751 Shares 6881 views

Rybie narzędzie i jej gatunki

W przyrodzie istnieje wiele przedstawiciele świata wodnego, zaszczycony nosić ciekawe nazwy, które odpowiadają konkretnym rodzaju działalności lub przedmiotu. Jak można już było się domyślić, w artykule skupimy się na tych, których pseudonimy mają nazwy podobne do nazw niektórych narzędzi.


Narzędzi lub ryby?

Zdjęcia z nazwami towarzyszą wszelkiego rodzaju w całej narracji. Dzięki temu można nie tylko dowiedzieć się informacji poznawczych, ale także tworzyć obraz widzialny konkretnego ryb.

Ryby: nazwa gatunku

Przed zagłębieniem szczegółowej analizy każdego podgatunku, powinien ogłosić ogólną listę.

Najbardziej popularne zawierać nazwę ryb:

 1. Miecz.
 2. Sabre.
 3. Igła.
 4. Shilo.
 5. Nóż.
 6. Hammer.
 7. Widział.
 8. Łopata.
 9. Pas.
 10. Hatchet.
 11. Brzytwa.
 12. Teleskop.
 13. Statyw.

Proponujemy, aby spotkać się z przedstawicielem osobno.

Żyli – byli

miecznik

Nad jej nazwisko nie miałem czasu na myślenie, bo pojawiła się wyłącznie na poziomie asocjacyjnej. Ten „fish – instrument” ma wydłużony spiczasty pysk, który wyraźnie przypomina kształcie miecza. Dlatego, stąd nazwa.

Pomimo nazwy zastraszenia, to nie ma zębów, a nawet łuski. Jej ogon jest w kształcie półksiężyca, co czyni go szczególnie interesującym w oczach innych.

Ryba-miecz

To jest – przedstawiciel rodziny drapieżnych pałaszowate. Ma gołą powierzchnię wydłużonego ciała. Jego głos można opisać jako niebieskawe, z niebieskim odcieniem. Na koniec ogona tam nitkowate neurytów, które stopniowo staje się żebro i rozciąga się do przewodu głównego.

Jedynym naturalnym środowisku tej ryby jest uważany za brzeg przybrzeżnych. Jest to łatwe do znalezienia w Japonii, Chinach i Południowej Morze Wschodniochińskie, a także wybrzeże Afryki i Indii.

igła ryby

W przeciwnym razie jego nazwa – pipefish. Zgadnij, dlaczego nazywa się tak, a nie inaczej, jest dość prosta. Jej ciało w pewnym stopniu przypomina węża, ale ona mieszka na terytorium głębokiego morza. Podobnie jak jego kuzyni, igła nie głębiej niż dziesięć metrów.

Ten „fish – narzędzie” preferuje się zgubić w roślinności lub wśród raf koralowych, a nie zjedzone przez większej widzenia. Jego długość, chociaż rzadko, ale może być do pięćdziesięciu centymetrów.

Fish-szydło

Jest to inna nazwa z poprzednich gatunków, ale, w przeciwieństwie do tego, nie rosną na długość ponad dwadzieścia dziewięć centymetrów i rzadko przekracza dwadzieścia. Jej ciało wyróżnia się specjalnym subtelności, a nawet kruche. Żywi się planktonem i glonów jest ukryty w zaroślach. On żyje w Bałtyku i Morza Czarnego.

ryby nóż

Należy ona do kategorii drapieżników i ma charakter organu zdolnego do generowania fal elektrycznych (impulsów) w warunkach niebezpieczeństwa i zagrożenia. Jego maksymalna wielkość rzadko jest w stanie przekroczyć znaku pięćdziesięciu centymetrów. Głównym stężenie miejscu – to jest Ameryka, mianowicie Peru, Brazylia, Kolumbia i Boliwia.

Inna nazwa – „Black Knife” – dano im nie tylko dla danego koloru, ale także do aktywnego życia nocnego. Żywi tę „rybę – narzędzie” robaki, skorupiaki, kijanki i małe ryby.

Hammer-head

To jest – jednym z najbardziej interesujących i popularnych sub-gatunku, który jest również głównym drapieżnikiem rozpoznawane wśród innych mieszkańców podwodnego świata – rekina. Jeśli nazwa „Hammer” otrzymała w krajach blisko Europy, w Indiach nazywają go nie tylko jako „rogaty ryba”.

Naukowcy od dawna nie zgadzało i nie mógł zrozumieć, dlaczego tak jest niestandardowa struktura głowy? W rezultacie, nie tak dawno temu, udało im się razem w jednym rozwiązaniu. Fakt, że molotoobraznaya kształtować nie tylko pozwala rekiny wyczuwać pole energetyczne przyszłej ofiary, ale także służy jako rodzaj nawigatora, pomaga poruszać się po terenie doskonale.

Według tego samego badania, gatunek ten urodził się około czterdziestu milionów lat temu.

ryba piła

Jego imię otrzymała przez nos, który jest jak dwie krople tej samej nazwie przypomina kształt narzędzia. Ten „fish – instrument” pochodzi z rodziny promieniami i może osiągnąć długości do pięciu metrów. Ponadto, jej masa może wynosić średnio około 320 kg.

ryby łopata

Ironią jest, ale „ryby – narzędzie” prawie całkowicie pozbawione możliwości pływać, ale ona jest bardzo dobry i dość zręcznie porusza się na dnie oceanu. Jeszcze bardziej zaskakujący fakt, że gatunek został odkryty dopiero pod koniec 2010 roku u wybrzeży Tasmanii.

Naukowcy twierdzą, że oryginalne ryba mogła dokonać tylko pieszo, ale w procesie ewolucji, miała swoje płetwy przypominające zarys ręce. Fakt ten pozwala nie tylko chodzić, ale także pływać, jak przystało każdy ryby.

Fish-pas

Otrzymał swoją nazwę ze względu na niesamowitą długość, która może dotrzeć do jedenastu metrów długości.

Fish-ax

Grim profil sprawia, że nie tylko przerażona, ale także przeniknąć jej twarde życie. Zbieg okoliczności, czy nie, ale ten rodzaj życia w głębinach, które każdy z nas i nie słyszałem.

Podczas polowania, ryby aktywuje organów bocznych, które natychmiast serwuje lekkie potrzebne, aby przyciągnąć zdobycz.

Większość tak małe

Nazwy ryb – tak wieloaspektowy temat, aby wyznaczone zakres tego artykułu nie pozwala nam traktować je szczegółowo. Niemniej jednak, nawet w tak krótkim okresie czasu każdy czytelnik, aby dowiedzieć się o najbardziej interesujących cech właściwych dla tej czy innej formie.

Począwszy od końca

„Fish – narzędzie” – to ciekawy sposób dla dalszych badań i szczegółowych badań. Będąc zainteresowany dotkniętych osobników, nie może stać się prostym rybakiem-kochanek i prawdziwy ekspert w danej dziedzinie – ichtiolog. I pamiętaj, że późno, nie zdarza się nigdy.