388 Shares 2045 views

Tancerka baletowa Altynay Asylmuratova: biografia, życie osobiste, praca w teatrze i kinie

Dzięki sztuce ludzi nauczyć się myśleć i tworzyć swój własny obraz świata. Ponadto, kultura rozwija się u osób wyobraźnię, entuzjazm, kreatywność, radość życia.


Sztuka jako sposób na życie

Art odgrywa ważną rolę w życiu każdego z nas. Dla niektórych jest to sens życia, ale dla innych – zabawa na kilka godzin. W każdym razie, jest to sztuka dokonywania człowiek kulturalny, wykształcony, a także pozwala poznać świat przez pryzmat różnych światopoglądów. Muzyka, poezja, malarstwo – to wszystko jest niewielka część ogromnego świata, który nas otacza.

Altynay Asylmuratova: dzieciństwo

Ta utalentowana tancerka baletowa urodził się 1 stycznia 1961 roku w Ałma-Acie (kazachski SSR). Dziewczynka urodziła się w rodzinie tancerzy. Tłumaczy to fakt, że Altynay od najmłodszych lat zaczął ćwiczyć sztuki, w szczególności balet. Zainteresowanie tej lekcji zaszczepił u rodziców, którzy kochali swoją pracę bardziej niż cokolwiek innego. Całe moje dzieciństwo spędziła za kulisami.

Matka, Galina Sidorova, nie chciał dać Altynay szkoły baletowej, wiedząc nadchodzące testy. Jednak za namową babci i dziadka, dziewczynka została wysłana do pierwszych egzaminów na Leningrad Szkoły Baletowej.

Altynay Asylmuratova którego narodowość długi czas nie było jasne, według tego, co należy do Rosji i Kazachstanu równo, ponieważ te ostatnie przeszły jego dzieciństwo i Rosja hartowane znaków aktorkę i uczynił ją prawdziwym profesjonalistą. Oficjalnie uważa się, etnicznej kazachski.

genealogia

Aktorka nigdy nie powiedział, że wywarł żadnego nacisku. Jest to z radością i świadomością wszedł na twardym świecie sztuki współczesnej. Poza faktem, że jej rodzice zostali związanego z baletu, a nawet dziadków do czynienia z tego kompleksu, wymagające umiejętności talent i wytrwałość. Zarówno rodzice absolwentem Szkoły Choreograficznej Leningrad. Abduahim ojciec był solistą kazachskiej Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu, a potem opanował ścieżkę dyrektora artystycznego w jednej szkole.

Co ciekawe, dziadek przyszłej aktorki był głównym choreografem stolicy stanu obserwatorium. Również historia mówi, że Altynay dziadek był zastępca Dumy Państwowej Imperium Rosyjskiego. Matka dziewczynki była Rosjanką, pochodzący z Petersburga. Ona również dorastał w rodzinie artystów: rodzice tańczyli na scenie.

Wszystko zaczęło się od tego, że Galina Sidorova poślubiła mężczyznę wojskowej. Okazało się, że małżeństwo okazało się całkowicie nieskuteczne. Pierwsze lata małżeństwa, poszła w ślady męża, a wykonywane w razie potrzeby. Taki rozwój kariery nie może przynieść żadnych korzyści, ani chwały, ani wystarczających dochodów. Pomimo wszystkich trudności, Galina nadal być wierną żoną i dobrym przyjacielem męża. Jednak małżeństwo rozpadło się stopniowo. Koledzy mąż zaczął mówić o tym, co pozwala innym objąć żonę na scenie. Te okoliczności doprowadziły do tego, że małżeństwo rozpadło się.

Galina Sidorova przyszedł pod falę ewakuacji w czasie wojny i przeniósł się do Ałma-Aty z całą rodziną. Tam kontynuował studia i pracę w teatrze, gdzie wkrótce spotkał młodego atrakcyjnego mężczyzny Abdulahimom. Wszystko, co pozostało do zrobienia – jest rozwieść męża i ożenić się po raz drugi. Galina zrobił, a urodził się piękny utalentowaną dziewczyną Altynay Asylmuratova.

