505 Shares 3056 views

Ikona Jezusa Chrystusa: idole lub kapliczki


Wiele osób nie są zbyt zorientowani w teologii, będzie powiedzieć z przekonaniem, że Kościół prawosławny różni się od innych kościołów chrześcijańskich w tym, że istnieje wiele ikon. Po części jest to prawda, tylko Kościół prawosławny zachował tradycję kultu ikon, podczas gdy inni utraciła nominału. Co było pierwotnie istniała tradycja, wspierany przez starożytnych tradycji.

Na przykład, wiemy, pochodzenie z ikoną Jezusa Chrystusa, który jest teraz o nazwie „Face Zbawiciela”. Obraz – nie oznacza wykonany przez człowieka. Uważa się, że ten obraz pojawił się, gdy Jezus wytrzeć ręcznikiem, który następnie przekazał królowi agaryanskoy ziemi. Ten król wierzył w Chrystusa zaocznie i poprosił go, aby leczyć. Chrystus w takiej podróży nie poszedł, ale dał ręcznik, która została wyczyszczona (w scs – „ubrus”), który przyszedł do sług i nakazał odniósł się do króla o uzdrowienie. W tym ręcznikiem wyraźnie wyróżniał się obraz. Osobliwością tego obrazu jest to, że jedyną widoczną twarzą: barki i ramiona, które są zwykle przedstawiane w ikony są nieobecne.

Druga ikona był obraz Matki Bożej, wykonane przez jednego z ewangelistów.

Debata o potrzebie i zasadności ikon jeździmy od wielu wieków. Czym jest ikona? Dlaczego modlą, czczą je? Czy to właściwe? Albo to kolejna nowoczesna forma bałwochwalstwa? Czy ważne jest ikoną Jezusa Chrystusa i Matki Bożej, czy można się bez nich obejść?

Co dziwne, można to zrobić dość łatwo. Możesz modlić się bez ikon, bez krzyża, gdziekolwiek obrazu. Brak ikon nie ingeruje wołać do Boga. Ikony – to tylko droga obraz, przypomnienia. Jakby jego matka zostawiła lub stracił syna, i położyła mu zdjęcie na półce. Nikt nie uznałby to dziwne? A jeśli matka rozmawiała z moim chłopcem, nie wydaje się zaskakujące. Nikt nie będzie podejrzewał, że kobiety w załączniku do kawałka papieru. A ikona Jezusa Chrystusa – nie jest przedmiotem kultu. Nikt nie modli się do ikony, wszystkie modlitwy skierowanej do Boga, a ikony – tylko przypomnieniem o nim. Jeśli ktoś modli się do niego i ikoną, to tylko ich osobiste urojenia, Kościół prawosławny nie naucza, że.

Dlaczego więc, ikona Jezusa Chrystusa tak czczony? Odpowiedź jest prosta, szacunek dla samego Boga znajduje odzwierciedlenie w hołdzie dla jego wizerunku. Wszyscy ludzie zachować zdjęcia swoich bliskich w albumie lub oprawić je w ramki i powiesić na ścianie. Podczas gdy gazety ze zdjęciami obcych, możemy łatwo usunąć. Kult ikon ma podobny charakter.

Ikona Jezusa Chrystusa są zwykle umieszczone na głównym miejscu rodziny i kultowego rogu dowolnej ikonostas kościoła. W każdym razie, więc konieczne jest, zgodnie z zasadami. Niektóre kościoły mają specjalną ikonę Jezusa Chrystusa, którego wartość jest nawet wyższa niż zwykłych ikon. Ten cudowny obraz. Cud ma, oczywiście, Bóg. Ale ludzie pamiętają, jak modlić się do rozwiązania problemów i przejść się po raz drugi, aby modlić się tu jednak. Kanonicznie nie ma sensu, ale można uznać za rodzaj tradycji ludowej.

Ikony czczony w Kościele prawosławnym, ale to nie jest bałwanów i przypomnieniem raju i jego świętych.