642 Shares 3011 views

Metropolitan Ilarion Alfeev: biografia, zdjęcia, kazania

Od pierwszych minut komunikacji w prawosławnego duchownego i teologa, metropolita Hilarion przyciąga uwagę swoim przenikliwym i bardzo dogłębne spojrzenie. W związku z tym, to nie jest trudne do zrozumienia, że to człowiek niespokojny myślenia, wiedząc, że coś bardziej prawdziwe i intymne, i próbował w każdy sposób, aby doprowadzić swoją wiedzą i przemyśleniami z ludźmi i sprawiają, że pokój w sercach lżejszych i Kinder.


Metropolitan Ilarion Alfeev (jego zdjęcia prezentowane poniżej) – patrologist i doktora filozofii na Uniwersytecie w Oksfordzie i Instytutem Teologicznym w Paryżu. Jest także członkiem Komisji synodalnego Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego , szef sekretariatu wydziału Patriarchatu Moskiewskiego ds stosunków między chrześcijańskimi Stosunków Zewnętrznych Kościoła i autor eposu mówca muzyki i apartamentów wykonania komory. W tym artykule, będziemy śledzić karierę tego człowieka, spojrzeć na jego biografii, w której wiele ciekawych faktów.

Metropolitan Volokolamskiy Ilarion: biografia

Świat Alpheus Grigorij Valerievich urodzony urodzony 24 czerwca 1966. On zaprojektował dobrą karierę muzyczną od ukończył szkoły muzycznej Gnessin, później uczył się w Państwowym Konserwatorium Moskiewskim. Następnie pełnił swoje dwa lata w armii sowieckiej, a następnie natychmiast postanowił stać się początkującym wileński klasztor Świętego Ducha.

rodzina

Metropolita Hilarion przyszłość urodził się w stolicy Rosji, w bardzo inteligentnej rodziny. Data urodzenia – 24 lipca 1966. Jego dziadek, Dashevskiy Gregory Markovich był historykiem, który napisał kilka książek o hiszpańskiej wojnie domowej. Niestety, zginął w 1944 roku podczas wojny z nazistami. Ojciec Metropolitan Dashevskiy Walerij Grigorevich, był doktorem nauk fizycznych i matematycznych, pisał prace naukowe. Jest autorem monografii o chemii organicznej. Ale Valery G. opuścił rodzinę, a później zmarł w wyniku wypadku. matka Gregory był pisarzem, i że ma to gorzki udział – jednego syna. Został ochrzczony w 11 lat.

Od 1973 do 1984 roku, Hilarion studiował na skrzypcach Moskwa Secondary Specjalna Szkoła Muzyczna Gnesin i kompozycji. W wieku 15 lat wstąpił do świątyni Zmartwychwstania na Wniebowzięcie Cieśnina (Moskwa) czytnika. Po ukończeniu szkoły w 1984 roku wstąpił na wydział skład Państwowego Konserwatorium Moskiewskiego. W styczniu 1987 roku, opuścił nauczania i stał się nowicjuszem w klasztorze Wilno Ducha Świętego.

kapłaństwo

Biografia Metropolita Hilarion wskazuje ponadto, że w 1987 roku został tonsured mnichem, a następnie święcenia diakonatu i do kapłaństwa abp.

W 1990 roku został rektorem katedry Zwiastowania w Kownie (Litwa). W 1989 Hilarion absolwentem Moskiewskiego Theological Seminary in absentia, a następnie studia w Moskiewskiej Akademii Teologicznej, gdzie otrzymał stopień kandydata teologii. Po pewnym czasie stał się nauczycielem Instytucie Teologicznym św Tichon oraz University of St. Apostoł Ioanna Bogoslova.

W 1993 roku ukończył szkoły absolwent Akademii Teologicznej, a on został wysłany do Oxford University, gdzie w 1995 roku uzyskał stopień doktora filozofii. Następnie sześć lat pracował w dziale dla zewnętrznych stosunków kościelnych. Po zostaniu księdzem w kościele św Katarzyny in-the-Fields w Moskwie.

W 1999 roku Instytut prawosławny św Sergiusza w Paryżu, otrzymał tytuł doktora teologii.

W 2002 archimandryta Hilarion staje biskup Kerczu. Na początku stycznia 2002 roku w katedrze smoleńskiej bierze rangi archimandryty, a za tydzień był konsekrowany na biskupa w Moskwie Katedra Chrystusa Zbawiciela.

Praca za granicą

W 2002 roku został wysłany do służby w Diecezji Sourozh czele metropolita Antoni (Bloom, ROC Wielkiej Brytanii i Irlandii), ale wkrótce przeciwko nim, gdy on walczył wszystkich biskupów pod przewodnictwem biskupa Bazylego (Osborne, który w 2010 roku będzie pozbawiony kapłaństwa i życia zakonnego, bo wyraża chęć zawarcia małżeństwa). Wszystko to działo się, ponieważ niektóre oskarżycielski Hilarion mówił diecezji i za to otrzymał krytykę ze strony biskupa Antoniego, w którym zwrócił uwagę, że są one mało prawdopodobne, aby pracować razem. Ale Hilarion – nawet „twardym orzechem”, wygłosił przemówienie, które zdjął wszelkie opłaty i nalegał na poprawność jego poglądów.

