225 Shares 2832 views

Tiamat – bogini w mitach sumeryjskich

Tiamat jest boginią, która według babilońskich mitów była przedtem wszystkich żywych istot. Żyła kiedyś na powierzchni ziemi były tylko wody pierwszego świeżego oceanu morza Apsu, dając energię wszystkim żywym pod nadzorem mądrego doradcy Mumu.


Phantom Matrix

Tiamat to bogini, z którą zderzenie planety Nibiru jest połączone z kosmicznym pięciowartym ciałem pomiędzy Mars i Jowisza. Ten incydent miał katastrofalne proporcje, wywołał odłączenie bogini z mężem księżycowym.

W rezultacie powstał pas planetoid, który zmienił orbitę planet na zewnątrz i wewnątrz Układu Słonecznego. Uważa się, że zdarzenie zostało sprowokowane przez bogini Tiamat. Zdjęcia wykopalisk archeologicznych wskazują, że druga była czczona i przypisywała jej uwagę potężnej mocy i energii kosmosu.

Rozpadnięte ciało pochłonęło Phantom Matrix. Ich fragmenty spadły na orbitę do trójwymiarowej gęstości, gdzie w chwili obecnej jest ludzkość na planecie Ziemia. Komórki ludzkiego ciała niosą genetyczną pamięć o konsekwencjach kolizji. Wszyscy odczuwają ten wpływ na swój sposób. Ma to wpływ na rozwój świadomości i indywidualne percepcje zmysłowe. Przez wieki pamięta o zniszczeniu i kataklizmie, który niszczy życie, przychodzi do nas.

Etymologia

W tej bohaterce wielu babilońskich mitów jest urzeczywistniona magia chaosu. Bogini Tiamat, zdaniem T. Jacobsona i V. Barkerta, mogła otrzymać nazwisko od słowa "tamtu" lub greckiego thalassa, co oznacza morze. Lub dwa słowa sumeryjskiego pochodzenia "Ti" – życie i "Ama" – matka zjednoczono razem.

Jest przodkiem wszystkich żyjących rzeczy. Ludność mezopotamska czciła bardziej niż samce niż kobiety, więc Tiamat jest boginią, której kult traktowano ze szczególną obawą. W nim ludzie widzieli twórczy początek, zamknięty w wodzie.

Zatoka Perska miesza świeże i słone prądy. Morze i wodorosty arabskie są połączone ze sobą. To naturalne zjawisko służyło za stworzenie mitów o Apsu i Tiamat. Ponadto, Księga Rodzaju zawiera zachodnio-semickie słowo "tehom", oznaczające przepaść i głębię. Jest również przypisywana matce.

Opis

Tiamat to bogini, której mistycyzm stał się powodem stworzenia wielu kultów poznania Mroku. Urzeka siłę i siłę nad całą Ziemią od początku istnienia wszechświata. Trudno jest prześledzić pojedynczą drogę swojego życia według mitów, ale obraz pierwotnego chaosu można znaleźć praktycznie w każdym świecie, gdzie działa pod różnymi nazwami.

Na zewnątrz jest jak smok – krokodyle krokodyla, kły lew. W powietrzu Matka Mroku porusza się na skrzydłach nietoperza, a na ziemi używa łapek jaszczurek. Walkuje się z pazionami orła, rogami wołu. Ciało ma, jak python.

Kreatywny początek

W wierszu, który opisuje legendarne wydarzenia, w których Tiamat (bogini w mitologii) uczestniczy, nazywa się "Enuma elish". Matka Ciemności uosabia zniszczenie, a jednocześnie słone wody. Nieco później, narodziny bogów miały miejsce. Ich przodkowie byli Laham i Lahmu, którzy urodzili Anshira i Kishar. Potem pojawiły się Anu i Eia. Były głośne i doprowadziły ziemię do zniszczenia, co martwiło Apsu. Musieli zostać ukarani.

Musiałem zwrócić się do Tiamat o pomoc. Bogini chaosu nie chciała nakładać surowej kary i uczestniczyć w konspiracji. Plan ostatecznie się nie powiódł. Opisano jego ofiary. Po sekretu stało się jasne, musimy działać zdecydowanie. Aya była niezłomna w swoim pragnieniu zemsty i wylała sobie spoczynek ze swojego przygotowania do napoju Apsu. Podczas snu został zdemontowany i rozrzucony po oceanie. Radca bogów Mumu został przywiązany i pozbawiony magicznej mocy.

