779 Shares 7800 views

Alpejskie łąki. Rośliny alpejskie łąki

Alpejskie łąki – jest jednym z najbardziej spektakularnych zabytków na ziemi. Wiosna to barwne rośliny orientalne dywan pokryty jasnych kolorach. To właśnie na tej górze pasek pionowy końcowych flory. Dalej są skaliste gleby, stały śnieg, lodowce, które nigdy nie topi. Żyzne gleby, gdzie jest niewiele, więc nie obserwuje życie roślin. Alpejskie łąki są jak ostatnim kontakcie z naturą, są one największą liczbę roślin są skupione, jakby ktoś próbował umieścić na małej działce wszystkie flora, które nie miały miejsca w górach.

Warunki klimatyczne strefy alpejskie

Klimat w górach jest dość ciężka. Łąki są położone na wysokości około 2000 m npm, a więc spadek temperatury w ciągu dnia jest więcej niż zauważalne. W popołudniowym upale do +45 ° C i nocnych przymrozków są możliwe. W takich okolicznościach, to jest bardzo trudne do przetrwania, ale w procesie ewolucji, rośliny przystosowały się do tego klimatu. Alpine łąka kwitnie wczesną wiosną, jak tylko topnieje śnieg. Nawiasem mówiąc, pokrywa śnieżna w tej strefie jest bardzo ważne, ponieważ w zimie chroni rośliny przed słońcem i silne wiatry, a na wiosnę zapewnia wilgoć.

Główne rodzaje roślin

przedstawiciele flory na alpejskie łąki specjalnego. Nie spełnia rośliny o dużych rozmiarach, ponieważ nie mają wystarczająco dużo czasu, aby rosnąć. Karłowate flory przyciągają uwagę owadów zapylających z jasnymi dużymi kwiatami i silnym zapachu. Alpejskie łąki w Abchazji od wczesnej wiosny do późnego lata przypominać piękny dywan, pokryte kolorowymi kwiatami. Tam po prostu nie ma tu cienia – istnieją zarówno delikatne i bogate, jasne i ciemne kolory. Chociaż rośliny na łąkach i karłowate, ale są niezwykle piękne. Ponadto, są one silne, jak dostosować się do trudnych warunków środowiskowych. Roślin z innych stref po prostu nie może przeżyć w dużej wysokości, przy stałych wahań temperatury. Ulotne letnie, wietrznie i zimno, zima, ekspozycja na słońce nie może jednak opuścić swoje piętno na wyglądzie lokalnej roślinności.

Rośliny alpejskie łąki Kaukazu

Bardzo wysoko w górach, gdzie praktycznie nie ma żyzne gleby, można znaleźć niezwykle piękne flory. Na przykład, szarotka, goryczki – Te kwiaty przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Na wysokości można znaleźć najbardziej małe drzewo na świecie – karłowata wierzba. Z powodu niskiego wzrostu ona nie bała się nawet najsilniejszym wietrze. Rośliny alpejskie łąki rosnące nawet wśród skał. Znamiennym przykładem jest młody, obejmującego stoki górskie i przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach. Wybitny przedstawiciel flory jest skalnica. To jest jak mech dywan obejmuje cały rozległy obszar. Skalnica wiosenne kwiaty w kolorze czerwonym, białym i różowym dużych kwiatów.

Alpejskie łąki znajdują się wszystkie rodzaje rozchodnika, kwitnących żółte, białe, różowe i czerwone kwiaty. Rododendrony – znakomity wyżyny dekoracji. Późną wiosną zachwyci oko one duże kwiaty w różnych kolorach, roślin, choć przyzwyczajony do trudnych warunków, ale wolę być zlokalizowane na dobrze oświetlonych miejscach. Kaukaski alpejskie łąki pokryte żurawiny, jagody, bażyna, jałowiec. Istnieje również roślina zboże rosnące na zboczach górskich avenula, Calamagrostis trostnikovidnogo, ploskolistnaya bentgrass, Bluegrass dlinnolisty. Alpine Meadows zawsze pomalowane na dowolny kolor, trawa zastępca, malowanie zbocza w różnych odcieniach.

Jasny przedstawiciel małych ssaków wyżyny

Jeśli chodzi o faunę łąk alpejskich, myśli natychmiast tam jest obraz z górskich kóz, kozic i oczywiście, świstak alpejski. Wyżyny nie są tak wielu przedstawicieli świata zwierzęcego, ale niektóre osoby znajdują się w dość dużych ilościach. Alpine łąka jest domem dla tytułowej świstak. Ten duży gryzoń mieszka na terenach, które dotrzeć na szczyty pokryte śniegiem czapki. Ten dzień zwierzęta, dla nich jest to bardzo interesujący do obserwacji za pomocą lornetki. Alpine świstaków zabawa żucie trawy, która przylega do przednich nóg. Spędzają dzień zajęty czymś: jedzenia, oczyścić skórę, wygrzać się w słońcu, sztuce. To zajmuje tylko jedno wydanie ostry gwizd świstaka, co oznacza zagrożenie, jak jego bracia natychmiast ukrywa się w norach. Gryzonie są więcej niż sześć miesięcy w stanie hibernacji. Przez cały ten czas spędzają w norach głębokich do trzech metrów.

duże ssaki

Zwierzęta alpejskie łąki są reprezentowane przez gazele, wycieczki, kozice i innych zwierząt kopytnych. Najczęściej w górach można spotkać kozice. Ona skacze nad ogromnym przepaścią, wspina się na górę po stromych klifów. Serna jak pływające na szczytach, nie jest łatwo znaleźć nawet najmniejszą lukę na to, aby złapać na, i odbywa się w ledwie dostrzegalnym półkę. W zimie, zwierzęta schodzą z gór w dół do ich napędzany z zimna i głodu. Chamois zimowe w lasach iglastych, ranking sarny i jelenie, które w zimnych porach roku zejść jeszcze niżej w dolinach rzek i lasów liściastych. Najtrudniejszą zimowania kopytnych podane z powodu głodu, niepogody, lawina trwale zredukować ich liczbę.

Ptaki Alpine Meadows

Highlands życie nie jest tak wiele ptaków – były tylko te, którym udało się przystosować do trudnych warunków. Im wyższa góra, bardziej powszechne cytryna zięba, życie ptaków w otwartych przestrzeniach, gdzie istnieje tylko samotny modrzew i świerk. Zamieszkuje jedynym przedstawicielem fauny w pobliżu Alp. Nawet niektórzy mieszkańcy łąk alpejskich są kolorowe i niebieski nagórnik. Są bardzo piękne, w większości zamieszkują ziemię, rozliczanie bliżej stoków górskich. Alpejskie łąki i osłonięta śnieg zięba, że kawki Alpine, kruk, Alpine Swift. Najbardziej reprezentatywne dla tych miejsc jest uważany ptaków orzeł, że wznosi się ponad szczyty górskie, opisując potężne skrzydła kręgi.

Alpejskie łąki – raj na ziemi, uderzając wyobraźnię człowieka, który widział go po raz pierwszy. Pomimo surowego klimatu, rośnie tu ogromną ilość bardzo piękne rośliny, żywych zwierząt i ptaków.