263 Shares 1503 views

Zwycięzcy igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji. Jaka jest nazwa zwycięzcy igrzysk w starożytnej Grecji?

Od 776 pne. e. Grecja zaczęła organizować regularne igrzysk olimpijskich. Festiwale te są ważnym elementem życia społecznego Greków. Zwycięzcy igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji stał się najbardziej znanym i honorowi obywatele ich polityki. Być może dlatego każdy chłopiec chciał wziąć udział w agonii, aby pokazać całą swoją siłę i męstwo. Podczas tych uroczystości stworzył atmosferę sprawiedliwości, gdzie ludzie mogą zademonstrować swoje umiejętności, osiągnięcia i stać się najlepszym wśród najlepszych.


informacje historyczne

Platon podkreśla ważną rolę sportu w społeczeństwie. Szeroka popularność gier wiąże się ze specyfiką greckiego społeczeństwa, gdzie najważniejszym regulatorem oceny zachowań ludzkich w wykonaniu zespołu ludzkiego, jego naganę lub zachęty.

Należy zauważyć, że znaczenie igrzysk jest podkreślona przez fakt, że w czasie ich prowadzenia wojny nawet zatrzymać się w Grecji. Na festiwalu pochodzą nie tylko obywateli kontynentalnej części Grecji, ale również kolonie. Tam też będzie pisarzy i poetów czytać swoje prace do tysięcy słuchaczy.

Pierwsze gry grecki Olympic trwała tylko jeden dzień, a następnie – co najmniej 5. nadzorowane zawodów szczególną społeczeństwa obywateli honorowych. Pod ich nadzorem, uczestnicy gier praktykowane około miesiąc przed rozpoczęciem agonii.

Historia wprowadzenia olimpiadzie

Według legendy, najsłynniejszy wyścig na świecie pochodzi od czasów Homera. Grecy sami inaczej opowiedział o pochodzeniu tych uroczystościach. Niektórzy mówili, że konkurencja została wprowadzona najwyższego Boga po jego zwycięstwie nad koronami. Inni mówili, że ojciec uroczystości był synem Zeusa – starożytnego greckiego bohatera Heraklesa.

Reaktywowana igrzysk olimpijskich w 776 pne. e. IFIT król. Podczas gdy Grecja pogrążyła się w pasie długich wojen i konfliktów. W związku z tym IFIT postanowił odwołać się do bogów. Wszedł do Delphi do słynnej wyroczni. Pythia, głosząc wolę bogów, powiedział, że w celu ratowania ludzi od wojny i choroby, konieczne jest, aby ożywić Igrzysk Olimpijskich. Po tym, król zaprosił gubernatora Lycurgus Spartan. Podpisano porozumienie w sprawie zawieszenia broni, które powinny być na Igrzyskach Olimpijskich. IFIT Olympia ogłosił świętego miasta, gdzie nie wolno było wejść z bronią.

zawodnik

Aby dowiedzieć się, kim naprawdę są zwycięzcy igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji, konieczne jest, aby dowiedzieć się, kto mógł wziąć udział w tych uroczystościach. Zgodnie z zasadami zawodów dozwolone tylko wolni ludzie pochodzenia greckiego, z wyjątkiem tych, którzy nigdy nie został skazany lub winnego niewłaściwych czynów. Ponadto, w celu uczestniczenia w agonii nie mógł niewolników, cudzoziemców. Również rywalizować w igrzyskach olimpijskich jest nie przyznać kobietom. Ponadto, są one nawet zabronione odwiedzić je jako widzów. Jedynym wyjątkiem jest kapłanką świątyni bogini Demeter.

Interesujące fakty na temat uczestników igrzysk

Nie wszystkie Freeborn Grecy mogli wziąć udział w uroczystościach. Tak, istnieje szereg zasad, które pozbawione pracownikom biedniejsze Greków (Drobnych, rzemieślników, kupców) prawo do konkurowania na olimpiadzie. Obywatel, który zdecydował się wziąć udział w festiwalu, musiał udowodnić, że jest nie mniej niż 10 miesięcy ciężko przygotowuje się do wyścigu. Zawdzięczał 30 dni szkolenia pod okiem sędziów gier. Również grecki musiał uczestniczyć w ceremonii poświęcenia. Jednak zapłacił wszystkie siebie wydatki. Zatem udział w olimpiadzie był związany z długiej rozłące z działalności podstawowej i wydać dużo pieniędzy, więc jedynym dostępnym obywateli dostatecznie zabezpieczone.

