273 Shares 3370 views

Lek „Kameton”: instrukcje użytkowania

„Kameton” lek wytwarza się w postaci aerozolu do stosowania miejscowego w sposób ENT praktyk. Jedna fiolka (20 g) zawierały emulsji leku, która zawiera następujące substancje czynne: – kamfory 200 mg, 200 mg lewomentol, 200 mg chlorobutanol półwodzianu 200 mg Olej eukaliptusowy.

Do fiolki przyłączone rury rozpylającej, która po naciśnięciu strumienia kropelek cieczy zdyspergowanych cząstek. Podczas przechowywania emulsji może złuszczać, że nie ma wpływu na jakość preparatu. W takim przypadku zaleca się, aby zawartość wstrząsać fiolki.

Lek „Kameton” Instrukcja wskazuje, posiada antybakteryjne i działanie przeciwzapalne miejscowo na laryngolicznych. Kamforę racemiczny uciążliwe i dezynfekuje się powierzchnię potraktowanej śluzówki zwiększa przepływ krwi. Lewomentol posiada właściwości uspokajające i wazodyla-, lokalne działanie drażniące, w połączeniu z chłód, pieczenie i łagodne pieczenie płuc.

Części znieczulające chlorobutanol półwodzianu zapalnej tkanki, hamuje proces zapalny dezynfekuje błony śluzowej.

Olejek z liści eukaliptusa pobudza działanie receptorów górnych dróg oddechowych, ma umiarkowane działanie miejscowego jako środek antyseptyczny.

Brak danych na temat farmakinetike narkotyków „Kameton”. Instrukcja zawiera informację, że wyżej wymienione substancje zawarte w emulsji ma niską absorpcję.

Lek lekarz określa się zapalenie górnych dróg oddechowych w ostrym stadium: nieżyt nosa, zapalenie krtani, zapalenie migdałków, zapalenie gardła i innych dolegliwości.

Do rozpylania sprayu do ust, to jest konieczne ustalenie rury podlewania pod odpowiednim kątem w stosunku do butelki. Do leczenia jamy nosowej rura prowadząca jest ustawiona w dowolnym odpowiednim kątem do siebie.

W przypadku stosowania emulsji w sprayu do nosa jest wystarczająca, aby wprowadzić do głębokości 0,5 cm, a następnie na nim. Ważne jest, aby upewnić się, że prasa zbiegła się z fazy wdechu. Dla jednego postępowania zaleca 2-3 ciśnienia. Zabieg przeznaczony jest dla 3-4 inhalacje dziennie.

Lek „Kameton” Instrukcja wskazuje rzadko ma skutki uboczne, tylko w przypadkach indywidualnych nietolerancji jednego ze składników środka terapeutycznego. To może powodować reakcje alergiczne, które przejawia wysypkę.

Istnieją dwa przeciwwskazania do stosowania tej emulsji. Nie można stosować leku:

  • w leczeniu dzieci poniżej 5 roku życia;
  • Nadwrażliwość na substancje zawarte w „Kameton” preparatu.

Instrukcja przypomina, że badania kliniczne potwierdzające bezpieczeństwo leku u kobiet w ciąży nie zostało wykonane. Stosując lek w wieku rozrodczym, karmienie piersią, należy uważnie obserwować pod kątem objawów skutków ubocznych.

Nie zaobserwowano medykację „Kameton” -sprey (instrukcja obsługi, która zawiera zalecenia zawierają dodatkowe środki farmaceutyczne, w razie potrzeby, w kompleksowe leczenie) interakcji z innymi lekami. Obejmuje ogólnoustrojowe skutki wynikające ze stosowania aerozolu.

Kupować leki w aptece bez recepty może być.

Reguły przechowywania:

  • temperatura od 0 stopni do 25 stopni;
  • zapobiec ekspozycji na działanie światła;
  • nie być zamrożone;
  • nie dać się w ręce dzieci.

Należy stosować leku po jego wygaśnięciu w sprawie pakietu trwałości, jest to niemożliwe.

Zaletą sprayu „Kameton” przed aerozolami rówieśników jest to, że na dostawę leków do obszaru dotkniętego wytwarzanego przez mechaniczną tłoka wytłaczania mikropompy. Więc coraz większych mikrocząstek, które są rozmieszczone na niskich obrotach. Zawór działa w aerozolach, które po naciśnięciu tworzy wewnątrz zbiornika nadciśnieniowego propelenta emulsji na powierzchnię. Tym samym porządku zawiesinę podzielono na mniejsze cząstki, które mają wysoką energię kinetyczną w momencie rozpylenia.