Wściekłość Bogini

Zwycięzca na wybrzeżu oceanu wybudował pałac, w którym urodził się związek z Damkin Marduk. Chronił rodzinę i dom Anshara – pożerający ogień stworzenie o czterech uszach i oczach.

Tiamat to bogini, która po tym jak się zła. Postanowiła poprawić sytuację, po tym, jak sama sytuacja się skończyła. Jej gniew obiecał rebeliantom niebezpieczeństwo śmierci. Postanowiła zniszczyć inicjatorów zamieszek i wymieszać elementy między sobą, aby zmienić światowy porządek. Aby zniszczyć młode bóstwa, Tiamat urodził straszne stwory: skorpiony o ludzkich cechach, demoniczne lwy, ogromne smoki i węże.

Aby zrealizować ten pomysł, nie dopuściła do tego Marduka, która walczyła z boginią. Jej ciało stało się podstawą do stworzenia nowego świata. Przestrzeń na chwilę triumfowała nad chaosem. Teraz młody władca panuje nad wszystkim, co istnieje.

Wyścig

Pomimo faktu, że Tiamat była wściekła i wezwała całą jej wściekłość, Marduk pokonał ją przy pomocy czterech wiatrów kosmicznych. Kiedy dostali się do jej krwawiącego usta, nie mogła zamknąć go. Bogini nazywała ją zdobywcą tylko potomkiem starożytnych bóstw, z których jedna była sama, i to tymczasowe zwycięstwo, ponieważ istota o tak niskim statusie, w przeciwieństwie do niej, nie może żyć wiecznie. Wcześniej czy później przestrzeń spada, a Tiamat znowu wzrośnie, niosąc chaos. Wcześniej zorientował się, jaki jest skutek wojny, a co się potem wydarzy.

Jej panowanie zostanie przywrócone, gdy młode bóstwa umrą. Marduk stał się niewygodny z tą przemową. Podniósł ciśnienie wiatru, aby rozerwać boginię i skończyć ją. Nie było dźwięku bólu. Miał tylko smutek. Ostatnim wysiłkiem, jaki był potrzebny do bitwy Matki Ciemności, były strzały światła. Więc bogini spotkała śmiertelne marzenie.

Tiamat wzrośnie

Widząc to, co się stało, żołnierze Kingu byli zakłopotani, ale kapłanka Khubus zdołała zebrać krew przodka i zabrać ją na odosobnione miejsce, którego młode bogowie nie wiedzieli. Czarodziejka spryskała tę ciecz w pustkę bez końca i krawędzi, z której przyszło królestwo chaosu. Istoty, które pojawiły się w mroku, musiały być ofiarne w imię wielkiego smoka, bogini Tiamat. Podczas krążenia krwi chaos rozprzestrzeniał się coraz szybciej, przechwytując kosmos. Demony pozostały w pozycji oczekiwania i zobaczenia.

Marduk nie wiedział o tych wydarzeniach, ale zebrał broń niedaleko trupa pierworodnego, chcąc zmiażdżyć Kingu, ostatniego mściciela pełnego nienawiści i gotowego do walki. Jednak biedni drani złapali wojownika.

Legendarna bitwa się nie zdarzyła. Z przyzwoitego pojedynku okazało się, że jest to zwykła rzeź. Po klęsce obraz Tiamatu nie został całkowicie wygnany z życia ludzkiego, jednakże zasada żeńska otrzymała konstruktywną i reprodukcyjną funkcję. Kiełki ciemności są wciąż uśpione w dole świadomości i są gotowe wybuchnąć, jeśli są przebudzone. Chociaż straszne potwory, które powstały podczas walki, pełzały wzdłuż narożników wszechświata, poszły do podziemnej krainy zmarłych. Nadal żyją, ukrywając się w oczekiwaniu na wezwanie Mrocznej Matki.

Uważa się, że ich kochanka jest wciąż żywa, urzeczywistniona w swej esencji krwi, a w przyszłości wezwie jej wojska do nowej bitwy. Powstanie starożytne zło, a chaos znowu przemieści ziemię.