W programie igrzysk olimpijskich w starożytności

Podczas pierwszych 13 Olimpiada wprowadzone do programu działa tylko na jednym etapie, który był około 192,27 m.

Gippicheskie (koń) Samochody zostały po raz pierwszy przeprowadzono na 25 th Igrzysk Olimpijskich. Po pierwsze, udział w rydwanie zaprzężonym w cztery konie. Do pomiaru odległości na torze znajduje się jeden duży krok (950 m). Interesującą rzeczą jest to, że zwycięzcy igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji w zawodach jeździeckich – właściciele wozów, a nie członkowie agonii.

Ważnym elementem festiwalu był pięciobój. Program ten składał się z biegu, zapasy, skok w dal, rzut oszczepem i dysku. Sportowców skok do dołu z piaskiem morskim z małej wysokości. Jednocześnie były one posiadający specjalny ładunek – galtery. Rzut dyskiem pochodzi z wojskowej historii Greków. pistolety waga wynosiła około 3-6 kg. Produkuje płyty z kamienia, żelaza, brązu, cyny i drewna. Konkursy na skoki i rzucanie, z reguły towarzyszy flecie i sportowcy ruch w harmonii z akordów muzycznych.

Jaka jest nazwa zwycięzcy igrzysk w starożytnej Grecji?

Olimpiada – to największe Pan-Hellenic konkursy, które odbywały się co 4 lata. Członkowie agonii zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: młodych kobiet i mężczyzn bez brody. To ciekawe, że Pauzaniasz, było 18 rodzajów konkursów dla dorosłych i 6 – dla chłopców. Zgodnie z tradycją, najlepszy zawodnik w każdej kategorii ogłoszona zaraz po wydarzeniach na stadionie i nagród odbyło się w ostatnim dniu uroczystości.

Zwycięzcą igrzysk w starożytnej Grecji nazywany Olimpionik. Ważną częścią tych obchodów była cześć z najlepszych sportowców. Uroczystość składała się z kilku części, a kontynuowane w domu sportowca.

Tak więc, mamy traktować jako nazwany zwycięzcą igrzysk w starożytnej Grecji. Następny będziemy rozmawiać o tym, jak czczony najwybitniejsi sportowcy.

Jak i co przyznawane zwycięzców igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji?

Wręczenie nagród sportowców odbyło się w dwóch etapach. Natychmiast po crier ogłosiła konkurs dla całej nazwy stadionu i miasta zwycięzcy. Po tym, w jego dolihodromy polityki wysłany (posłańców) powiedzieć dobrą nowinę dla wszystkich mieszkańców. W ostatnim dniu rozgrywek na ołtarzu Zeusa również rozbrzmiewały zwycięzcą igrzysk i miasto, z którego przyszedł. Sportowiec podniesiony na statywie brązu, towarzyszy muzyka. Następnie zwycięzcy igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji przyznano wieniec. Po ceremonii na cześć sportowców dokonano ofiary w świątyni Zeusa.

Kult zwycięzcy w polityce domu

Przynajmniej oficjalnie zwycięzców igrzysk w starożytnej Grecji i szanowany w swoim rodzinnym polis. Sportowiec wejść do miasta przez główną bramę w obecności wszystkich szanownych obywateli. W pewnym mieście-Olimpionik dotarł do ojczyzny przez mały otwór w ścianie. Jest specjalnie zrobić, aby zwycięstwie olimpijskim przyszedł i nigdy nie opuścił miasto.

Wybitny sportowiec uhonorowany w głównej świątyni lokalnym. Również tutaj na przechowanie przeszedł wieniec zwycięzcy igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji. W niektórych przypadkach, po olimpionikov wzniesiony rzeźby i wybite monety. Ponadto zostali zaproszeni na stanowisko zaufanych generałów i ustanowienia nowych kolonii. Po śmierci swojego olimpionika w polityce natywnym może być czczony jako bóg.

