywnego, ale chaotyczne, nogi i ramiona są w stanie złożonym, jak mięśnie prostowników nie są jeszcze dostatecznie rozwinięte. Cała jego aktywność fizyczna jest zbudowany na wrodzonych odruchów: górnej i dolnej chwytania i indeksowania odruchów, wsparcie i spacer. Kid około 80% czasu snu i jawy okresy są równe 20-30 minut. W sumie, że dziecko jest w aktywnej fazie około 2-4 godzin dziennie. To budzi dziecko od dyskomfortu spowodowanego głodu. Po spania i karmienia dziecka może być nieco pobodrstvovat nieświadomie kopiąc nogi i ramiona. Po wygojeniu rany pępowinowej okruchów powoli zaczynają rozprzestrzeniać się w żołądku, który pomaga wzmocnić mięśnie karku i pleców, a także poprawia trawienie i stymuluje produkcję gazów. Newborn źle widzi, że jest krótkowidzem i można zobaczyć obiekty lub rodzic osoby tylko w odległości pół metra. Na hałas dziecko reaguje WinCE – tak zwany odruch Moro. Dziecko dobrze rozwinięta wyszukiwania (pomaga znaleźć i uchwycić brodawki) i ssanie refleks. Kluczem do produktywnego mleka kobiecego nasycenie jest brak „Arsenał” Rodzice smoczki i butelki. Eats noworodka co 1,5-2 godziny, karmienie nie zostanie przerwana nawet w nocy. Sam posiłek trwa około 20 minut. Oczekuje się, że ciężar dziecka wzrasta w 700-1000 g, a wzrost – po 2 lub 3 cm na miesiąc. W normalnej temperaturze pokojowej, odpowiednie ubranie i wysokiej jakości dziecko karmione piersią nie jest dopaivayut wody.

Odnośnie neuropsychologicznej rozwoju, następnie 1 miesiąca życia dziecko może odróżnić smaki (gorzki, słodki, słony i kwaśny), do reagowania na nagłe i głośne dźwięki. Dwa tygodnie po urodzeniu dziecka już wie, jak skupić się na brzmieniu: usłyszał jakiś hałas zatrzymuje się i słucha. Pod koniec 4. tygodnia nie jest wizualnym nacisk na jasny obiekt lub na twarz matki. Dzieciak uczy krewnych i reaguje na nich uśmiechnięty, ramion i nóg ruchów. W pierwszym miesiącu życia dzieci kładzie się potrzebę komunikowania ustaw subtelną komunikację emocjonalną ze znaczących dorosłych. Dlatego dla pełnego rozwoju fizycznego i psychicznego powinny zapewnić odpowiednie karmienie piersią i opieki nad dzieckiem prawidłowo.

W pierwszym miesiącu życia: opieka i rozwój

Główną rzeczą, która jest wymagana od matki – zapewnienie piersią i emocjonalnej bliskości z dzieckiem. Kanał noworodka być na żądanie, oferując pierś co 2 godziny lub 2,5, a jeszcze częściej. Nie jest konieczne, aby dać okruchy smoczka, ponieważ dziecko jest nadal słaba, a zatem będzie wydawać swoje siły do jej ssania, zmęczony i chory, by wziąć piersi, w wyniku niedostatecznego przyrostu masy ciała i niewłaściwego zajęcia smoczka.

opieka nad dzieckiem jest kąpiel, pępowiny leczenie ran i pielęgnacji skóry. Aż do gojenia rany leczonej zelenkoj pępowinowej lub słabym roztworem nadmanganianu potasu. Jeśli rana staje się mokry lub pojawia się ropień, należy skonsultować się z pediatrą. Kąpać dziecko rozpocznie się po gojenia rany pępowinowej (około 10 dnia życia). Pediatrzy powinni kąpać dziecko w przegotowanej wody, do której chcesz dodać roztwór nadmanganianu potasu. Temperatura wody w kąpieli jest utrzymywana w redystrybucję 36-37 stopni. Po kąpieli ciało dziecka wymazane z miękkim ręcznikiem, a traktował pachwiny, fałdy na szyi, ramion i nóg. Za pomocą specjalnych zabiegów kosmetycznych dla dzieci lub oliwa z oliwek. Zmyć dziecko ciepłą wodą z mydłem dla niemowląt.

Dla pełnego rozwoju psychicznego noworodka wymaga ścisłej emocjonalnego kontaktu z matką, pieszczotą, uścisk, znajdując się w jego ramionach. Również z okruchów grać. Do tego pasuje jasny BeanBag. Podczas czuwania trzeba jechać grzechotkę przed oczyma dziecka w odległości około 20-25 cm. Kiedy zobaczył, że dziecko koncentruje się w tej sprawie, powód to z boku na bok, i tak, że dziecko ogląda oczy niego. Nosić swoje dziecko w ramionach, Pat, tuli, tworząc komfortowe i relaksujące otoczenie dla niego.