442 Shares 2765 views

Generator gazu do domu z uruchomieniem: Opinie

Energia elektryczna stała się tak integralną częścią życia w domu, który czasem zaczynają dostrzegać konieczność jej tylko wtedy, gdy coś pójdzie nie tak. często sprawia nam bezradny, bo nie jest to niemożliwe, aby nawet najbardziej podstawowych rzeczy. Aby zapobiec takiej sytuacji, tworzenie dodatkowych źródeł zasilania. Często w ich rolą jest dostarczanie prądu elektrycznego dom generator prądu. Mogą one działać na olej napędowy, benzyny i paliwa gazowego.


Generator gazu jest urządzeniem energii elektrycznej, która funkcjonuje na gaz ziemny i jest używany przez główne lub awaryjne zasilanie elektryczne domów, firm i domów jednorodzinnych. Zasada działania takiego urządzenia jest przemiana gazu do spalania na energię mechaniczną, a – w energię elektryczną.

Zaleca się wybrać generator gazu do domu z uruchamiania. Ta opcja będzie najlepsza. Jaka jest jego budowa, zasada działania i cechy, dowiadujemy się z artykułu.

Generator gazu do domu z uruchomieniem

Urządzenia gazowe mają przewagę nad innymi typami urządzeń. Na benzynę będzie wystarczająco dużo pracy na kilka godzin, z silnikiem wysokoprężnym może się zdarzyć „problemy” w zimie, gdy lato wypełnione olejem napędowym. Ale gaz może wystarczyć nawet na cztery lata, a po podłączeniu do sieci nie będzie potrzeby tankowania w ogóle.

Zapewnić autostart – nie jest łatwym zadaniem inżynierii. Generator gazu na zakup domu z auto Honda lub innego konkretnego modelu tego producenta nie wystarczy. Należy wziąć pod uwagę warunki pracy, a przede wszystkim praca i montaż dodatkowego wyposażenia.

urządzenie

Nowoczesne generatory może dostarczyć moc i oświetlające urządzeń i sprzętu oraz kotły grzewcze. Ponadto, dodatkowe stabilizatory nie są wymagane dla nich. Łączą one bezpośrednio z sieci domowej. Generator gazu Obudowa z auto może mieć różną moc od dwóch do trzystu kilowatów. Do życia jest wystarczająca i trzy do pięciu kilowatów, duże domki – dziesięć-piętnaście. Modele zaawansowane może automatycznie regulować napięcie. Mają system ochrony przed przeciążeniem i instrumentów kontrolnych.

Generator gazu Obudowa urządzenia auto wyposażone silnik spalinowy, który działa na gaz płynny lub paliwa z głównego rurociągu. Silniki mogą być dwusuwowy lub czterosuwowy. Ciśnienie w układzie jest taki sam jak w konwencjonalnej sieci domowej. Połączenie jest realizowane poprzez reduktor i zawór odcinający. Jednostki są zużyciu paliwa i względnie niski poziom hałasu.

Zasada działania

Najprostszym czym generator gazowy zawiera sprężarkę, zespół turbiny i komory spalania. Gaz płynny jest tu pracuje. Powietrze dostaje się do sprężarki, gdzie ciśnienie jest zwiększone. Następnie jest kierowany do komory spalania, gdzie jest ogrzewany.

Spalanie prowadzi się pod stałym ciśnieniem i komora spalania służy jedynie podnieść temperaturę. Przy wysokich cenach gazu wejdzie do turbiny, gdzie energia łopatek wirujących. Dla ruchu sprężarki trwa około sześćdziesiąt procent energii elektrycznej, a reszta idzie włączyć.

Montaż i podłączenie

Urządzenie jest umieszczone w pomieszczeniach o dobrej izolacji akustycznej. Konieczne jest również, aby zapewnić dobrą wentylację przekierowywanie spalin. Stabilny wentylacja będzie zmuszony instalację elektryczną. Uruchomiony musi być włączona automatycznie, gdy generator gazu. Jednak naturalna wentylacja musi być zapewnione. Rura wydechowa jest podłączony szczelnie do oparów, który jest uwalniany na zewnątrz.

Temperatura powinna przekraczać znaku zera do oleju silnikowego, nie zamrażać i łatwiej było przeprowadzić start. wielkość pokoju powinno być więcej niż piętnaście metrów sześciennych. To musi być powyżej poziomu gruntu i być łatwo dostępne.

Należy również do regulacji ciśnienia, która powinna być od dwóch do sześciu kPa. Cel ten osiąga się za pomocą manometru. Nie jest konieczne, aby połączyć się z głównego generatora gazu rurociąg do domu z uruchamiania. Opinii wielu użytkowników, że na taką pojemność jest wystarczająca i cylinder, który jest połączony za pośrednictwem przekładni.

zalecenia ogólne

Więc podłączając generator gazu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie powyższe punkty, a także do zapewnienia bezpieczeństwa środowiska i spokój.

Podsumowując kilka punktów.

 • Wymaga wydalenie ciepła z jednostki do silnika nie jest zablokowany przed przegrzaniem. W tym samym czasie, ustawienie wentylatora silnika, to należy pamiętać, że będzie zużywać część energii elektrycznej z generatora.
 • Wewnątrz generator powinien być wyposażony oddychalności, na przykład, za pomocą zautomatyzowanych moc rolety. Następnie będzie wystarczający przepływ świeżego powietrza dla pracy i chłodzenia generatora.
 • Do tłumienia dźwięku dodatkowo zainstalowane dźwiękoszczelne osłony, automatycznego gaszenia pożaru, systemy oświetleniowe i zapewniają stabilizację termiczną.

Producenci i ich generatory

Funkcjonować wszystkie systemy, moc generatora gazu do domu z uruchomieniem 5 kW jest uważany za wystarczający. Takie urządzenia są zwykle jednofazowe. Ale czasem stają się mocniejsze jednostki. Jako przykład można wziąć dowolny generator gazu do domu z uruchamiania. Maszyna trójfazowy z firmy Green Power jest powszechna i cieszy się zaufaniem rosyjskich konsumentów.

Ugruntowaną firmy REG Products, rosyjski Engineering Group, a także GAZLUX. Pozytywne opinie zasługują na wspólny rozwój rosyjskiego producenta „Gazlyuks” i chińskiej firmy Shangai Chenchang Power Technology (lider wśród producentów niskich generatorów prądu). Doskonały generator gazu do domu z start-up oferuje 10 kW Generac. Jego wyróżnikiem jest obecność dźwiękoszczelne. Takie urządzenia są w stanie pracować na ulicy.

Zalety i wady

Generator gazu ma następujące zalety w porównaniu z innymi modelami:

 • brak konieczności tankowania;
 • czyste spalanie;
 • Niski przepływ cieczy;
 • dostęp w przypadku awarii energii elektrycznej;
 • nie ma potrzeby zakupu dodatkowego zbiornika;
 • Możliwość kontrolowania przełącznik połączenia i licznik.

Ale ma też kilka wad, w tym:

 • nie ma możliwości pracy w klęsk żywiołowych;
 • niski pobór mocy;
 • Duża ilość;
 • zaprojektować złożoność, ze względu na to, co będzie kosztowne naprawy;
 • wysokie koszty połączeń.

Tak więc, instalacja, mimo pewnych niedociągnięć, jest doskonałym rozwiązaniem dla prywatnych domach lub domki, korzystnie różni się od innych rodzajów generatorów.