630 Shares 8006 views

"Ford Fiesta hatchback": dane techniczne i opinie

Na jesieni 2012 roku w paryskiej premierze restyled wersji szóstej generacji samochodu „Ford Fiesta” (hatchback). Samochód zachował wszystkie pozytywne cechy modelu sprzed reformy i zyskał kilka nowych „dane”, które pomogły mu utrzymać swoją pozycję na rynku i zdobyć więcej klientów. W krajach WNP, samochód ma w 2015 roku. Warto zauważyć, że otrzymał rosyjski zamieszkania i obecnie zamierza Naberezhnye Chelny.


wygląd

„Ford Fiesta” (hatchback) szóstej generacji jest dostępny w wersji trzy- i pięciodrzwiowej. Obie wersje wyglądają sportowy, agresywny i lekko futurystyczny.

„Ford Fiesta” (hatchback), zdjęcie, które zaskoczyło właśnie dostałem bardzo ciekawy przód. Wykonana jest w nowym stylu firmowego firmy, przypominając jego wygląd samochodów firmowych Aston Martin. Wszystko to wina ogromnym krata, która ma kształt trapezu. To przyciąga wzrok i jest przedmiotem zainteresowania samochodu. Uzupełniają dynamiczny wygląd przednich reflektorów i posiekaną wieloaspektowy zderzak.

Na stronie klapy ozdobiony jest dwoma aspektach vyshtampovki. Pierwsze biegnie równolegle do progu, a druga linia wraz z podokonnoj wzrasta w kierunku dachu w obwodzie rozwijanego. To wszystko wygląda bardzo szybko i dynamicznie. Dopełnieniem ciekawego wizerunku pięknych dyski, znajduje się w „muskularne” nadkola.

Z tyłu lampy uderzający niezwykły i kompaktowy tylnej klapie, z tym samym kompaktową spoiler na górze. Potężny zderzak z plastikową ramką dopełnia obraz z tyłu.

wymiary

Wymiary szóstej generacji „Ford Fiesta” (hatchback) zapewnić mu miejsce w B-klasie. długość urządzenia wynosi 3969 mm, szerokość – 1495 mm, wysokość – 1722 mm, w wersji 4-drzwi i 1709 mm, – dla 3-drzwi. Podstawa koła wozu 2489 mm, 140 mm prześwit.

salon

Wnętrze nowego „fiesta” jest w pełni zgodny ze stylem zewnątrz – to jest tak niezwykły i nieco świąteczny. Salon jest pełen ciekawych, nietypowych rozwiązań. Pod okapem na desce rozdzielczej są dwa dość głębokie „studnie” z białymi cyframi. Oni nie tylko dobrze wyglądają, ale również bardzo dobrze czytać w każdych warunkach oświetleniowych. Pierwszą rzeczą, która przyciąga oczy, kto siedział za kierownicą nowego „Ford Fiesta hatchback” – jest, oczywiście, kierownica trzy-ramienny, które subtelnie zdobią kilka przycisków.

Na przednim panelu znajduje się masywny konsola Duplex. Na najwyższym poziomie znajduje się układ prezentacji multimedialnej przekątnej 6,5 cala i pod audio jednostki sterującej. Na ziemi „piętro” znajduje się w system klimatyczny jest bardzo stylowy wygląd.

Salon szósty generacji „Ford fiesta” (diesel) połączone całkiem dokładnie. Dekoracja stosować wytrzymałe materiały, mianowicie miękkiej teksturze tworzyw sztucznych, płyt dekoracyjnych lakierowane i wkładek metalowych. Wystrój może być wykonane w różnych kolorach, a kolor zmienia nie tylko skórę (jak w głównej części maszyn), ale również panel przyrządów i części z tworzyw sztucznych.

Wewnętrzna przestrzeń

Przednia część siedzeń samochodowych są bardzo wygodne i umiarkowane wsparcie profil boczny. Są one regulowane w szerokim zakresie i dostosować się do każdego kierowcy. Siedzieć w tylnym rzędzie trzy pasażerowie będą trudne. Nad głową i nogi mają wystarczająco dużo miejsca, zwłaszcza, że tunel wystaje spod podłogi jest minimalne. Jednakże, szerokość rzędu tyłu jest jeszcze przeznaczony dla dwóch pasażerów.

