463 Shares 9899 views

Jak zrobić lalkę voodoo własnymi rękami z materiałów złomu

Voodoo urodził się w dzisiejszej Beninu, ponad 6000 lat temu. Nowoczesne voodoo religii innych niż starożytnych rytuałów, zawiera elementy chrześcijaństwa katolickiego. Nawiasem mówiąc, taka mieszanka w drugim domu voodoo – Haiti – uważany jest za oficjalną religią, a jednym z wielu gałęziach katolicyzmu. W tej formie przyszła do naszego kraju.


Haiti voodoo, czarna magia, straszna klątwa i mieć pewność, zombie – to, co większość ludzi wie o religii. I nie ma pozytywny związek. Okazuje się, rodzaj niszcząc wszystko i mieszaninę wszystkich, że na nic innego nie jest potrzebne, ale zrobić lalkę voodoo własnymi rękami i przynieść straszną śmiertelną klątwę na dostać sąsiada. Ale rzeczywiście nie wszystko, co złe. W tej religii wielu rytuałów, które przynoszą bogactwo i miłość, i wyleczenie choroby. Ofiary są często używane – słusznie, ale każdy może znaleźć odpowiedni rytuał, a bez rozlania krwi. I rzeczywiście lalka może być użyty do kierowania korupcją, i aby przyciągnąć kogoś bliskiego. A może i nie stają się zabawne dekoracji – wszystko zależy od celu, w jakim jest ona wykonywana.

Przed jak zrobić lalkę voodoo z ich rąk, trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych warunków:

1. lalka musi być wykonana samodzielnie, z dala od wszelkich wścibskich oczu, zwłaszcza przed oczami obcych.

2. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fazę księżyca: woskowanie – przyciągnąć, maleje – uszkodzeń.

3. Wszystkie materiały pochodzenia naturalnego jest konieczne, aby sprawdzić pasożytów. To nie tylko wykonać rytuał bez zakłóceń, ale również zaoszczędzić późniejszą obróbkę.

Jak zrobić lalkę voodoo własnymi rękami w tradycyjny sposób

Będzie to wymagało mech (idealnie – Hiszpański), parę pałeczek, liny wykonane z naturalnych włókien, tkanin (nie syntetycznych), części ludzkiego ciała (paznokcie, włosy, lub po prostu jego ubrania), igły i nici.

Patyczki krotnie krzyż i związać w środku. Następnie trzeba owinąć powstałą ramkę z mchu, od środka i przeniósł się do krawędzi, aby uniknąć pęknięcia materiału. Najlepiej, jeśli będzie to zrobić jednym kawałku.

Tkanina powinna być pocięte na paski i zawijać małą szerokość lalki, poczynając od środka, tak, że pozostają otwarte kończyny i wieniec „głowy”.

Teraz trzeba zrobić lalkę jako podobny do mężczyzny, którego reprezentuje. Aby to zrobić, trzeba dołączyć części, z których udało się uzyskać. Należy dołączyć do miejsc, w których zostały one podjęte, jeśli włosy z głowy – głowy, jeśli paznokcie z rąk – na „szczotka” lalek itp Nie zapomnij o twarzy lalki. Oczy mogą być perełki, a usta szyte.

Tradycyjne lalki voodoo jest gotowa!

Jak zrobić lalkę voodoo własnymi rękami wykonany z wosku

Metoda ta urodziła się w Europie w średniowieczu. Jego pochodzenie jest nieznane. Wielu kojarzy się z początkiem handlu niewolnikami i zdobyciu nowych terytoriów, ale pojawiło się kilka wieków wcześniej. Najprawdopodobniej jest to związane z biblijną legendę o pochodzeniu człowieka, w którym Bóg ukształtował go z gliny. Stąd też wybór materiałów do produkcji: wosk, kawałki ubrań i ciała części (włosy, paznokcie, krew, lub tym podobne).

Wosk jest podgrzewane. W tym celu konieczne jest, aby trzymać go na chwilę w ręce i dobrze wyrobić. Potem rozpoczyna się proces rzeźbienia. Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby w środku można umieścić notatkę z nazwą obiektu. Wszystko włosy i paznokcie muszą trzymać się swoich mandatów. Jeśli nie jesteś w stanie dostać się do krwi, a następnie jest on umieszczony w korpusie wosku. Przedmiotu sztuk odzieży, aby ubrania dla lalki. Na ostatnim etapie lalka Krzyża i namaścić imię ofiary.

W przeciwieństwie do swojego kuzyna „afrykański”, ta lalka została wykorzystana tylko dla kierunkiem śmiertelnego uszkodzenia. Po wytworzeniu mogło przebić igły, a nawet wykonać pochowany. Wszystko zależało od tego, jakie cierpienie było przetestowanie ofiary.