807 Shares 8299 views

Wymiary metalowego pokrycia dachu: długość, grubość

Metal dzisiaj – najbardziej popularne wśród kierowców i właścicieli domów kraju pokrycia dachowego. Jego główne zalety to niski koszt, duża trwałość i estetyczny wygląd. Wymiary metalowego pokrycia dachowego są standardowe, dzięki czemu można łatwo zrobić ilości obliczeń wymaganych do pokrycia dachów dowolnych arkuszy konfiguracyjnych i kwadratowych.


ogólny opis

Doskonałe właściwości metalu ze względu na jej niezwykłą strukturę. Jest on wykonany z blachy grubości 0,4-0,6 mm na zimno. Nad każdym arkuszu wstępnie pokryta warstwą cynku zapewniając ochronę przed wodą, a więc przed korozją metali. Następnie warstwa pasywacji jest stosowana, a następnie – startera warstwę. W końcowej fazie arkusze są objęte danej kompozycji polimerowej mającej kolor i teksturę. Warstwa ta nie tylko chroni metal przed niekorzystnymi wpływami klimatycznymi i mechanicznymi, ale również daje estetyczny wygląd dachu i wyrazistość. Nazwa metalu otrzymał szansę. Z daleka, blachy dachowe tego gatunku rzeczywiście wyglądają jak drogich płytek glinianych.

szerokość

Wymiary dachówką w oznakowanie jest obowiązkowe. Niezbędne do pokrycia wybranego materiału, koncentrując się przede wszystkim na szerokości arkuszy kwota. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, aby nie całości, oraz użyteczności. Ten ostatni jest zawsze mniejszy niż pierwszy, ponieważ metal jest umieszczony na łacie dachowej z zachodzącymi na siebie.

Całkowita szerokość blachy może wynosić 1.16-1.19 m. Poły mają zazwyczaj długość 0.06-0.08 m. Korzystne szerokość blachy jest typowo 1,1 m. Jednak arkusze znajdują się w odległości 100 cm, 105, 118 i tak dalej. D.

długość

Wymiary dachówką tego wskaźnika może być bardzo różna. W handlu znajdują się arkusze o długości od 80 do 800 cm. W związku z tym, jeśli jest to pożądane, można łatwo podnieść materiału, idealnym rozwiązaniem dla dachu całkowicie. Długość metal jest zawsze wielokrotnością 5.

Kiedy zakup blachy na dach należy pamiętać, że wielkość okapu dachu metalu nie powinna przekraczać 40 mm. W przeciwnym razie, metal można następnie zgiąć lub zmarszczek. Jeśli rampy są dłuższe niż 7,5 m, blacho należy układać w dwóch rzędach. Kąt nachylenia pokrycia dachowego nie powinna być mniejsza niż 14 gramów.

Grubość metalu

Zatem jakie są standardowe rozmiary dachówką, jesteśmy znaleziony. Teraz zobaczmy, co może mieć grubość materiału. Jak już wspomniano, stal 0,4-0,6 mm może być stosowany do wytwarzania metali. Ponadto, grubość zależy od grubości materiału nakładanego na warstwę polimerową. Wskaźnik ten jest typowo 25-50 mikronów. W związku z tym grubość blachy może zmieniać się w dość szerokich granicach. Największe zapotrzebowanie wśród właścicieli domów kraju cieszy się materiał 0,5 lub 0,45 mm.

Rodzaje powłok polimerowych

Dekoracyjną metalową warstwą ochronną, a więc mogą mieć różną grubość. Następujące elementy mogą być stosowane do płyt z powłoką polimerową :

  • Purany. Polimer uważa się za doskonałą ochronę przed korozją i są odporne na temperatury w zakresie od -15 do + 200 ° C. Ze wszystkich typów powłok polimerowych jest najgrubsze – 50 mikronów.

  • Poliester. Dla osób o średnich dochodach są najbardziej odpowiedni metal (dach). Cena za arkusza (wymiary tego rodzaju materiału może być inny) pokryte taką warstwą, niski. Jednakże, ma on mniejszą grubość niż powierzchnie blachy puralom – 25 mikronów. Zadaszenie metalu z warstwą ochronną mogą być montowane na dachach domów budowanych w regionach ze zwykłymi klimatu bez ekstremalnych temperaturach. Dziś sprzedaż takich arkuszy można zobaczyć nieco inny gatunek – powlekany poliester w połączeniu z teflonem. Włókno polimerowe tego typu jest bardziej odporny na różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Grubość powłoki teflonowej z poliestru 35 mikronów.

  • Polidiftorid. Jest to najbardziej kosztowny rodzaj powłoki polimerowej. Jego zalety to przede wszystkim wysoką odporność na blaknięcie. Dlatego większość arkuszy z takiej ochrony są odpowiednie do pokrywania dachów domów południowych regionach tropikalnych. polidiftorida godność są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo długą żywotnością. Grubość warstwy PVDF wynosi 27 mikronów.

