368 Shares 6963 views

Henderson Dzhordan: interesujące fakty z biografii młodego i obiecującego gracza

Henderson Dzhordan urodził się w 1990 roku na 17 czerwca. Na jego 25 pełnych lat, zyskała już sławę, uznanie fanów i kilka nagród. Plus, to zdobył dobre statystyki. I nic dziwnego – pomocnik jest naprawdę godny sportowca, który jest obecnie kapitan jednego z najlepszych angielskich klubów. Jego biografia jest bardzo ciekawy, więc warto krótki przegląd najbardziej interesujących faktów.

wczesne lata

Henderson Dzhordan urodził się w Tyne i Uire, w miasteczku o nazwie Sunderland. Piłka nożna na poziomie zawodowym rozpoczął dość późno dla niego w wieku 16 lat. Potem zaczął trenować z zespołem młodzieżowym FC „Sunderland”. Wcześniej studiował sztukę samokontroli piłki.

Pierwszy profesjonalny kontrakt został podpisany dwa lata później. Aby być bardziej precyzyjnym, 01 czerwca 2008. Naturalnie, to była umowa z „Sunderland”. Cztery miesiące później (listopad 1) Henderson Dzhordan grał swój debiutancki mecz. Naturalnie, na boisku przyszło od samego początku, jako zamiennik. Niestety, podczas gdy „czarne koty” stracił spotkanie. Gra, nawiasem mówiąc, był poważny. „Sunderland” grał przeciwko Chelsea Londyn „”. Wynik 0: 5.

Pierwsza gra w pierwszym składzie w miejsce Jordan krótko – to był mecz przeciwko FC „Blackburn” (Puchar Ligi).

"Coventry City"

W klubie i poszedłem do Henderson Dzhordan w 2009 roku. I to nie było to, że on nie pasował trenerem swojego klubu. Wcale nie, gracz dany miesiąc wynająć zespół „Coventry City”, gdzie z sukcesem zadebiutowała w meczu przeciwko „Derby County”. Jednak w styczniu, został wysłany, a w lutym, już ogłosił, że konieczne jest, aby powrócić do odtwarzacza. Ale to było, oczywiście, nie od razu, ale w kwietniu, liczba ósmy. Wcześniej, w dniu 28 lutego gracz miał jeszcze zdobyć swoją pierwszą bramkę. Stało się to w meczu z Norwich City FC „”.

Jednak zawodnik powraca w „Sunderland” nie dlatego, że termin zbliżył. Okazją była bardziej smutny. Otrzymał poważne obrażenia – złamania piątej kości śródstopia.

I znowu „Sunderland”

Henderson Dzhordan, którego biografia jest bardzo ciekawy i bogaty, szybko odzyskać od obrażeń. I od razu stał się regularny zespół. Wszystko poszło na boisku 33 razy i nawet zdobył jednego gola. Ale to tylko w pierwszym sezonie! A w drugim roku wykazała już więcej dobrych wyników. Zagrał 37 meczów. Biorąc pod uwagę, że było to tylko 38! I to jest istotne, że gdy w drugiej połowie sezonu zespół rozpoczął „złą passę” (co w zasadzie polegała na tym, że gracze zaczęli otrzymywać licznych złamań i urazów), zrobił coś fantastycznego: 10 minut zrealizowane podwójnie, uderzając bramę „, Wigan „! Tym samym klub wreszcie zwycięstwo z wynikiem 4: 2. A ona przerwała passę dziewięciu rozegranych bez jednego zwycięstwa.

A potem były pogłoski, że może podjąć odtwarzacza „Liverpool”. W 2011 roku, w dniu 9 czerwca, transakcja miała miejsce. Plotka okazała się prawdą. 16 milionów funtów – to wartość podana dla obiecującego gracza. Ale było warto. Na razie Henderson Dzhordan – gracz, który jest nie tylko doskonała znajomość piłki, ale jest też kapitanem „Liverpool”. Nawiasem mówiąc, jego pierwsza bramka dla nowego zespołu, zdobył szybko. Tego samego lata w dniu 27 sierpnia w meczu przeciwko FC „Bolton”.

Reprezentacja i osiągnięcia

Musimy oddać hołd, Jordan jest nie tylko dobrym graczem klubu, ale także doskonały piłkarz, bronić barw reprezentacji Anglii. W sumie rozegrał 47 meczów w drużynie swojego kraju (młodzież, dorośli). Debiut odbył się w 2009 roku. Potem Anglia grał przeciwko Republice Czeskiej. A jego pierwszym celem zdobył rumuńskich przeciwników przy bramie. Od 2010 roku, Jordan Henderson pojawia się w głównym Anglii. Pierwszy mecz był przyjazny przeciwko Finlandii. Potem powiedział Jordan jako gracz o pierwszym składzie, a tego dnia grał dobrze w środku pola z jego przyszłej kolega – Steven Gerrard. A w 2012 roku i wszystko poszedłem do występu na Euro 2012 (został wezwany do zastąpienia Frenka Lemparda, który został poważnie ranny).

To młody, ale bardzo obiecujący gracz jest już za kilka osiągnięć. On jest właścicielem Puchar Football League (w sezonie 2011/12), a także najlepszym młodym piłkarzem w Anglii do 21 lat. Plus, został uznany za najlepszego młodego zawodnika „Liverpool” i „Sunderland” (w tym ostatnim przypadku, dwa razy).