Młode lata Artist

Altynay Asylmuratova ukończył studia w 1978 roku. Natychmiast po tym, ona została przyjęta do corps de ballet Leningradzkiego Teatru Opery i Baletu Teatru imienia SM Kirov. 9 lat swojego życia poświęciła jaki był solistą. W 1987 Altynay stał primabalerina. Aktorka uważana jest za tancerką liryczny-dramatyczny sposób. Koledzy i specjaliści mówią, że jej taniec jest różne linie piękna i bogatego gry aktorskiej.

projekty zagraniczne

Bierze czynny udział w wielu międzynarodowych projektach. Od 1989 do 1993 roku był solistą trupy Altynay English Royal Ballet. 2 lata Altynay życia dana praca w repertuarze Marseille Balet Narodowy w Roland Petit. 1994 został oznaczony przez fakt, że dziewczyna została zaproszona do Opery Paryskiej. Tam został poproszony, aby wykonać główne role w balecie „Jezioro łabędzie” i „Bajadera”. Aktorka była jedną z pierwszych tancerzy z Rosji, którzy byli razem z tym zespołem.

Otrzymujące nagrody i praca nauczycieli

W 1999 roku aktorka otrzymała nagrodę teatralną „Złota stropu”. Wręczenie odbyło się w Petersburgu, wręczono nagrodę za rolę Carmen w balecie niepowtarzalnym Roland Petit. Ten rok był szczyt kariery dla kobiet. To było na szczyt rzuca na scenie, co jest poświęcić się nauce. Taka gwałtowna zmiana kursu był kompletny szok dla wszystkich, którzy znali aktorka. Niemniej jednak, nie poszła do długiego wyjaśnienia. W wywiadzie tylko Altynay zauważył, że zawsze chciał być zaangażowany w działalność dydaktyczną w imieniu AJ Akademii Baletu Rosyjskiego Vaganova.

W 2000 Altynay Asylmuratova ukończył Wydział Edukacji, a następnie zaczął się wypróbować nowy zawód. Aktorka szybko stał rektor rodzimej akademii, a później otrzymał honorowy tytuł profesora.

W 2002 i 2012 roku była także członkiem „Benois Tańca” jury. Ponadto artysta był członkiem jury w Szwajcarii w konkursie „Prix de Lausanne”. Wielokrotnie brała udział w Festiwalu Tańca Petersburg Open.

Asylmuratova Altynay Abduahimovna opuścił swoje stanowisko po skandalu, który doprowadził do działającego rektora Akademii solistów Teatru Bolszoj został mianowany Nikolay Tsiskaridze. Decyzja została podjęta w 2013 roku przez Ministerstwo Kultury, w związku z tym, nie była przedmiotem sporu. To był wielki cios nie tylko dla artysty, ale także dla pracowników teatru.

Należy zauważyć, że są one traktowane z pismem do Ministerstwa Kultury o skromne życzenie ponownie do ponownego rozważenia decyzji o powołaniu Nikolai Tsiskaridze służbowych i pozostawić zarządzanie szkole Altynay Asylmuratova. Dzięki tej obróbce pracowników Teatr Ministerstwo Kultury zdecydował się przedłużyć kontrakt z aktorką. Jednak Altynay zdecydował się opuścić swój urząd i napisał oświadczenie z własnej woli. Przyczyny takiego czynu nie jest zwolniony, a wywiady unikać tematu.

Powrót do Astany

Po takim zakończeniu kariery w rodzinnej szkole Altynay zaproszony do Teatru Michajłowskiego. Tam przez rok pracował na stanowisku doradcy prezesa baletowego. Już w 2015 roku otrzymała zaproszenie od Opery i Baletu w Astanie. Kazachstan nazwał domu aktorki. Początkowo była oferowana stanowisko nauczyciela-wychowawcy, a także dyrektora choreografii. Wkrótce dołączył do właściwego dyrektora artystycznego trupy Altynay Asylmuratova.

Gdzie jest baletnicą? Szukaj informacji o życiu i twórczości aktorki w Internecie jest bezużyteczny, ponieważ jest pełen różnych fałszywych informacji. W tym czasie artysta mieszka w Astanie i pełni funkcję rektora Akademii Choreografii kazachskiej. W tej pozycji, dołączyła niedawno – dopiero w marcu 2016 r.

