188 Shares 8944 views

Mercedes GL – jeden z najlepszych SUV w swojej klasie

W 2006 roku w Detroit Mercedes-Benz Corporation wprowadził innowacyjny luksusowy model klasy GL. Samochód jest siedmioma miejscami SUV, które zachwyca nie tylko wygodnym i przestronnym wnętrzem, ale także unikatowymi właściwościami dynamicznymi na drodze miejskiej i poza drogą.


Mercedes GL-class był w stanie ustanowić najnowszy standard bezpieczeństwa ze względu na fakt, że maszyna jest wyposażona w system "Pre-safe", który jest po raz pierwszy zainstalowany w tym segmencie.

Ponadto, model ma imponujący i stylowy wygląd. Z pomocą oryginalnych form podkreśla się ekskluzywność Mercedes GL. Dzięki cichej, silnej linii nadwozia i wyrazistym detale samochód ma impuls.

Salon jest wykończony wysokiej jakości materiałem, tworząc atmosferę przytulności i komfortu. Może pomieścić nie więcej niż siedmiu pasażerów na pełnych rozmiarach pojedynczych miejsc, dla każdego komfortu pierwszej klasy. Mercedes GL 500 wyposażony jest w dwa systemy kontroli klimatu.

Jeśli potrzebujesz transportu rzeczy, tylne siedzenia są dodawane za jednym naciśnięciem przycisku, szybko przekręcając kabinę pasażerską do przestrzeni ładunkowej. Ale wielkość tułowia jest wystarczająco porządna, czyli 2300 litrów.

GL Mercedes wyposażony jest w nośny korpus o optymalnej trwałości i inteligentnym rozwiązaniu konstrukcyjnym o lekkiej konstrukcji. Dzięki temu model jest absolutnie bezpieczny zarówno dla pasażerów, jak i dla kierowcy. To samo zadanie jest oferowane przez adaptacyjne poduszki powietrzne, system "Pre-Safe" (zdolny do napinania pasów w sytuacjach krytycznych, zwracania oparć do pionowego położenia i zapewnienia optymalnej pozycji).

Mercedes GL jest wyposażony w pełny (stały) system napędowy, zastrzeżone oferty firmy "4MATIC" i "Offroad-Pro".

Ze względu na obecność "dystrybucji", która ma przesunięcie w dół, blokując skrzynie różnicowe, samochód jest gotowy do pokonania dowolnej drogi. To również przyczynia się do specjalnego systemu zawieszenia pneumatycznego "Airmatic", umożliwiającego podniesienie samochodu do 30,7 cm. Dlatego na Mercedes GL można pokonać ford, który ma głębokość do pół metra. Zawieszenie pneumatyczne działa w połączeniu z programem "ADS", który jest w stanie wygładzić nieprawidłowości i zapewnić pełny komfort podczas jazdy.

Jeśli chodzi o sytuację off-road, projektanci przewidywali cały szereg specjalnych systemów. Chodzi o urządzenia antypoślizgowe, ułatwiające ruch pod stokiem i zaczynają rosnąć; Wyposażenie techniczne "Offroad-pro", rozszerzające ekstremalne możliwości modelu, i tak dalej.

Do modeli oferowanych przez Mercedes GL silników nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie, które zachwycają ich charakterystyką i niskim zużyciem paliwa. Spełniają najsurowsze normy toksyczności "UE-4". W modelach jest siedem stopniowa automatyczna skrzynia biegów "7g-tronic" z systemem "direct select", a także możliwość ręcznego przełączania biegów.

Mercedes GL ma doskonałą dynamikę i niskie zużycie paliwa. Samochody spełniają wymagania nakładane na nowoczesny samochód tej kategorii. Model odziedziczył po sobie klasyczne "off-road" geny, wyróżnia się solidnością, niezawodnością i wytrzymałością.