418 Shares 3777 views

Jak dobrze zaizolować z kręgów betonowych na zimę: technologicznych, metod, materiałów i opinii

Pytanie, jak dobrze zaizolować z kręgów betonowych, dotyczyła głównie mieszkańców letnich, właściciele prywatnych domów i mieszkańców. Najczęściej problem ten zostanie rozwiązany przed rozpoczęciem budowy studni, z uwzględnieniem warunków klimatycznych. Ale to nie zawsze tak jest. Zdarza się, że na ocieplenie nie myślał początkowo. A kiedy do czynienia z problemem, a zamrożenie wody w studni w zimie, właściciel jest w pełni świadomy swojego błędu. Tak więc odpowiedź na pytanie oraz ocieplenia można podzielić na dwa konkretne wskazówki. Pierwsza rozmowa o tym, jak dobrze zaizolować z kręgów betonowych natychmiast w czasie budowy. Po drugie – co można zrobić już po fakcie.


Dlaczego nikt do ogrzania studnie?

Zastosowanie nowoczesnych materiałów znacznie ułatwia proces budowy. Ta szybkość i trwałość, a wykonalność ekonomiczną. Ale wieczny „przestarzałe” metody mają prawo do istnienia. Wcześniejsze odwierty w Rosji, zbudowane głównie z drewna specjalnych ras. Doskonała wydajność studni wolno ich używać przez wiele lat, a niska przewodność cieplna drewna nie pozwól wodzie zamarznąć, nawet w najcięższych mrozów. Ale teraz te technologie są już do przeszłości, a najczęściej stosowane do budowy gotowych betonowych kręgów. Metoda obkapyvaniya nich stopniowo zanurza się w ziemi osiągnięciu żądanej głębokości. W celu utrzymania wody w studni nie lód, poziom nie osiągnie poziomu zamarzania gruntu w zimie. Jeżeli warunek ten jest spełniony, problemy są niezwykle rzadkie. Ale nikt nie jest chroniony od siły wyższej i klęsk żywiołowych. W każdym przypadku, aby nie być bezpieczne zapobiec wcześniej, ponieważ nie wymaga dużo dodatkowego wysiłku i pieniędzy na izolację, nie tak wielkie ryzyko.

Co się dzieje, jeśli nie tworzą warstwę izolacyjną?

Ignorując izolacja może dostarczyć nie tylko niedogodności związane z brakiem wody pitnej przez jakiś czas. Jeśli dobrze zainstalowaniu stacji pomp, a od niego znajdują się przewody wodne do domu, zamrożenie wody wyjdzie cały sprzęt przed uszkodzeniem. Jego dylemat – jest to bardzo kosztowna procedura, a ponadto sprawa jest skomplikowana przez fakt, że gleba w zamrożenia zimowym dokładnie, a gdy woda w rurach będzie dobrze zamrozić, może to być powodem przerwy. Przywrócenie pracy będzie trzeba zrobić w trudnych warunkach lub nawet odłożyć aż do wiosny. Ekspansja płynu podczas zamrażania jest również odpowiedzialne za zniszczenie betonowych pierścieni i połączenia między nimi. Wiosną, podczas powodzi, obfita gruntowych odprowadzanie ich presję na ścianie pit jest znacznie zwiększona. A wszelkie luki doprowadzą do nieuniknionego infiltracji wody brudnej z różnych zanieczyszczeń do studni. Aby uniknąć takich problemów, trzeba natychmiast dowiedzieć się, jak dobrze zaizolować z kręgów betonowych i poprawnie wykonać wszystkie prace.

Na jakiej głębokości trzeba położyć izolację?

Gdy praca jest wykonywana w trakcie budowy, izolacja powinna być pakowane wokół studni stopniowo, gdyż zakropleniu. Zakładka głębokość izolacji zależy od tego, jakiego rodzaju klimatu w tym regionie. Zdarza się, że nawet bardzo głęboko zamrozić głębokości przekraczającej 15-20 metrów Krinitsy. Częściej niż nie będzie wystarczające, aby położyć izolację do głębokości nie większej niż półtora do dwóch metrów. Technologia tego procesu jest proste, najważniejsze – do przestrzegania instrukcji, jak dobrze zaizolować. Sposoby ocieplenia dobrze zależą w dużej mierze od rodzaju zimy w regionie.

izolacja z zewnątrz

Jeśli mróz nie jest bardzo silny, ziemia nie zamarza głęboko i przez długi czas, to jest możliwe, aby chronić Krinitsa górę ustawiając go na drewnianej ramie ze szczelną pokrywą. Ten dom nie można po prostu położyć się na ziemi wokół studni. Bo to jest konieczne do budowy fundamentów. Aby uniknąć zniekształcenia lub osiadania, fundament musi być zaprojektowane zgodnie z zasadami, na odpowiedniej głębokości (nie mniej niż średni poziom zamrożenia masa) o szerokości jednego metra. Przed zaprawy betonowej wylewa się na dnie poduszki tworzyć warstwy piasku, żwiru i ziemi, która będzie pełnić rolę systemu kanalizacyjnego. Poduszka powinna być starannie sprasowana, a następnie wlać do roztworu. Po zainstalowaniu rama drewniana utworzoną pomiędzy nimi oraz ściankami szczeliny oraz powinna spoczywać izolacji. W tym celu możliwe jest użycie wełny mineralnej, spienionych arkuszy z tworzyw sztucznych, konkretny blok lub Penoizol. Metoda ta jest dobrze reagują społeczności na południu, i tych, którzy mieszkają na północy, wyniki są niezadowoleni.