życie osobiste

Altynay Asylmuratova, którego życie osobiste nigdy nie było przedmiotem publicznego wglądu, żonaty Konstantinom Zaklinskim. Co ciekawe, mąż aktorki był jej partnerem etap podczas całej kariery. Para ma córkę, Anastasia, która jest również poszedł w ślady rodziców, kontynuując balet dynastię. W 2013 roku ukończyła Akademię Rosyjski balet AY Vaganova. Potem zaczął pracować w trupa Teatru Maryjskiego, gdzie pracuje do dziś. Ona jest również solistą trupy baletowej w teatrze stolicy „Astana Opera”.

Konstantin Zaklinsky – nauczyciel i tancerz z ZSRR i Rosji. Ukończył z przyszłą żoną Leningradzkiego Szkoły Baletowej. W tej chwili, człowiek uczy się tańca duet-classical w Szkole Vaganova. Jest także Ballet Mistress w Teatrze Maryjskim. Konstantin Zaklinsky – laureat międzynarodowych konkursów baletowych w różnych latach.

teatru Maryjskiego

Komunikacja z tym teatrze aktorka rozpoczęła się w 1978 roku. W teatrze Altynay często śpiewała główne role z klasycznego repertuaru. „Raymonda” balet został po raz pierwszy wystawił w Teatrze Maryjskim. „Raymond” – balet Aleksandra Glazunova, która opiera się na legendzie o dworskiej miłości. Pełna romantyzmu fabuła i dobre libretto warunkiem rozrywkowe widowisko, jasność i miłość publiczności. „Raymonda” balet stał się częścią biografii Altynay w 1999 roku. Został on następnie wznowione inscenizacji KM Sergeeva.

Altynay Asylmuratova: Filmografia

Warto zauważyć, że pomimo energicznych działań w teatrze, Altynay udało się zagrać w kilku filmach. W 1982 roku brała udział w filmowaniu dokumentalnego „Za kulisami Baletu Kirowa”. W tym samym roku została wyróżniona rola w filmie „Black Snow”. Dopiero po 6 latach Artysta kontynuuje swoją drogę do kina. 1998 został oznaczony przez fakt, że zagrała główną rolę (Kleopatra) w „egipskich Nights”. W tym samym roku, ponownie wziął udział w filmie „Grand Pas w białej nocy”, która spełnia rolę Ewy. „Czarny śnieg”, według artysty, jest jednym z jej ulubionych utworów.

W roli Kleopatry

Na film-balet „Egipskie noce” został nakręcony na podstawie baletu przez Michaił Fokin muzyki przez Areńskiego. Podstawą spadł opowiadanie „One Night Kleopatry” T. Gautier. Film opowiada o młodej królowej zgubnych namiętności do młodego egipskiego Amona. przysługa Kleopatry po prostu jazdy Zwariowałeś młodego człowieka, który jest gotów zapomnieć o wszystkich zasad moralnych i ich obowiązki wobec społeczeństwa. Amon postanawia opuścić jego narzeczonej Berenice. Taki akt nie może pozostać niezauważone, więc społeczeństwo potępia i gardzi głupiego młodzika, który czaruje uwieść młodą królową. Młody człowiek musi zapłacić za pasję życia. Co ciekawe, w tym czasie, jak Berenice żałoby dla jej kochanka, Kleopatra już pędzi w kierunku pięknego rzymskiego generała Marka Antoniusza.

Nagrody i wyróżnienia

Rosyjski balet tancerz ma wiele nagród. Warto zauważyć, że w 1983 roku otrzymała tytuł zaszczycony Artysta RFSRR. W 2001 Altynay stał Artysta Ludowej Federacji Rosyjskiej. Wśród jej nagród można wymienić takie jak nagrody „Baltika”, „Golden podbitki”, Orderem Przyjaźni. jest również laureatem Nagrody Państwowej Federacji Rosyjskiej w dziedzinie sztuki i literatury. Ponadto Altynay jest artystą, nauczyciel, solista i doświadczony dyrektor artystyczny.

Ciekawostki z życia aktorki

Altynay Asylmuratova – tancerz, który stał się sławny dzięki swojemu talentowi. Pomimo tego, że nie powinniśmy myśleć, że całe życie było poświęcone wyłącznie do pracy. W życiu pięknej aktorki miał wiele ciekawych sytuacji.

