589 Shares 5809 views

Car „Lotus Alice”: specyfikacje techniczne, opisy i recenzje

„Lotus Alice” – angielski dwumiejscowy roadster. Ten samochód trafił do sprzedaży w 1996 roku i wydany do chwili obecnej. Ten artykuł opisuje prawdziwą legendę samochodów sportowych na świecie.

Historia modelu

Firma „Lotus Kars” planowane wyjście tego modelu od 1994 roku. Jednak pierwsze egzemplarze samochodów pojawiły się dopiero pod koniec 1996 roku. Opóźnienia w wydaniu były związane z problemami w finansowaniu projektu, jako firma w tym czasie nie była najlepsza sytuacja dla sprzedaży.

Auto otrzymało niezwykły projekt dla jego czasu i ciekawą nazwę. Eliza – tzw przewodniczący wnuczka grupy. To na jej cześć, zdecydowano się na nazwę nowego roadstera. W 1995 roku odbyła się prezentacja samochodu w salonie w Frankfurcie. Pierwsza generacja trwała na linii montażowej od 1996 do 2000 roku włącznie.

Pierwsza generacja

Pierwsza generacja „Lotus Alice” był raczej słaby, nawet jak na standardy tego czasu. Przeciętne silnika, słaba stabilność. Jednak te braki były równoważone przez niską masę samochodu, co pozwoliło mu być dobrze wychowane na torze. Podczas pierwszego wydania generacji firmy wprowadzono kilka modyfikacji.

W 1998 roku został wydany w limitowanej edycji z okazji 50-lecia firmy. Wszystkie 50 sztuk zostały pomalowane na ciemny kolor zielony, a koła dostał ochry kolor. Jest mało prawdopodobne, że jest to teraz możliwe, aby znaleźć co najmniej jedną kopię rocznicy samochodu w Rosji. Prawie wszystkie samochody są przechowywane przez kolekcjonerów.

Po roku w serialu otrzymał nową wersję terenówki – 190 Sport. Zewnętrznie samochód nie uległa zmianie, ale twórcy wyciągnął swoje cechy. Moc wzrosła do 190 koni mechanicznych, poprawa stabilności, roadster otrzymał nowe hamulce i zawieszenie, zaprojektowane specjalnie z myślą o torze wyścigowym.

W tym samym roku pojawił się drugi limitowanej serii – typ 49. Pojazdy te zostały utworzone w pamięci przedstawiciela z Formuły 1 Lotus.

Sport 135 – Kolejny remake seryjny roadster. Nieznacznie zmienił parametry silnika i zmodernizowane wnętrze. Reszta samochodu pozostaje absolutnie taka sama. Następne wydanie o nazwie 111S, zmiany to odbierane bardziej globalny niż jego poprzednik. Ze względu na zmianę taktowania może zwiększyć moc silnika do 143 KM. Ponadto, twórcy zostały zastąpione standardową skrzynię biegów na „krótki”. Recenzje właścicieli tej serii jest bardzo pozytywne. Być może jest to najlepszy wariant pierwszej generacji wszystkimi 4-letniej historii tego modelu.

Ostateczna wersja 2000 była „Lotus Alice” 160 Sport. Ten samochód był silnik o pojemności 160 KM i momentem obrotowym. Kupujący może wybrać dowolną kolorystykę ciała do własnych potrzeb na życzenie. Średnia Roadster sprzedawany lub zielony wydajność lub w czarny metalik.

wygląd

Podczas wydaniu pierwszej generacji samochodu praktycznie nie zmienia się pod względem wyglądu. Przednia część jest jak dobry żaby. nadkole znacznie wystawać ku górze, to flaunt dwa owalne reflektory. Całe ciało składa się z gładkimi liniami. W drugiej generacji twórcy postanowili nie odbiegają od oryginału i tylko nieznacznie zmienił wygląd przednich i tylnych optyki. Następnie można dowiedzieć się wszystkiego o drugiej generacji Lotus Elise – charakterystyki, opisu, ceny i więcej.

Druga generacja S2

Ciało S2 pojawił się w 2000 roku na następny Motor Show. Projektanci udało się stworzyć takie ciało, które jest nadal aktualne do dziś. Nawiasem mówiąc, właśnie w pokoleniu S2 samochód jest już dostępny.

Największe zmiany były techniczny samochodu. Koła samochodu otrzymał trochę więcej. Silnik postanowiono nie zmieniać, ale wyrafinowane. Tak więc samo „starzec” zerwała roadstera do 100 km / hw zaledwie 5,6 sekundy, co w tym czasie w 2000 był prawie najlepszy na świecie.

Model nieznacznie wzrosła w rozmiarze. Rozstaw osi pozostaje bez zmian, a model ma długość wynoszącą prawie 60 mm, powyżej 50 mm. Twórcy będziemy robić nic, aby poprawić szybkość i przyspieszenie nowej generacji wskaźników, tak że „Alice” zmniejszony prześwit 160 mm do 138 mm.

Od czasu wydania pierwszego samochodu z serii firmie drugiej generacji „Lotus Kars” opracowała i wydała kilka limitowaną serię, która obecnie kosztuje dużo pieniędzy. Ale mówimy o wersji produkcyjnej samochodu.

Charakterystyka techniczna Lotus Elise

Odnowiony wersja drugiej generacji obecnie wyposażone tylko w jeden silnik – jednostkę 1,8 litra o mocy 220 koni mechanicznych i przyspieszenia do kilkuset cenionych nie więcej niż 5 sekund. Zużycie nowych samochodów na każde 100 kilometrów wynosi około 7-8 litrów benzyny. Wszystkie kopie są wyposażone w manualną skrzynią biegów i napędem na tylne koła, dzięki czemu Roadster jest zabawa dla fanów ekstremalnej jazdy i drifting.

Opcje „Lotus Alice” tylko jeden – podstawa. To dlatego, że publiczność rdzeń Terenówka nie musi technologiczne dzwony i gwizdki i komfort jazdy. Ludzie kupują ten samochód na przyjemność z jazdy i wydajności, która jest na tyle pełne w tym samochodzie.

Pakiet podstawowy obejmuje koła przednie i tylne aluminiowe, tkanina tapicerki. Za dodatkowe pieniądze, można ustawić kontrolę klimatu. Na tej liście udogodnieniami w końcach samochodowych. A kto potrzebuje liczne konfiguracje, przy zakupie super szybki i kontrolowany terenówka w cenie tradycyjnego biznesu sedan z Korei?

Nawiasem mówiąc, „Lotus Alice”, którego cena przekłada się na rublach wynosi około 3 milionów dolarów, nie jest oficjalnie dostępny w Rosji w postaci restyling drugiej generacji.

Liczba właścicieli

Lotus Elise – maszyna, która nie znosi kompromisu. Aby ją kontrolować, trzeba ćwiczyć i wieloletnie doświadczenie sportowy samochód jazdy. To urządzenie jest bardzo lekkie i mocne, a więc przyspiesza szybko i jest agresywny w rogach.

Sądząc po opiniach, „Lotus Alice”, którego cechy są zaskoczeni tym dniu, nie jest dla „mięczaków”. Podczas jazdy można potrząsać, rzucać na boki. Ale jeśli jesteś fanem jazdy, grzywny te nie będą miały wpływu na ogólne wrażenie zarządzania tym modelu.