Trunk „szósty Fiesta”, jak w wersji sprzed reformy, jest bardzo skromny – zaledwie 276 litrów. Jeśli złożyć tylne siedzenia, pojemność bagażnika wzrasta do 980 litrów, ale pomiędzy pasażerem a bagażnika nie jest imponujący krok. W niszy podniesionej podłodze jest kompaktowym koło zapasowe i niektóre narzędzia.

"Ford Fiesta hatchback": specyfikacje techniczne

Na naszym rynku, odnowiony wersja szóstej generacji dostępny jest z dwoma silnikami. Zarówno silnik działa na benzynę, mają objętość 1,6 litra, wyposażony w zawory 16 i bezpośredni wtrysk paliwa.

Pierwszym z nich jest uważana za podstawę. Osiąga moc 105 KM, 150 Nm i daje punkty do tysięcy 4-4,5 v / minutę. Drugi silnik jest dostępny dla górnej konfiguracji, jego moc wynosi 120 KM i 152 Nm w pięciu tysięcy obrotów / minutę. Jest to kolejny 85-silna jednostka, ale jest obecnie dostępna tylko dla podstawowej konfiguracji maszyny w wersji sedan.

Wraz z dwóch zespołów silnikowych dostępnych Przekładnia: instrukcji 5 i 6 stupnechataya prędkości zrobotyzowany przekładni PowerShift.

Najbardziej wydajne hatchback jest w stanie rozwinąć prędkość 100 km / h do 9,9 sekundy. Prędkość maksymalna samochodu wynosi 193 kilometrów na godzinę. Appetites samochodów wahają się od 7,3 do 7,6 litra na 100 km w trybie mieszanym.

platforma

Nowy "Ford Fiesta" (hatchback) zbudowany na platformie B2E. Zakłada ona istnienie niezależnego zawieszenia McPherson przodu i częściowo niezależnych zawieszenia z belką skrętną w tył. kierownica Elekrousilitel odpowiedzialny za zarządzanie ulgi. Samochód posiada przednie hamulce tarczowe z wentylowanymi i tylnej tarczy lub bębna, w zależności od konfiguracji.

na drodze

Ten samochód bez wyrzutów sumienia można nazwać drayverskoy. Ponadto twierdzi, że jest to pierwsze miejsce w swojej klasie pod względem sterowności. I to pomimo faktu, że nasze drogi jest jak maszyna wyposażona w zawiesinie, że nie jest to, że w Europie. Hatchback doskonale „rulitsya” nie gorszy sposób niż podobny sedan. On wyraźnie i szybko reaguje na zakrętach kierownicy i dobrze utrzymane prosto. W tym przypadku koło jest wystarczająco „ciężki”, że kierowca może czuć pełną kontrolę nad pojazdem.

Zazwyczaj wskazać obsługi niekorzystnie wpływa na płynność ruchu, ale nie w przypadku „fiesta”. Ona połyka również małych dołów i „progi zwalniające”.

Konfiguracja i cena

Hatchback „Fiesta” w 2015 roku jest dostępna w trzech wersjach: Trend, Trend Plus i tytanu. wersja Trend z silnikiem o pojemności 105 KM i manualną skrzynią biegów zaczyna się od 599.000 rubli. W najwyższej wersji Titanium z silnikiem 120-konnym i PowerShift robota zostało około 773,000 rubli.

"Ford Fiesta" (hatchback) przeglądy właścicieli

Właściciele „fiesta” zauważył, że jego wnętrze jest o wiele lepszy, bardziej ergonomiczne i piękniejsze niż koledzy. Istnieje wiele rodzajów nisz, które pozwalają umieścić małe rzeczy. Izolacja szumów w samochodzie jest bardzo dobry zarówno dla B-klasy. Na drodze, „Fiesta” zachowuje się bardzo dobrze: wyraźnie przyjść w zakrętach i trzyma linię prostą, nawet jeśli wejdzie on w mały otwór.

Wśród wspomnianych ograniczeń niewystarczającą ilość bagażu, za mało lustra (ale mają silnik), mały luz „dokatku” w bagażniku pod ziemią zamiast pełnowymiarowego koła.

wniosek

„Ford Fiesta” (hatchback), które w większości pozytywne opinie, że odpowiada jej klasy i przewyższa wielu „kolegów”. Cena / wydajność maszyny udało się także stosunek. Jest dobrze nadaje się dla tych, którzy potrzebują małego jasnego samochodu za rozsądną cenę (stosunkowo).