251 Shares 9441 views

Co jest Lycium barbarum? Gdzie kupić i jak rosną Lycium barbarum (jagody Goji i Lycium barbarum)?

W ostatnim czasie na rynku spożywczym w naszym kraju nie było nowością – jagody goji. Te „jagody cud” z dawnych lat, znane w Chinach i Tybecie. Nie są one używane jako lek i wykorzystywane do przygotowywania potraw narodowych.

Na rynku rosyjskim w styczniu 2014 roku, te jagody nie są interesujące lub konieczne. Ale po koncercie „Live zdrowego” Elena Malysheva, gdzie mówiła o swoich niezwykłych właściwościach, to zaczęło się zamieszanie. Powód – oświadczenie, że używając goji można schudnąć 20 kg miesięcznie. Ale to tylko przebiegły chwyt marketingowy do promowania produktu na rynek.

Lycium barbarum – co to jest?

Goji jest jednym z cennych roślin leczniczych. Inne nazwy bush – Lycium barbarum (. Łaciński Lycium barbarum) lub chiński (łac kolcowój chiński.). Odnosi się ono do rodziny psiankowatych. Dorasta do trzech metrów wysokości. Pędy kręcone i miękkie, ale to jest dosłownie usłana cierniami. Kwiaty małe purpurowo-różowe dzwony. Owoce – małe podłużne owoce są purpurowo-czerwony, miękki, słodki i kwaśny smak.

Rośnie w niemal wszystkich regionach, gdzie umiarkowany klimat subtropikalny. Dzikie krzewy można znaleźć na poboczach dróg, nieużytki i suchych zboczach. Używany do żywopłotów. Uprawiane w północnych i centralnych regionach Chin i wykorzystywane w tradycyjnej medycynie Wschodu.

Goji i berberysu – to samo?

Czasami mylone z berberysu goji lub derenia. Ale to jest bardzo mylące. Należą one do różnych rodzin roślin. A nawet jeśli podobieństwa w wyglądzie owoców, mają znaczne różnice w ich strukturze, smaku i składu.

Berberidaceae mieć jedną dużą kości, kwaśny smak, a po wysuszeniu ciemniejsze. W goji smak słodki i kwaśny, w wielu małych nasion, a po wyschnięciu pozostają one takie same czerwone. Według zawartości witamin i minerałów berberysu jagód wolfberry jest znacznie gorsza.

Przydatne właściwości

Teraz wszędzie szerzenie informacji o cudownych właściwościach, które są przypisane do sprzedaży nowych produktów – jagody goji.

Skład chemiczny (na 100 gramów produktu świeżego)

  • Kwas askorbinowy – około 2500 mg;
  • witamina B1 (tiamina) – 10,23 mg;
  • Witamina B2 (ryboflawina) – 20,33 mg;
  • witaminę B6 (pirydoksyna) – 3 mg;
  • witaminy A (beta-karoten) – 3,96 mg;
  • żelazo – 3,4 mg;
  • Wapń – 155 mg;
  • Fosfor – 67 mg.

Bardziej produkt zawiera około 20 inne pierwiastki śladowe, jak również kwasy organiczne, aminokwasy, polisacharydy, olejki eteryczne. Ze względu na wysokie stężenie witamin i minerałów ustawić Boxthorn vulgaris Lycium barbarum skutecznie walczyć z chorobami, grzybicze zapalenie i bakterie. Zwiększa wydajność, wytrzymałość ludzką, zmniejszając wpływ na ćwiczenia ciała. Wzmacnia układ odpornościowy, wpływa na wymianę tlenu i przepływ krwi, prawidłowego metabolizmu białek. Wzmacnia wzrok, reguluje poziom cukru we krwi, obniża ciśnienie krwi, zwiększa aktywność seksualną, poprawia pamięć.

Sposób, aby schudnąć – prawda czy mit?

Lycium barbarum panaceum dla utraty wagi, czy tylko kolejny mit o mediach? Unikalny skład chemiczny jagody goji jest przestrzegana dietetycy, ale aktywne składniki o wysokiej wydajności spalania tłuszczu, a nie w nich.

