679 Shares 1232 views

Że Mark herb i flaga Francji

Każdy szanujący State zatwierdziła narodowe symbole: flagę, godło i hymn narodowy. Nie jest wyjątkiem od tej chlubnej liście i Francji. Ale niewielu wie, że obecne godło kraju nadal nie ma oficjalnego statusu. Oznacza to, że istnieją różne opcje, ale w tym samym czasie przy bramie ambasady, często nie widać herb. Po ostatecznym układzie nie został zatwierdzony przez parlament danego państwa. Ale flaga i hymn mają oficjalny status symboli narodowych. Dlaczego tak się stało? Prawdopodobnie dlatego, hymn, godło i flaga Francji mają długą i skomplikowaną historię.


metamorfoza Emblem

Pierwszy herb francuskiego króla Clovis było niebieskie pole, usiane fleur-de-lis złota. Ten kwiat jest tradycyjnie symbolem Maryi Dziewicy, która uwierzyła francuskich monarchów, patrona dynastii Merowingów. Kolejne władcy rodzaju Capet i Valois silnie modyfikuje broń, dodając do niego własne heraldyczne kolory, symbole, lilia. W połowie XIV wieku, Kościół rzymskokatolicki nałożone na ziemiach królestwa wiary w Boga Trójjedynego. W związku z tym, na niebieskim polu, istnieją tylko trzy „Fleur de Lys» (fleur de lis) – lilia. Przy wznoszeniu na tron Henryka IV godłem ponownie zmieniona. Teraz jest uzupełniony przez dwa anioły. Jeden z nich trzymał stare godło Francji, a z drugiej – godło księstwa Nawarry. Ten symbol monarchii francuskiej trwała najdłużej – dwieście lat. W 1789 roku został zastąpiony przez płaszcz Napoleona broni – w szpony pioruna ściskając złotego orła na niebieskim tle. W przybliżeniu taka sama metamorfoza doświadczony i flaga Francji.

Godło kraju dzisiaj

Obecny herb Francji – już dziewiąty w swojej historii. Została ona przyjęta w 1953 roku, ale do tej pory jej oficjalny status nie został potwierdzony. Może Francuzi zmęczony nieustannie rozwijać i zmieniać swój herb? Taki czy inny sposób, ale jednym z najbardziej popularnych opcji jest Peltiera, w którym po jednej stronie przedstawia głowę lwa, az drugiej – orła. W centrum tego zwoju zdobi monogram „RF”, co oznacza „Republic of France”. Peltier gałąź dębu brzęczenie i drzewa oliwne, symbolizujące mądrość, wytrwałość i pokoju. W środku można zobaczyć skomplikowaną konstrukcję trzcinowego (powięź) i siekierę, które uosabiają sprawiedliwości. Ale jeśli topór może symbolizować sprawiedliwości w kraju, który zniósł karę śmierci? Flaga Francji jest bardziej zgodne z wartościami ideologicznych Rzeczypospolitej.

Ropucha złota i Oriflamma Saint-Denis

Pierwszy król Clovis I jeździliśmy w kampaniach białe płótno, na którym obnosił trzy złote ropuchę. Kiedy stał się chrześcijaninem, zdecydowano się zmienić Oriflamma. Król wybrał inną „Malowanie” kolor – granatowy. Okazało się również, lilie kwiaty zastąpiły płazów. Przez wieki, francuski flagi zmieniał się wielokrotnie. Były wiek, gdy flaga była czerwona, bogato ozdobiony czerwonymi, żółtymi i niebieskimi różami. Czasem flaga była kopia godła stosowanej do tej sprawy – złota królewskich lilie na niebieskim tle. A czasem armia króla udał się do walki z wrogiem z białym Oriflamme na który został napisany „Mary” i „Iisus Hristos”.

Francja Nowoczesne flag

W przeciwieństwie do godła, narodowy symbol ma oficjalny status. Został utworzony w okresie rewolucji francuskiej. Patriotyczne Paryżanie podczas noszenia na kolorach kokardy miasta – niebieskie i czerwone wstążki. Po pokonaniu ich dodania biały pasek – znak pojednania. W 1814 flaga została zmieniona na głowach do Oriflamma Mlecznej. Ale jak kolor biały związany z francuską rodzinę królewską i monarchii w ogóle, po rewolucji czerwca, kraj odzyskał tricolor. Więc jak wygląda flaga Francji? Fotografia pozwala nam zobaczyć go we wszystkich jego szczegółów. Ten prostokątny panel podzielony pionowymi pasków tej samej szerokości. Ten, który masztu, niebieski, biały w środku, a na wolnej krawędzi – czerwony.

Co do kolorów francuskiej flagi

Kombinacja niebieski, czerwony i biały – nie jest rzadkością w heraldyce. Dokładnie taki sam kolor ustawiony jest na flagę Federacji Rosyjskiej, a na fladze Holandii i Luksemburga na banerze. Co jest tak różny, „francuski tricolor» (Le Drapeau Tricolore) od innych? W Republice i liczby pasów ruchu, a ich kolory mają wielkie znaczenie. Liczba „trzy” symbolizuje trzy podstawowe fundamentalną zasadę, która stara się żyć w społeczeństwie francuskim: wolność, równość i braterstwo. Kolor niebieski odnosi się do mitu Marcina z Tours. Ten święty odciąć połowę swego płaszcza go dać żebrakowi. Martin został zastąpiony przez Saint-Denis i był uważany za patrona Francji. Biały kolor kojarzy się z „Dziewica Orleańska” Joan of Arc, narodowej bohaterki. Czerwony – tradycyjny znak krwi przelanej przez ludzi wolności od najeźdźców. Oto symboliczny sens barwach flagi narodowej.