Jak uhonorował zwycięzców kilku konkursów?

Sportowców, którzy osiągnęli wiele sukcesów na olimpiadzie, otrzymały specjalne wyróżnienia. Nazwy takie olimpionikov zapukał płytami świętego gaju Altis. Od 540 pne. e. tu wolno było wznieść pomnik na cześć swego zwycięstwa. Poetów poświęcone nieuregulowane sportowców specjalną odę – epinikia. Nazwy starożytnej Grecji, zwycięzców igrzysk zostały wykonane w specjalnych tabelach – bassikalii.

Najsłynniejsze zwycięzców igrzysk

U ludzi, niewiele jest poznanie historii tych obchodów, może powstać pytanie: kto był pierwszym zwycięzcą igrzysk w starożytnej Grecji? Według legendy, po raz pierwszy wieniec laurowy otrzymała Koreb. Był prostym kucharzem, ale udało się wygrać konkurencji na uruchomienie. To była pierwsza nazwa Koreb w greckiej liście olimpionikov.

Jednym z najbardziej znanych zawodników uznawanych Astilos z Krotony. On został zwycięzcą osiem razy w różnych odległościach w czterech igrzyskach olimpijskich. Astilosa udało się prześcignąć Leoniodu z Rodos. Ten zawodnik zdobył dwanaście razy w damskich czterech igrzyskach olimpijskich.

Później, bieg został włączony do systemu pięciobój. Najlepszy sportowiec jest tu zdefiniowano następująco: przegrany zostaje wyeliminowany po każdej konkurencji. Należy zauważyć, że pierwszy zwycięzca igrzysk olimpijskich w starożytnej Grecji w systemie pięciobój – Spartan Lampis.

Najwybitniejsi zwycięstw

Najbardziej znanym mistrzem walki na pięści stał Diagoras z Rodos. Był założycielem całej dynastii sportowców. W połowie V w. BC. e. jego dwaj synowie byli zwycięzców w igrzyskach olimpijskich (pierwszy – w walce na pięści, drugi – w pojedynku). Według legendy, były natychmiast po udzieleniu poszedł do ojca i umieszczone wieńce na głowie, podniósł go na ramiona i zaniósł go na całym polu. Jeden z widzów zapytał Diagoras, co on oczekuje od życia, ale pytanie Spartan nie jest słyszalny. Jego serce zatrzymało się na chwilę triumfu.

Najbardziej znanym zawodnikiem w historii igrzysk olimpijskich jest uważany Milon z Krotonu. W wieku 14 lat zdobył junior konkursy. Raz kategorii dorosłych, Milo 5 razy został najlepszym zawodnikiem.

Chwała całego świata również zasługują Evagor od Sparty i Kimon starszy z Aten, który wraz ze swoimi czterema końmi, trzy razy wygrał zawody gippicheskih.

Reasumując

Zatem Olimpiada pochodzą z 776 pne. e., kiedy pierwszy wieniec otrzymał Koreb. Festiwale te odgrywają ogromną rolę w życiu Greków. Widoku konkurencji wybitnych sportowców przyjść nie tylko mieszkańcy kontynentalnej części Grecji, ale również kolonie. Uczestnicy uroczystości z kolei od dawna przygotowany do wyścigu. Nie tylko ciężko pracował fizycznie, ale również zainwestował duże sumy pieniędzy na organizację ofiar. Jak już powiedzieliśmy, zwycięzca igrzysk w starożytnej Grecji nazywany Olimpionik. Wraz z wieńcem laurowym został uhonorowany wielkim szacunkiem i uznaniem nie tylko w swojej własnej polityki, ale również w całej Hellady.

Duch konkurencji jest w pełni objawia się w różnych sportowych agonii. Należy zauważyć, że te zawody nie były po prostu rozrywki, nie mają nic wspólnego z obrzędami religijnymi. Wagony były częścią uroczystości i charakter były święte.