Zacznijmy od tego, że dzieciństwo spędziła przed lustrem oddanie na buty i sukienki matki. Wyobrażała sobie tancerka, piosenkarka i tancerka. Dając dziewczynki była widoczna gołym okiem. Galina Sidorova był przeciwko dając dziewczynie w szkole baletowej. Przyczyną tego było wiele, ale najważniejsze było to, że matka po prostu nie chcą jej córeczka zanurzył się w atmosferze silnej konkurencji, rywalizacji i zdradzie. Oczywiście, ani matka nie chce to do córki. Niemniej jednak, dziewczynka w wieku wykazujące większe zainteresowanie sztuką, a wkrótce został wysłany do szkoły baletowej. Stało się to na sztywnej dziadków nalegań dziewcząt, którzy widzieli go tylko jako kontynuatorki tradycji rodzinnych.

Przyjaciele nazywają ich ukochanego przyjaciela bardzo uprzejmie – Altusya.

Jej przyszły mąż, Konstantinom Zaklinskim aktorka spotkała się w Szkole Baletowej. Jednak zadbać o młodej i pięknej dziewczyny, zaczął tylko wtedy, gdy spełnione w corps de ballet Teatru Kirowa.

Jak to się stało zabawną sytuację, która mogłaby położyć kres jego kariery jako gwiazda baletu Altynay. Raz po szkole Altynay Kostyi grał jak dzieci, a facet przypadkowo popchnął ukochanej. Krzyknęła z bólu, została zabrana do szpitala. Lekarz dokładnie zbadane Altynay nogę, która została poważnie uszkodzona. Po zbadaniu, zapytał, czy mogłaby zrobić coś innego niż baletu, ponieważ będzie musiała nauczyć się nowego zawodu. Lekarzy stwierdził, że dziewczyna będzie musiała zapomnieć o karierze baletnicy. Mimo wszystkich ograniczeń medycyny konwencjonalnej, Altynay postanowiła nie rzucać balet. Ona nadal pracować na scenie, a trzy lata później postanowił połączyć swoje życie z Konstantin Zaklinskaya.

Mówi się, że talent Altynay zauważył Vinogradov, który jako pierwszy zwrócił uwagę na dziewczynę powinno. To on zaczął dawać solową partię i balerinskie które pomogły aktorkę do ujawnienia się. Można powiedzieć, że jest to spowodowane Winogradow Altynay stał się znany. Ten człowiek dostrzegł jej talent i dał możliwość rozwoju w swoim ulubionym działalności.

Zdjęcia do filmu dokumentalnego „Za kulisami” Teatru Kirowa odbyły amerykański tancerz Derek Hart wraz z Arnoldem Hammer. Obraz jest często błysnął młody Altynay. Jednakże, został zastrzelony bardzo dziwne, że pokazała zbliżenie, a potem popełnił sadzonek od zwykłej rozmowy w szatni, gdzie przedarł rosyjskich angielskich słów. Powodem tej strzelaniny był dość dziwne, i nadal nie wiem, czy to prawda.

Niektóre źródła podają, że otwarcie promować młody utalentowany gwiazda baletu nie było. Władze radzieckie zabronił mu Altynay nie uciekł na Zachód, które miały ją z otwartymi ramionami. Pomimo tego dziwnego strachu aktorka nie planują opuścić kraju. W tym czasie ona podróżowała ze swoim zespołem. Wycieczki zagraniczne są bardzo dobrze opłacani dzięki staraniom Winogradow. Mimo to aktorka pracowała we Francji i Londynie.

Leningrad Teatr Opery i Baletu – to bardzo ważne miejsce dla Altynay. Ona sama mówi, że teatr został przywieziony do jej silnego ducha i pozwoliły oddychać płucami pełnymi, bo wielka obietnica i drogie kontrakty aktorka dała ten szczególny teatr.

Reasumując, należy stwierdzić, że teatr – to święte miejsce, gdzie wszystko dzieje się zgodnie z jej prawem. W celu przyłączenia się do grona ludzi w sztuce, trzeba mieć dużo talentu, wola, aby wygrać, a nie spoczywać na laurach. Dobry artysta Altynay Asylmuratova jest przykładem pogody ducha i kobiece ogromna praca nad sobą. Młode talenty powinny brać przykład z tej uroczej kobiety, która nigdy się nie poddawaj.