W rezultacie został odwołany z diecezji i został mianowany szefem przedstawiciela ROC do pracy z międzynarodowymi organizacjami europejskimi. Metropolitan są zawsze w swoich wystąpieniach opowiadał, że tolerancja dla wszystkich religii, Europa nie może zapomnieć o swoich chrześcijańskich korzeni, gdyż jest to jeden z najważniejszych duchowym i moralnym składnikiem, który określa tożsamość europejską.

muzyka

Od 2006 roku aktywnie zaangażowany w muzykę i pisze dużo muzyki: .. „Liturgia”, „Wigilia”, „St. Matthew Passion”, „Oratorium na Boże Narodzenie”, itd. To jego praca była wysoko ceniona i z błogosławieństwem patriarchy Aleksego II działa on występował na wielu koncertach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii i oczywiście Rosji. Owacja na stojąco publiczność świętować pomyślne te występy.

W 2011 roku, metropolita Hilarion z Władimirem Spiwakowa stał założycieli i liderów Festiwalu Muzyki Sakralnej Bożego Narodzenia (Moscow), które odbyło się w świątecznych dniach stycznia.

Ministerstwo sumienia

W okresie od 2003 do 2009 roku był biskup Wiednia i Austrii. Potem został wybrany na biskupa Volokalamskim, stały członek Synodu, Wikariusza Patriarchy Moskwy i rektora kościoła Matki Bożej w Wielkim Ordynka w Moskwie.

Jednocześnie, Patriarh Kirill wiernego i rzetelnego służbie rosyjskiej Cerkwi podnosi go do rangi arcybiskupa. Rok później również podnosi go do rangi Metropolitan.

Metropolita Hilarion: Prawosławny

Należy zauważyć, że zawsze reprezentowane Rosyjski Kościół Prawosławny w ostatnich latach. Hilarion zazdrośnie broniły swoich interesów w różnych konferencjach między chrześcijaninem, międzynarodowych forach i prowizji.

kazania Hilarion

Metropolita Hilarion Alfeeva kazania integralną i bardzo dobrze zbudowany. To bardzo interesujące, aby słuchać i czytać, bo ma duże doświadczenie, on daje nam, wśród ogromnej liczby teologicznych dzieł literackich, co jest niezwykłe w swej treści. Poruszają nas do wielkiej wiedzy chrześcijańskiej wiary jego naśladowców.

Książki o teologii

Jedna z jego książek – „Święta tajemnica Kościoła. Wprowadzenie ". Wprowadza czytelnika do przemyśleń niektórych Ojców Kościoła i nauczycieli wezwaniem imię Boga w praktyce modlitwy Jezusa i kultu. Tu chodzi o zrozumienie doświadczenia Kościoła i prawa do wypowiedzi. Z tego autora w 2005 Makarego nagroda została przyznana.

W swojej książce „Święty Symeon Nowy Teolog i tradycji prawosławnej” Metropolita Hilarion przedstawił tłumaczenie jego pracy doktorskiej, obronił na Uniwersytecie w Oxfordzie, na wydziale teologicznym. W tym, że bada relację teologa XI wieku Stareszymonowski prawosławni ministerstwo, Pisma ascetyczne i mistyczne literatury teologicznej, i tak dalej. D.

Metropolita Hilarion nie wyprowadziła uwagi i Isaaka Sirina i poświęcił książkę „Świat duchowy Isaaka Sirina”. Ten wielki święty syryjski jako ktokolwiek mógł uchwycić ducha Ewangelii miłości i współczucia, więc modlił, nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt i demonów. Według jego nauczania, nawet piekło – to miłość Boga, który jest postrzegany jako grzesznicy cierpienie i ból, bo nie akceptują go i mają nienawiść do tej miłości.

istnieje również dzieło „Życie i nauczanie św Grzegorz Teolog” Wśród jego książek. Tu opisuje życie wielkiego i świętego ojca i jego nauk, wybite doktryny o Trójcy.

Nagrody i tytuły

Jego praca nie przeszedł niezauważony, a więc w arsenale księdza istnieje ogromna liczba nagród – wszystkie rodzaje listów, medali i tytułów, a wśród nich – St. Innocent Moskwa Orderu II stopnia. (2009, USA, ROC), Art Święty Męczennik Isidora Yurevskogo Zamówienie II. (2010, Estonia, ROC), prezesi św Stefana Velikogo Orderu II stopnia. (2010, Mołdawia, Rosyjski Kościół Prawosławny), złoty medal z Uniwersytetu w Bolonii (2010, Włochy), Zakon Sokoła Serbski (2011) i innych nagród.

Metropolita Hilarion Filmy

Metropolita Hilarion od Volokolamsk Alfeusza był autorem i prezenterem z następujących filmów: „Człowiek z Bogiem” – seria 10 odcinków (2011), wprowadzając w świat prawosławia, „The Way Pasterza”, poświęcona 65 rocznicy patriarchy Cyryla (2011), " Kościół w historii „- historii chrześcijaństwa” Bizancjum i chrztu Rusi – seria (2012), «w jedności wiernych» – film poświęcony piątej rocznicy jedności patriarchy Moskwy i rosyjskiej Cerkwi prawosławnej za granicą (2012), „Podróż do góry Athos "(2012)," Prawosławie w Chinach "(2013)," Pielgrzymka do Ziemi Świętej "(2013)," od patriarchy Athos "(2014)," P avoslavie na górze Athos "(2014)," prawosławia na ziemiach serbskich „(2014).

Stanowią realną bazę dla tych, którzy chcą dowiedzieć się , jak zachowywać się w kościele, który jest ikoną, jak zrozumieć święte pisma, filmy, sponsorowany przez Metropolitan Ilarion Alfeev. Prawosławie wokół nich pojawia się na świecie, wypełniając głębokie ludzkie życie. Jego oczy widzimy święte miejsca pielgrzymek i jak głosił chrześcijaństwo w drugiej obca prawosławnych ludzi miejscach.