284 Shares 5181 views

Co to jest „mostków”. Jak uniknąć mostków z izolacją

Ocieplenie ścian podstawowych na starych standardów – wewnątrz budynków – zapewnia, że mostków termicznych. One mieć negatywny wpływ na izolację termiczną budynku, klimatu i stopnia wilgotności w pomieszczeniu. Teraz bardziej wydajnie przy budowie domu do izolacji ścian tylko z wewnątrz. Sposób ten pozwala uniknąć różnic w odporności na ciepło różne sekcje ścianki, w związku z tym nie będzie tworzyć mostki.


Co to jest „mostków termicznych”

Mostki – część ściany, najczęściej w stawach drugiej powierzchni, przez które ciepło jest tracone około połowy energii w domu. Takie straty nie tylko na brak wygodnego mieszkania, ale również znaczne zmniejszenie żywotności budynku.

Mostek cieplny ułatwia powstawanie na wewnętrznych powierzchniach ścian dużej ilości kondensatu. Mostków, dostarczające małą przewodność cieplną, powoli zniszczenia struktury. Dlatego przy projektowaniu domu jest konieczne, aby uznać, że racjonalność do izolacji ścian zewnętrznych – tak będzie to mniej konieczne zgubić do ogrzewania energię cieplną, w wyniku czego zmniejsza się koszty materiałowe żyjących.

Gdzie oni są

Określić położenie, że utrata ciepła, wystarczy. Mostki są najczęściej w miejscach przejścia powierzchni wykonanych z jednego materiału na powierzchnię podłoża z innego materiału.

To może być beton słupy ściany fundamentowe, połączenia pomiędzy cegłami, a bloki, okiennych lub drzwiowych, miejsce, gdzie podłoga lub dach ze ścianą. Most długodystansowych mogą być również nazywane loggie i balkony – obszary te zapewniają największe straty ciepła, ale są trudniejsze do całkowicie zneutralizować wszystkich.

Łączniki z materiałów termoizolacyjnych (wtyczki) są również mostków zatem prowadzenie ocieplenie domu trzeba przestrzegać wszystkich zasad, w przeciwnym razie procedura nie będzie znaczące.

Wpływ wysokiej temperatury

Jeżeli pomieszczenie traci wystarczającą ilość ciepła, kondensat utworzony na wewnętrznej powierzchni ściany. Jak wiadomo, do miejsca najsilniej przyciąga kurz, a więc mostek będzie wyraźnie widoczna gołym okiem.

Po kurzu na ścianie zaczyna się szybko rozwijać pleśni i grzybów mikroorganizmów. Pozbyć się go jest prawie niemożliwe, ponieważ nawet po malowania lub zdobienia powierzchni sprawie zaktualizowanego szybko wyłania się pleśni i degraduje mikroklimat domu.

Pomoże to zapobiec pojawieniu się całkowite wyeliminowanie mostków termicznych. W celu ich neutralizacji, powinno również być zgodne z pewnymi zasadami, ponieważ słabo spędzony izolacja zewnętrznych ścian fundamentów i może spowodować wzrost wskaźnika przewodności cieplnej dzięki zastosowaniu metalowej ramy.

Jak pozbyć się mostków

Aby zneutralizować wysokie straty ciepła, należy starannie rozważyć konstrukcję domu i jego metodę izolacji. Jeśli rozwiązać ten problem, trzeba mieć wbudowany dom, izolacja ściany zewnętrznej pomocy. Takie działanie zmienia się punkt rosy, co zmniejsza straty ciepła poprzez ściany.

Możliwe jest precyzyjne określenie mostki termiczne obciążenie thermographing. Tak więc, nie będzie jasne wskazanie miejsc, które świadczą straty ciepła i mogą być wyeliminowane.

Na zewnętrznej izolacji ścian ważne jest, aby wziąć pod uwagę odstęp, który wykonuje ramki, wyposażonego w płytki z polistyrenu. Ponieważ jest ona wykonana w większości przypadków z metalu, mogą tworzyć nowe mostki termiczne, znacznie zaostrzyć sytuację z utrzymaniem ciepła w domu.

Właściwa izolacja mostków – to jedyne rozwiązanie, aby radzić sobie z nimi.

izolacja ścian

Niezależnie od materiału użytego do budowy ścian, są zawsze pęknięcia szwów lub luźne połączenia elementów kątowych.

Dom zbudowany z bloczków silikatowych mogą mieć wiele mostków termicznych w dziedzinie fug cementowych. Ściana ta jest absolutnie konieczne, aby izolować, w przeciwnym razie można poświęcić swoje zdrowie i koszt ogrzewania mieszkania. Innym rozwiązaniem może być użycie bloków pazogrebniowa z systemem mocowania lub kleju zamiast zaprawy betonowej.

Ściany murowane są największymi przewodnikami zimnem, więc odizolować je od razu zalecane. Polistyren może być stosowany jako materiał termoizolacyjny. Jest zadbany zdrowy mikroklimat w mieszkaniu.

Mostki w domach ramy są w położeniu miejsce w szafie. Aby je usunąć, należy dodatkowo zaizolować ściany i rozdzielenie materiałów przewodności cieplnej.

Ocieplenie fundamentu

Ponieważ najczęściej wykorzystywane do powstania żelbetowej ściany, następnie ogrzewając je zaniedbanie może spowodować utratę dużej ilości ciepła. Aby przeciwdziałać temu problemowi, konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej izolacji, czyli izolacja fundamentu powinien udać się do ściany i być ciągła.

Mostki termiczne znacznie zmniejszona, jeśli położył płyty fundamentowej i ocieplić podłogę na pierwszym piętrze budynku. Szczególną uwagę należy zwrócić na izolację rogach i ślepej domu kierunkowym.

Ocieplenie balkonu

Najbardziej obszerny obszar strat ciepła jest balkon. Zimno most jest płyta żelbetowa, który jest dobrym przewodnikiem zarówno na zimno i ciepło. W rezultacie znacząco zwiększyć koszty klimatyzacji i ogrzewania mieszkań.

Aby przeciwdziałać takiej rozległy obszar mostu, trzeba utworzyć ciągłą izolację. Cieplne materiału izolacyjnego musi być przymocowana do ściany poniżej balkonu bezpośrednio do dolnej powierzchni płyty, a górny koniec jej powierzchni, a nie zapomni do izolacji ścian balkonu. W tym przypadku będzie zminimalizować straty ciepła.

Jedyny problem związany z izolacją będzie miejscem balustrady balkonowe przejście na ścianie. Aby zmniejszyć przewodność cieplną w tym obszarze jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale to nie jest powód, aby całkowicie zrezygnować z korzystania z balkonu. izolacja termiczna w sposób opisany powyżej, powinno być wystarczające do uzyskania dobrej izolacji cieplnej.

Rozumiejąc, jak uniknąć mostków można bezpiecznie przystąpić do budowy lub izolacji budynków. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet najbardziej kosztowna procedura w przyszłości spłacić jak najwięcej, jak również usługi płatnicze dla domu ogrzewania znacznie zmniejszona, a apartamenty klimatyczne przyczynią się do zachowania zdrowia mieszkańców i pozbyć się problemów z wysoką wilgotnością powietrza, pleśni i regularnie nietrwałych naprawy.