87 Shares 9480 views

10 faktów o niewiarygodnym bogactwem Pablo Escobar

Escobar stał się legendą, był jednym z najbardziej znanych baronów narkotykowych w historii. O ile był bogaty?


przychody Escobar

W połowie lat osiemdziesiątych kartel Escobar sprawia, że zysk w wysokości $ 420 milionów dolarów tygodniowo, w sumie około 22 miliardów dolarów rocznie.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie

Escobar był w światowym rankingu miliarderów Forbesa przez siedem lat, od 1987 do 1993 roku. W 1989 roku, był w siódmym miejscu w rankingu najbogatszych ludzi na świecie.

80 procent

Pod koniec lat osiemdziesiątych, on dostarczany 80 procent światowej produkcji kokainy.

Niósł w Stanach Zjednoczonych o przemyt 15 ton kokainy na codzień

Według dziennikarza Ioan Grillo, kartel Medellin było przeprowadzenie większość leku bezpośrednio na wybrzeżu Florydy. „Między północnym wybrzeżu Kolumbii i wybrzeży Florydy aż tysiąc pięćset km od hotelu, a przez cały ten czas, który porusza się wzdłuż tej trasy, został na oczach wszystkich. Kolumbijczycy i ich partnerów z USA spadła stos towarów do morza, a do nich z brzegu natychmiast udał się spodziewa dostarczanie szybkich łodzi. Czasami produkt jest odprowadzane bezpośrednio na wybrzeżu Florydy „- powiedział Grillo.

King of America

Innymi słowy, cztery z pięciu Amerykanów, którzy używali kokainy produkt, który przychodzi do nich, „El Patron”.

Każdy miesiąc, Król kokainy niosący stratę $ 2,1 mld euro, ale to nie miało znaczenia

Niesamowite bogactwo Escobar stał się problemem, gdy nie mógł prać pieniądze dość szybko. Według Roberto Escobara, głównego księgowego kartelu i brat słynnego barona narkotykowego, zaczął grzebać ogromne sumy pieniędzy w kolumbijskich pól, ukrywając je w zrujnowanych magazynów i ścianach członków kartelu. „Pablo zarabiał tyle, że co roku pisaliśmy off dziesięć procent zarobków, ponieważ pieniądze zjedzone przez szczury w magazynach, woda uszkodzone lub utracone” – powiedział. Zakładając, jak Escobar zdobył dziesięć procent reprezentuje sumę 2,1 miliarda dolarów. W Escobar był po prostu więcej pieniędzy, niż mógłby użyć, więc od czasu do czasu straty spowodowane gryzoni lub formy nie były dla niego problemem.

Każdy miesiąc, spędził dwa i pół tysiąca dolarów na gumie

Podczas gdy stała potrzeba do ukrycia, a także strata pieniędzy był problemem, zanim bracia dostał inny, bardziej podstawowy problem – jak dokładnie organizować notatki? Według Roberto Escobar kartel Medellin, przez około dwie i pół tysięcy dolarów w przypadku gumy, który był użyty do utworzenia wiązki banknotów.

Jeden dzień zapalił ogień z dwóch milionów dolarów, ponieważ jego córka była zimna

W 2009 roku syn Pablo Escobara Juan Pablo, który jest obecnie znany jako Sebastian Marroquin, opisał, jak wyglądało życie w biegu razem z Królem kokainy. Według Marroquín, rodzina mieszkała w schronisku na zboczu górskim w Medellín, kiedy jego córka Pablo Manuely doznał ataku hipotermii. Escobar postanowił spalić banknoty na sumę dwóch milionów dolarów, w celu ogrzania jego córkę.

Lokalna Robin Gud

Był nazywany „Robin Hood”, dał ubogim na ulicach, budować domy dla bezdomnych, stworzył boisk piłkarskich siedemdziesiąt publiczne i organizacje zoo.

Zrobił umowę z rządem Kolumbii i zgodził się pójść do więzienia, ale pod warunkiem, że będzie on opierał się. Tak luksusowe więzienie Escobar „La Catedral”

W 1991 roku Pablo Escobar został uwięziony pod tytułem „La Catedral”, który sam zaprojektował. Zgodnie z warunkami umowy zawartej z rządem Kolumbii Escobar mógł wybrać, który zostanie przyznany mu w więzieniu. On też mógł bezpiecznie kontynuować robić rzeczy ich kartelu i przyjmować gości. Na terenie „La Catedral” było boisko do piłki nożnej, grill trawnik i patio, a także więzienie znajdowało się blisko innego apartamentu, który był zbudował dla swojej rodziny. Ponadto, przedstawiciele rządu kolumbijskiego nie mógł podjechać bliżej niż pięć kilometrów do więzienia.