Technologia izolacji dobrze

Jak dobrze zaizolować z kręgów betonowych pod ziemią – jest to trochę bardziej skomplikowane pytanie. Praca ta odbywa się w kilku etapach.

  • oraz pierścienie uprzednio traktowane za pomocą specjalnych środków, aby zapobiec przedostawaniu się wody do wnętrza ziemi. Ale przy wyborze ważne, aby rozważyć trwałość i możliwość korzystania z funduszy pracować ze studzienek.
  • Kolejna warstwa jest warstwą izolacji bezpośrednio. Ciepłe pit z kręgów betonowych, należy rozważyć trochę dalej.
  • Izolacja musi owinąć wodnych oraz warstwę izolacyjną parowej. Najczęściej w tym celu użyć folii. Takie rozwiązanie pomaga uniknąć kontaktu z izolacji podłoża, kondensację osadzanie na nim.
  • Aby rozwiązać całą strukturę wokół zestawu pierścieni drewnianych szalunków, utrzymuje wszystkie warstwy razem.
  • Pod koniec wykopu wypełnić ziemię. W tym procesie, eksperci radzą, aby nie używać gleby z samego rowu. Prawidłowe naprzemiennie warstw z dwóch materiałów o różnej klasy. Może to być piasku i żwiru, z gliny lub ekspandowana glinka. Warstwy z drobnej frakcji są zwykle zawarte w grubości do 15 cm, a z drugiej -. 20 cm Takie rozwiązanie pomaga stworzyć system jakości drenaż, w ten sposób zmniejsza się ryzyko zanieczyszczenia wody w studzience i zmniejszenia nacisku na jego ścianach.

Jest to klasyczna metoda sprawdzone i opinie o nim bardzo pozytywnie.

Co jeśli Krynica już wbudowane?

Jak dobrze zaizolować z kręgów betonowych w zimie, jeśli jest już wybudowany? Technologia ta jest taka sama, jak w poprzednim przypadku, ale będzie musiał wykopać rów. do tej pracy ręcznie z łopatą. Przy użyciu specjalistycznych urządzeń może prowadzić do przesunięcia gruntu i pierścieni, naruszenie integralności warstwy gleby. Reszta prac jest wykonywana dla danej technologii. Należy również pamiętać, że ważne jest, aby dbać o dobre pokrycie studni. Straty ciepła ze względu na brak lub złego dopasowania do krawędzi będzie powodować zamrażania. Gdy na ugruntowaną drewnianych domu lub innej struktury, osłona wykonana z płyt warstwowych, w środku której jest określony warstwę pianki lub wełny mineralnej. Unformed zewnątrz studni jest zamknięty beton drzwi i plastikowa nakrętka. Ci, którzy mieszkają na obszarach o łagodnych zimach scharakteryzować tę metodę jako stosunkowo tani i praktyczny.

Jakie są opcje izolacji jest zwykle używany?

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo dobrze zaizolować z kręgów betonowych, trzeba wiedzieć, co może zrobić. Opcje są sporo. Wśród nowych – ocieplenie penoizol. Zastosowanie takiego materiału do ściany oraz eliminuje szwy Penoizol całkowicie zakrywa całą przestrzeń eliminuje wyciek zimnego powietrza lub wody. Technologia ta wymaga użycia specjalnego sprzętu ręcznego czy to nie będzie działać. A koszt usługi nie jest tanie, więc to wciąż nie jest bardzo powszechne w naszym kraju. W cieplejszych regionach są czasami stosowane w folii izolacyjnej z wełny mineralnej. Zaletą tej opcji jest możliwość izolacji najbardziej szczelnie owinąć wokół studni. Ale niektórzy eksperci ostrzegają, że materiał łatwo się kruszy i może ostatecznie rozbić na pojedyncze włókna i dostać się do wody studziennej.

Izolacja cieplna styropianu

Zaizolować dobrze z pianki polistyrenowej kręgów betonowych – najbardziej skuteczna opcja, mówią eksperci. Właściwości tego materiału jest naprawdę wyjątkowa. Jest on doskonałą barierę dla zimnego powietrza, jest także bardzo trwałe i niedrogie. Dla tych celów często wykorzystują arkuszu materiału, co nie zawsze jest wygodny, gdyż arkusza obejście zaokrąglone kształty pierścieni problematyczne.

Producenci znaleźli wyjście z sytuacji i zaoferować konsumentom gotowe elementy izolacyjne, które mają półkolisty kształt. Rozmiary są dostępne w standardzie, w najbardziej popularnych średnic pierścieni włazów. Ponadto, można użyć sypkiego granulatu polistyrenu. W tym przypadku, w celu utworzenia moszczu ramki przy użyciu listwy drewniane zamocować dachowe warstwy materiału na podłożu wokół ścianek Krinitsy i pokrywy utworzonego otworu w granulki. W ten sposób możliwe jest dobrze izolują nie tylko kulki z pianki, a także inne luźne izolacji.

Jest to skuteczna metoda, a właściciele studni, które wybrały jego imię, potwierdził wiarygodność takiej izolacji.