Jako naturalne przeciwutleniacze, Lycium barbarum jagody zapobiega tworzeniu się wolnych rodników. Przyczyniają się one do rozwoju naturalnego hormonu wzrostu organizmu, która jest niezbędna do spalania tłuszczu, normalizuje przemianę materii, podnosi i wzmocnić ogólny ton.

Szkło napój pijany przed wizytą na siłowni, odegrać pozytywną rolę w utracie wagi, pomoże bardziej pożytecznie spędzić gry sportowe. Ale nigdy nie jagody pomagają schudnąć, tylko wspierać ciała za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych. Kobiety Uwaga: goji pomaga uporać się z cellulitem. Mężczyźni one przyczynić się do poprawy potencji.

Jagody Goji lub kolcowój pospolity – unikalny produkt zawierający dużą ilość składników odżywczych. Mogą one być wykorzystane do wsparcia ciała, zapobieganie wielu chorób i poprawy zdrowia w ogóle. Ale je traktować jako panaceum na wszystkie choroby nie jest konieczne. I schudnąć z pomocą tybetańskich jagód będzie łatwiejsze, gdy uprawiania sportu i diety.

Jak gotować i jeść owoce?

Mogą one być stosowane w postaci suchej lub nasycona, dodaje się do deserów jedzenia z serem i jogurt. Dzienny wskaźnik dorosłego jest uważany 7-8 gramów, co odpowiada ilości owoców z 36 do 48 sztuk. Dla dzieci starszych niż 3 lata, tempo – 1/3 zalecana dla dorosłych.

Szklanki naparu jagód, jeśli pić pół godziny przed posiłkiem, pomaga rozbić żywności szybciej, zmniejszają uczucie głodu i sytości uczucie trwa znacznie dłużej. Aby przygotować napój nie wymaga mądrości. Łyżka z jagody wlać 400 ml gorącej wody, lecz nekipyaschey i nasączoną termos lub inny pojemnik z pokrywą na pół godziny.

dowód z opinii biegłego

Jagody Lycium barbarum, uważany jest przez wielu dietetyków są wspaniałe zdrowie spiżarnia. Pomagają oczyścić organizm z toksyn i cholesterolu, normalizuje krążenie krwi, poprawia przemianę materii. Jagody zostały przetestowane w zdrowym odżywianiu w Rosji Instytutu. Oba zostały zatwierdzone jako dodatki do diety podczas diety.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich zasad przyjmowania, jak opisane powyżej, ale dobre, nie dostaniesz nic, i nie ma skutków ubocznych będzie. Utrata wagi z pomocą przychodzi goji bardziej naturalnie, że nie potrzebujemy żadnych ekstremalnych metod w dążeniu do harmonii.

Rosnąć lub kupić?

Jest łatwa w uprawie wolfberry w domu lub w miejscu, sadzenie nasion jagody. Aby usunąć nasiona i suszone owoce moczy się przez kilka godzin w ciepłej wodzie. Aby kiełkują nasiona wysiewa się na powierzchni podłoża, mogą być kilka milimetrów zakopać. Pojemność górną pokrywą z folią i umieścić w jasnym miejscu. Gdy wilgotne gleby i w temperaturze około 25 0 ° C w ciągu kilku dni będzie rostochku. Kiedy rosną 4-6 liści, sadzonki nurkowania. Boxthorn Bloom rozpoczyna się w drugim roku, i owoc – w ciągu roku lub dwóch. Zauważ, że jagód krzew rośnie szybko, więc trzeba je sadzić gdzie jest dużo wolnego miejsca. Roślina wygląda świetnie jako zabezpieczenie.

Jest o wiele łatwiej kupić suszone jagody. Można je zakupić w działach z gastronomii, rynki poprzez strony internetowe. Jak Lycium barbarum można kupić w drogerii. Przy zakupie fabrycznie zapakowane owoce należy zwrócić uwagę na to, co konserwant stosowany do ich zachowania. Jeśli pakiet jest wymieniony E220, to lepiej nie kupować tych towarów.

Zatem zwykłe jagody kolcowoju – użytecznego produktu zdrowia i wzmocnienia organizmu. Teraz je kupić nie jest trudne. Jest łatwa w uprawie, a ich domu lub w ogrodzie.