408 Shares 2946 views

PhD – prestiż i solidność!

Co studenci prawa marzyć, że kiedyś jego wizytówka jest ozdobiony magicznych słów dla niego „doktor prawa”. Nie ma takiego ekonomista podyplomowych, którzy nie chcieli ujawniać psychicznego piękny dyplom z eleganckim napisem „Doktor nauk ekonomicznych.” W długim liście stanowisk, nagród i wyróżnień czcigodnego akademika jeden z pierwszych dumnego stopniem doktora zostaną wymienione. Nawet ostra maestro nam znane wszystkie prace o Pinokio Karabaş-Barabas nie nazywa się chyba doktorat, w jego przypadku – marionetka.

Co jest tajemnicą prestiż tego tytułu? Tak, nie ma żadnych tajemnic, tylko doktorem nauk – jest najwyższy stopień akademicki, który nie tylko dostać. Aby to zrobić, przynajmniej trzeba skończyć studia, aby uczestniczyć absolwent szkoły, aby chronić pierwszą rozprawę doktorską, a dopiero potem przejść do pisania pracy doktorskiej. Po jej zakończeniu, monografia (rozprawa w formie pisemnej) podaje do recenzentów, a potem przychodzi najbardziej dramatyczny moment – praca na stopień konkurencji cenionych wysłany do zaświadczenia Komisji Wyższego (HAC). Proces ten nazywa się głosowanie, gdy członkowie komisji przedstawić swój głos „za” lub „przeciw”, w zależności od sposobu ważnym znaczeniu naukowym w oczach reprezentowanych przez kandydata pracy. Tutaj wnioskodawca będzie musiał dosłownie energicznie „obronić”, broniąc wartości swoich tworów przed przeciwników i udowodnić, że jego książka to nowe słowo w sferze nauki.

Jeśli wszystko kończy się szczęśliwie dla wnioskodawcy, świeżo upieczony doktor nie otrzymuje tylko satysfakcję moralną z faktu, że jego uczeń dni-sen i marzenie wreszcie się spełniło, i wstąpił w szeregi „arystokratów” z naukowcem na świecie. Teraz jest otwarty dostęp do stanowiska profesora na uczelni odpowiedniego profilu i oczywiście zapewnić pewien wzrost ich wynagrodzenia. Solidność tytułem doktorskim również na tym, że historia stopnia nauka ma prawie tysiąc lat. Po raz pierwszy został zatwierdzony w najstarszej uczelni w Europie – Bolonia szkoły w 1130!

Doktorskiego jest szeroki świat krążenie, jest akceptowane w większości państw jako dowód niewątpliwej wartości naukowej. Jedyną różnicą jest to, że w niektórych krajach lekarze są po ochrona tylko jednej pracy, kandydaci przechodząc fazę. Zatem ciężar „klasycznej”, Rada, a teraz rosyjski tytuł „Doctor of Science” na porządku nad nim, powiedzmy, brytyjskiego odpowiednika. Istnieje coś takiego jak tytuł „Honorowego Doktora” – to tytuł, który wiele instytucji zauważyć figury publicznych (polityków, kulturalnych, itp), niezależnie od tego, czy dana osoba nagrodzona przez stopniu lub nie. W każdym razie, tytuł doktora daje znaczne przywileje i gwarantuje jego posiadacz honor i szacunek, a już samo to wystarczy, co do zasady, jak o nią walczyć!