  • Plastisol. Blachy z tego rodzaju powłoki znalezionego na sprzedaż rzadko. Fakt, że PVC jest używany do produkcji plastizolu, jest uważany za bezpieczny dla środowiska. Określić popularność tego rodzaju użytego metalu przez tylko przez fakt, że ten polimer ma dużą wytrzymałość i jest bardzo długa. Grubość wynosi 200 mikronów plastizolową.

Koszt metalu, w zależności od typu powłoki może leżeć w zakresie 150-250 s. za metr kwadratowy (w 2015 roku).

wysokość

dachówką standardowe wymiary, które są bardzo wygodne i mogą zmieniać się w zależności od wysokości fal. Wartość tego parametru zależy głównie od geometrii profilu, które mogą być różne. Najpopularniejsze formy fal metalowych są:

  • Monterrey. Jest to najbardziej popularny typ. Profil tego typu symuluje dachówek ceramicznych. Wysokość fali w tych arkuszy jest zazwyczaj 39 mm. Sprzedaż ma również arkusze Supermonterrey. Materiał fali nieco wyższe – 46 mm.

  • Kaskada. Metal tego typu jest trochę jak tabliczka czekolady. Wysokość profilu – 25 mm. Jest to bardzo piękny gatunek, ale w tym samym czasie i dość drogie. Szczególnie imponujący wygląd brązowe arkusze kaskada.

  • Dune. Zalety tego gatunku w pierwszym miejscu jest możliwość korzystania z ukrytych elementów złącznych. Na dachu tego materiału wygląda bardzo solidnie i, w porównaniu z innymi rodzajami, dość oryginalne. W tej odmiany elementu metalowego wysokości fali wynosi 46,5 mm.

Metal dla skomplikowanych dachów

Przez opadający dach można zamawiać już dziś i komplet pościeli z akcesoriami. Aby to zrobić, skontaktuj się z osobą z która specjalizuje się w dostarczaniu materiału firmy. Profesjonalny poddadzą dach z zamówieniem. Będzie to wziąć pod uwagę takie parametry jak złożoność konfiguracji, zwłaszcza systemu więźby dachowej i wymiarach. Metal (i komponentów nie trzeba spojrzeć na to w przypadku specjalistycznego rozmowy – co jest bardzo wygodne) – dach zainstalować bardzo prosta. Jednak ustawienie go na złamaną dachu nietypowej konfiguracji u osób bez doświadczenia może nadal powodować pewne trudności. Firmy specjalizujące się w dostawach metalu, zwykle świadczenia usług i zainstalowanie go. Dlatego w tym przypadku konieczne jest, aby myśleć o płacenie arkuszy instalacyjnych.

cięcie

Wymiary producentów pokryć dachowych metalowych są dobrane w taki sposób, że jest bardziej przyjazny dla użytkownika instalacji możliwe. Cięcie instalacji na dachu tego materiału prawie nie potrzebuje. Czasami jednak wyciąć to jeszcze. Przed wykonaniem tej operacji należy określić Wybór instrumentu. Fakt, że górne arkusze warstwy polimerowej bardzo łatwo uszkodzić. Dlatego też, na przykład, młynek do ich cięcia jest możliwe w każdym przypadku. To narzędzie jest zbyt gorąca powierzchnia. Ponadto od warunków skrawania metalu iskry, a także uszkodzenia warstwy polimerowej. Wytnij dachówką zwykle elektryczne do cięcia. Można również użyć wyrzynarki lub wiertarką z „cricket” prysznic.

zasady cięcia

Cięcie materiału, dlatego powinny być właściwie niezależnie od wielkości metalu. Na dachach (cena dla tego materiału zależy przede wszystkim od jego długości) złożona konfiguracja jest czasami konieczne, aby wyciąć arkusze zarówno w długości i szerokości. W drugim przypadku, gdy cięcia, między innymi, należy zwrócić uwagę na kierunek profilu. Każda płytka blacha posiada górny i dolny. Skręć materiału w procesie nie mogą być montowane.

Wzdłuż długości płytki metalowe mogą być cięte w każdym punkcie. Tak więc, na przykład, linia cięcia w żadnym wypadku nie powinny być utrzymywane przez region różnica długości fali. Jeśli cięcie jest wykonane prawidłowo, arkusz w kolejnych po prostu nie mógł być zainstalowany na dachu, jak to będzie zdeformowane.

Standardowe wymiary metalu (długość, grubość, szerokość) nadające się do montażu wszelkich rodzajów dachów. Jest to, w połączeniu z niskim kosztem i względnej łatwości obróbki i czyni materiał tak popularne. Aby wybrać najbardziej odpowiedni w danym przypadku dachówką dość prosty. W skrajnym przypadku, można skontaktować się z ekspertami, które uczynią dokładnych pomiarów.