214 Shares 2267 views

Rakieta – to nasza straszna przeszłość

Rakieta – przestępca zajęcie dochodów innych ludzi z użyciem przemocy i gróźb. nabył popularność tego słowa w okresie korekty w latach dziewięćdziesiątych XX wieku.


Oszuści nazywa małych grup przestępczych skalę, zaangażowanych w „ochrony rakietą”. Są siłą narzuca swoje usługi zabezpieczeń do różnych spółdzielni lub małych przedsiębiorstw, które w tym czasie było dużo. Celem tych usług jest coraz gang z części handlowej zysku za tym oszuści bronił go przed atakami innych grup konkurencyjnych.

gangster romans

Rakieta od 90 lat jest prawdziwą plagą kraju, ale nie rozumiał całą grozę tego, co się dzieje. Obraz racketeer zostało otoczone aurą romantyzmu i lęku, celowo utworzona w kierunku świadomości publicznej. Gangi składające się głównie z byłych sportowców i wojska, które ze względu na reformy rządowe straciły swoje ulubione rzeczy i były poniżej granicy ubóstwa, a przed nimi czeka na bezsensownej egzystencji.

grupy doprowadziły były zwykle byłych przestępców. Oglądając najtańsze zachodnich zawodników, a oni wprowadzony w późnych latach osiemdziesiątych pojęcie „haraczy”.

Dlaczego jest to możliwe

Rakieta – to zbrodniarz, gwałtowne zajęcie większości zysków.

Od początku oficjalnego zezwolenia działalności gospodarczej i pojawieniem się pierwszych przedsiębiorców w ZSRR głównym „biznes” dla gangów było wymuszenie. W połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku one kontrolowane prawie 85% przedsiębiorstw, z wyjątkiem tych zaangażowanych w działalność bezpieczeństwa. Oni nie są objęte „ochrona” tylko rakieta organizacji pod bezpośrednim patronatem ścigania.

Pierwszymi właścicielami nie otrzymują żadnego wsparcia prawnego i przeżyć, zostali zmuszeni do współpracy z przestępcami. Kupcy często biorące udział w gangu przemocy nad strefą zagrożonym, aby poprosić o pomoc nie było nikogo, ponieważ rakieta – to nie tylko bandyci. Znaczna część pracowników organów ścigania był uszkodzony i związany z rakietą. Artykuł kodeksu karnego, w których przedsiębiorstwo zostało zadeklarowane nielegalne, został uchylony dopiero pod koniec 1991 roku.

ozdobny 90

Na wezwanie „odwoławczego w sprawach karnych” w gangów rzucili młode potomstwo z niższych warstw społecznych. Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, gdzie matki się liczyć każdy grosz, a ojcowie często pijany ława je Tapping. W dużych miastach , nie iść przez wzgląd na badania – przyciąga prostych sposobów na zysk, bezkarności i pobłażliwość. To było modne, aby przejść „na rakietę bandytów stało się niemal oficjalnym sposobem na zarabianie pieniędzy.

Rozliczane takich małych członków gangu w wynajętych mieszkaniach dla ośmiu osób śpiących na podłodze, na materacach, otrzymał $ 500 pensję, miał używany samochód dla pięciu osób.

Po pierwsze, wszystkie te zespoły mają wystarczająco dużo miejsca, ale im więcej, tym trudniej było podzielić miasto na strefy wpływów. A potem zaczęła się strzelanina …

bandyta wojna

Pomimo powszechnego przekonania, że bandyci 90s, ściąganie haraczy, przemoc szerzy się wyłącznie z powodu świata przestępczego, tak jasno, że nie mogą być przedmiotem reklamacji.

Bandit Wojna zaczęła się w 1993 roku, co zbiegło się ze szczytem walki politycznej w obrębie rządzącej elity rosyjskiej. Następnie rozpoczął pierwsze starć zbrojnych w Czeczenii, które dorastało w rok później w prawdziwej wojnie. Wszystkie zdarzenia zaczęli niemal w tym samym czasie i nadal równolegle. Sugeruje to, że wszystkie trzy zjawiska jedno źródło. A nie przestępcy, ale ci, którzy żyją według własnych, różni się od innych przepisów, specjalna kasta panuje wtedy.

Nigdy nie znamy dokładnej liczby przestępstw popełnianych przez bandytów w tych dniach. W samej Moskwie, w czasie, który był konsekwencją, około pięćdziesiąt morderstw zostały rozwiązane, Hundredweight chwycił broń, materiały wybuchowe.

W 1994 roku w stolicy zginęło największą liczbę szefów gangu. Nie można było w tej wojnie, aby zrozumieć, gdzie każdy gdzie wróg, który walczy kogo. I teraz na zawsze pozostają nieznane, kto zabił kogo.

W post-pierestrojki, wiele gangi ustanowiły swoje struktury zabezpieczeń i formalnie zalegalizowana, a termin „rakieta” z użytku. Wielu z byłych władz poszły w biznesie lub polityce.

Walczących, frakcje, rakieta – to było w ubiegłym wieku i stał się na kartach historii. Nadszedł czas, aby wyciągnąć wnioski, aby uniknąć powtórzeń.