418 Shares 3778 views

Urządzenie wodomierza i sposób działania

Jest zatopiony w zapomnienie czasy, kiedy nie było potrzeby, aby nosić wodę ze studni z wiadrami z jarzma. Teraz ona jest doprowadzana do każdego domu i mieszkania. Prędzej czy później istnieje potrzeba zmniejszenia ostatecznej kwoty wydane na rachunek użyteczności publicznej. W tym wypadku urządzenie instaluje pomiar zużycia wody. Ale to jest celowe, gdy przepływ wody jest mniej niż średnich kursów ustalonych przez zakłady użyteczności publicznej.


Przed zakupem wodomierza, należy zdecydować w jej konieczności, porównać ją z dzielnicy mieszkaniowej, w której zostanie on umieszczony: Pensjonat, willi lub mieszkania w mieście. I do czynienia z urządzeniem wodomierza.

Definicja i cel

Wynalazek obliczania zużytej wody powstał widok 1851. W tym czasie urządzenie miało shesteronochny strukturę skrzydła i mechanizm. Jednakże stosowanie tego urządzenia rozpoczął w 1858 roku.

Wodomierz lub wodomierz, – urządzeniem mierzącym ilość zużytej cieczy na jednostkę czasu. Wszystkie pomiary są w metrach kostkach. Każdy użytkownik niezależnie spoty dużo wody – gorąca lub zimna – jest ona wykorzystywana przez pewien okres czasu, odpowiednio, mogą dostosować proces. W przypadku oszczędności instalacji wodomierz o ponad 40%. Instalacja licznika nie jest kosztowna impreza, ale wręcz przeciwnie, można zaoszczędzić pieniądze.

Urządzenia wodomierz: Zalety i wady wynikające z zastosowania

Wodomierze mają kilka zalet, w tym:

  1. Bez dodatkowych opłat zapłacić.

  2. Kontrola nad konsumpcją.

Przez minusy urządzenia obejmują:

  1. Tani lub niskiej jakości licznik może tylko zwiększyć ilość w płatności, jak to „oszukać” dodatkowych metrów sześciennych.

  2. Gdy uszczelka jest uszkodzona istnieje potrzeba, aby wymienić urządzenie. Jego następca – drogie i kłopotliwe zdarzenia. Ponadto trzeba płacić w dół razem według średniego kursu w przypadku braku wodomierza.

Ważne jest, aby zrozumieć, że mimo, że wodomierz jest wiele warte, ale te inwestycje spłacić jego długą żywotność.

Zastosowanie w praktyce

Mierniki do pomiaru ilości zużytej wody nabył praktycznie wszystkich abonentów scentralizowanego zaopatrzenia w wodę. Liczniki aparatura zimnej i gorącej wody jest zmienna. Były nie mogą wytrzymać temperaturę powyżej +40 stopni. Urządzenie licznika ciepłej wody należy stosować materiały, które są w stanie obsługiwać więcej niż 40 stopni. Zazwyczaj można je odróżnić wygląd: niebieskiej – w zimnej wodzie, a czerwony – gorąco. Uniwersalny model może wystąpić, które są połączone w jednym ciele. Wybór ten jest o wiele tańszy niż dwa osobne nich.

Struktura i zasada działania wodomierzy

Każdy z liczników, w zależności od konstrukcji, posiada funkcje:

  1. Miernik ultradźwiękowy działa na przemian jako generator. Urządzenie licznika wody jest oparta na fali przyspieszenia w kierunku przeprowadzania wody, a następnie w odwrotnej kolejności. Przy tej samej prędkości przepływu mogą być obliczane przez moduł z powodu różnicy w odpowiednim czasie, który jest utworzony przez drgania w celu usunięcia każdego z obszarów między czujnikami.

  2. Urządzenia elektromagnetyczne działają na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Nimi przewód jest przesuwany stałego pola magnetycznego, w wyniku czego powstaje siła, którego wielkość zależy od szybkości przewodu. Rola przepływu wody jest ważna, gdyż jest przewodnikiem, a pole działa pole magnetyczne wytwarzane przez cewki.

  3. Urządzenia rezonansowe działają kosztem przepływu powietrza. Miernik wewnętrzne wody w stosunku do obrotów przepływomierza według jednej części i drugi kanał uzupełniający. Zazwyczaj jej przesunięcie częstotliwości zależą od szybkości przepływu, a tym samym wpływa na zużycie.

  4. urządzenia wirowe działa należycie element zamontowany wewnątrz licznika, uproszczony przepływ wody. W związku z tym tworzy wir, który znajduje się bezpośrednio w zależności od spadku ciśnienia.

Zasada działania typu mechanicznego i zawiera tachometr liczyć dokładnej liczby obrotów wirnika umieszczony wewnątrz licznika, i które obraca się przepływem wody. W tym przypadku mechanizm znajduje się oddzielnie, aby uniknąć wilgoci na nim.

Single-view urządzenia

m Urządzenie wody z jednomodowego opiera się na zasadzie pomiaru liczby obrotów wirnika, który obraca się przepływ wody w rurociągach. To urządzenia suchych i pojedynczym strumieniem. Ich zaletą jest to, że mają prostą konstrukcję i są chronione przed polem magnetycznym. Każdy z liczników pojedynczym strumieniem mieć moc impulsu, który pokazuje zdalnych pomiarów.

Multijet

multijet pracy ze względu na fakt, że płyn przed wejść wirnika, jest podzielona na kilka dysz. W ten sposób pomaga zminimalizować błąd. Urządzenia tego typu mają istotne zalety, w szczególności ich demontaż i montaż jest łatwy. Podczas kontroli organów kontroli do wglądu jest wystarczająca do zapewnienia zdejmowaną górną część.

zawór

Licznik zaworu ma podobną drogą jak multi, ale struktura ta może być ustawiona za pomocą zaworu, znajduje się wewnątrz miernika. Tak więc, nie jest łatwo wyłączyć w razie potrzeby wodę. Korzyści z tego rozwiązania jest to, że instalacja nie jest trudne, część wskaźnika jest narażona na przewijanie o 360 stopni, co pozwala na bardziej wygodne do czytania odczyty z instrumentu.

turbina

gazomierze turbinowe znane na świecie od 1862 roku. Modele te mogą być ustalone do pomiaru zużycia ciepłej i zimnej wody. Nadaje się do wszelkiego rodzaju wodnych układów, jak również w systemach automatycznej kontroli, regulacji sterowania procesem. Ich montaż odbywa się na punkty zaopatrzenia w wodę w przemyśle, w budynkach wielokondygnacyjnych i wodociągów.

Oszczędzanie wody jest od dawna uważana za jedną z najbardziej skutecznych metod w celu zmniejszenia kosztów w krajach europejskich. Dlatego instalacja metrów – kolejny mały wkład do poprawy stanu środowiska naturalnego kraju.