179 Shares 9143 views

Jakie dokumenty są wymagane do uzyskania paszportu, czyli jak zaoszczędzić czas.

Żelazna Kurtyna upadł, a my otworzyliśmy wielką okazję zobaczyć świat. Wszystko, co jest wymagane od nas – wydania paszportu. Brzmi dość proste, w rzeczywistości też nie jest wielkim problemem. Tłumić proces może być tylko duża odległość w kolejkach km długości.


Tak, to jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania paszportu, to lepiej wyjaśnić, w departamencie Federalnej Służby Migracyjnej – to pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Na pierwszy rzut oka, to zestaw standardów, ale niektóre działy wymagają dodatkowych kopii dokumentów, które nie są na liście. Na przykład, dodatkowe dokumenty, jeśli miały poprzednie przekonanie, lub jeśli jesteś serwisant.

Zasadniczo, aby dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane do uzyskania paszportu, a może być na specjalnej stronie internetowej. Nie można ubiegać się o jego rejestrację oraz zaproszenie do Federalnej Służby Migracyjnej dla dokumentu zostanie wysłany, gdy paszport jest gotowy.

Wykaz dokumentów do preparatu jest niska. trzeba będzie zapewnić dwa oświadczenia, potwierdzone w miejscu pracy lub nauki. Jeśli nie zadziała, to musisz przedstawić książkę pracy i jego kserokopię. Oczywiście, trzeba płacić opłaty państwowej. Cztery obrazy są potrzebne tylko w przypadku poprzedniej generacji paszportów, trójwymiarowy obraz zrobić z działu Federalnej Służby Migracyjnej, jeśli chcesz otrzymać nowy typ dokumentu.

I to nie jest cała lista dokumentów do paszportu, to jest po prostu większość z nich. Dalsze istnieją subtelności i niuanse, które są niezbędne do określenia z góry, w departamencie. Zdecydowanie potrzebujemy zaświadczenie z biura rekrutacji, jeśli jesteś mężczyzną w wieku poborowym. Młodzież w wieku od czternastu do osiemnastu będzie musiał dostarczyć cywilnych i paszport i kserokopię aktu urodzenia i złożyć samej aplikacji tylko w obecności rodzica lub opiekuna. Nawiasem mówiąc, kserokopię paszportu rodziców również potrzebują.

Duża różnica między tym, co dokumenty są potrzebne do uzyskania poprzedniej generacji paszport i udokumentować nowy nr. Różnica w wysokości opłaty rejestracyjnej, półtora tysiąca rubli, aw czasie rejestracji. Dokumenty starym stylu wynosi pięć lat, a paszport biometryczny dla dziesięciu. Ma wartość trójwymiarowy obraz, który będzie zobowiązany do działu FMS, zamiast zwykłej, wykonane w studiu fotograficznym.

Naturalnie, karmienie dokumentów, konieczne jest, aby nie tylko kopie dokumentów, ale również ich oryginały. Mówimy o rosyjski paszport i paszport wydany wcześniej, jeśli w ogóle.

Na jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania paszportu, innych niż wymienione, można uzyskać od inspektora Federalnej Służby Migracyjnej. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy byli w więzieniu albo wspólnej działce z mężem (żoną). Zmiana nazwy mogą również wymagać dodatkowego zestawu dokumentów. Najczęściej w sąsiedztwie wydziału Federalnej Służby Migracyjnej zatrudnia specjalistów, którzy są gotowi za opłatą doradzić i przygotować cały zestaw dokumentów. W razie potrzeby można skorzystać z ich usług. Ale w zasadzie, przygotowanie i wykonanie dokumentów do uzyskania paszportu nie wymagają dużo czasu i wysiłku, i każdy będzie w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.