480 Shares 3202 views

Seal w piersi podczas karmienia: Mamo, uważaj

Obecnie pediatrów zaleca karmić piersią swoje dziecko na żądanie, a nie godzin, jak to było wcześniej. Oznacza to, że dziecko powinno jeść tyle, ile chcesz.

Każda kobieta prędzej czy później dowiaduje się, radość macierzyństwa, jednak, oprócz pozytywnych aspektów, nie może być pewne niuanse dla zdrowia, które mogą być unikane z wyprzedzeniem, aby dowiedzieć się o możliwości ich wystąpienia. Tak więc, można zobaczyć pieczęć na piersi podczas karmienia. Ten problem występuje w prawie wszystkich matek karmiących. Takie pojawia się z powodu pewnych powodów, a prawie wszystkie kobiety.

Powody do zagęszczania w okresie karmienia piersią mogą być różne:

  1. Zakażenie (ropień).
  2. Kanały zablokowane (lactostasis).
  3. Ogólny proces zapalny (zapalenie sutka).

Należy zauważyć, że czasami podczas nacisku na gorączki i bólu pojawiają się wypukłości. W tej sytuacji, biec do lekarza natychmiast. Fakt, że samo może prowadzić do nasilenia choroby i utraty mleka w ogóle.

Uszczelka do karmienia piersią, jak wspomniano powyżej, może być lactostasis znak, który rozwija się w wyniku zatkania przewodów mlecznych. Mleko zaczyna gromadzić, ponieważ mostek nie jest całkowicie opróżniony z powodu pojawienia się uszczelka. W celu ustalenia, czy lactostasis, niezbędne do pomiaru temperatury ciała w kilku miejscach: zarówno pod pachami, pachwiny i łokcia. W takim przypadku, jeśli jest to pacha jest najwyższa, to jest uważany za znak zastoju mleka lub niezakażonych mastitis.

Uszczelnienie na karmienie piersią może być zainfekowany mastitis znak – choroby wynikające z zakażenia z zewnątrz styku. Ale nawet w tym przypadku nie jest konieczne, aby odzwyczaić dziecko od piersi, podlega jedynie dostępności ropnia.

W każdym przypadku, kobieta powinna skonsultować się z ginekologiem, jeśli nie, to natychmiast do lekarza, który pomoże ustalić diagnozę i przepisać leczenia. W ten sposób możliwe będzie nie tylko wyeliminowanie uszczelki w piersi podczas karmienia, ale również w celu uniknięcia rozwoju stanu zapalnego.

Istnieje kilka czynników, które obecność takich uszczelek powinny być przedmiotem szczególnej troski:

  1. Jest jeszcze i sztywne.
  2. Z brodawki wyróżnia się krew.
  3. Złączka się formą: wsunięty lub pochylona niż zwykle.
  4. Powiększenie węzłów chłonnych.

W obecności danych atrybutów trzeba być przeszukiwane pod kątem obecności nowotworu.

Uszczelnić raka piersi u kobiet może występować nie tylko w czasie laktacji, ale również w innych okolicznościach. Może to być wskazówką:

  1. Torbiel – niewielkie wgłębienie, w którym gromadzi się płyn. W dotyku, różni się ona tworząc gładką konsystencję stałą i mobilność. Jeśli naciśniesz, istnieje ból na nią.
  2. Mastitis. Guzki w tym przypadku może być wielkości ziarnka grochu lub orzecha. Czasami może pojawić się choroba wydzielina z piersi. Powinien zacząć się martwić, jeśli oni stają się brązowe lub zmieszane z krwią.
  3. Zakrzepowe zapalenie żył. Ściana zapalenia żyły, powodując pojawi się skrzep. Objawy: zaczerwienienie w miejscu powstawania, gorączka, dreszcze.