348 Shares 6290 views

Wózki widłowe: dane techniczne i zdjęcia

Wsparcie techniczne nowoczesnego magazynu jest niemożliwe do wyobrażenia bez środków załadunku. W miejscach służących w średniej wielkości ładunku, używane wózki widłowe. Jest to stosunkowo małe urządzenie, które odróżnić rozmiar skromne, zwinność i możliwości procedur roboczych. Najlepszym rozwiązaniem jest uważany za wózek widłowy na kołach, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie dużej przestrzeni dyskowej.

Ogólne informacje o technice

Technika ta jest rodzajem urządzeń załadunkowych, przeznaczonych do użytku w pomieszczeniach zamkniętych. Jednak powszechne i modyfikacje, które mogą być używane tylko na zewnątrz – ten model do silników benzynowych i wysokoprężnych. Standardowa wersja jest wyposażona w wózki masztów ciężarówek, które wykonują czynności roboczych. Kierowca zajmuje miejsce w kabinie, i kontroluje cały proces od środków technicznych, aby przesunąć chwytające jednostek funkcyjnych.

Modele różnią się mocach, osiągi strukturalnych i dodatkowych funkcji. Przy wyborze ważne, aby wziąć pod uwagę charakter pracy maszyny. Na przykład, jeśli technika ma być używany na kilka godzin dziennie, to będzie pasować do urządzenia o niskim poborze mocy z funkcjami ładowania w różnych trybach – Wszechstronność jest jedną z najważniejszych cech takiego sprzętu. Jeśli masz zamiar pracować w ciągu dnia i nocy, należy skupić się na wysokiej wydajności i silnej władzy platformy, co stawia wózka widłowego. Zdjęcia prezentowane poniżej, na przykład, pokazuje przykład udanej realizacji wielofunkcyjnego rozstawem osi.

Różnorodność sprzętu

Koła są zwykle jednym ze znaków i etykietowania takich ciężarówek. Tak, zwolnij pneumatyczne, pełne koła, bandaż i poliuretanowych. Pneumatyka uznane standardowe rozwiązanie, które zapewnia przyzwoity i dobre właściwości przepuszczalności amortyzacji. Koła stałe zazwyczaj całkowicie wykonane z gumy. Zapewnia to dobrą odporność na ścieranie i wytrzymałość, ale amortyzacja jest zmniejszona prawie do zera, co nie jest korzystne dla wszystkich przypadków wyzysku. Na przykład, jeśli wózek widłowy wózek teleskopowy typu w warunkach magazynowych nierówna powłoka, każdy guz lub inne nierówności w systemie będą miały poważne wibracje wysyłki utrwalenie. ładowarki typu masztu wydajności również klasyfikowane. Są dwu- i trzy-częściowe urządzenie, które mogą mieć wolne windy. Istnieją również „wagon” wersje, które różnią się pod względem uniwersalności, ale w tym samym czasie, a złożoność strukturalną.

podstawowe dane techniczne

Głównymi jakości technicznej i operacyjnej wózki widłowe – to pojemność, wysokość dostaw, moc, szybkość i parametry organów roboczych. W odniesieniu do dynamiki, z oczywistych względów, dane te rzadko są imponujące – średnio 25 km / h, w pomieszczeniu. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 3 m, a w wersji standardowej, to zmienia się od 1 do 2 m. Należy również wziąć pod uwagę zdolność posiadanych przez wózki widłowe. Dane w tym zakresie są następujące: około 1500 kg w modelach klasy podstawowej i 3000 kg w przypadku wyższej klasy. W stosunku do pojemności czynnej bardziej zdecydowanego mechanizmu napędowego. Tak więc, nawet ładowarka o wysokiej wydajności może podnieść ładunek 3 tony na dużej wysokości, ale będzie to robić powoli, jeśli ma małą moc. Funkcje i specyfikacje Powertrain powinny być rozpatrywane oddzielnie.

silnikowy napełniania

Wózki widłowe mogą być wyposażone w silniki elektryczne, a także jednostek wysokoprężnych i silników benzynowych. Zasilające urządzenia elektryczne waha się od średnio o 20 do 40 kW, chociaż istnieją również modele z innymi wskaźnikami. Na przykład, początkowa wersja segmencie mogą być zamontowane do 5 jednostek kW, rozwijając trochę prędkość wynosi 16 km / h. Mocniejszy diesel wózek widłowy wózek ma potencjał mocy około 50-60 litrów. a. To wystarczy do obsługi nieporęcznych i ciężkich ładunków. Ale główną cechą tych modeli jest zwrócenie uwagi na korzyści ulicy. To właśnie ze względu na wymogi ochrony środowiska – w magazynach powinno być żadnych emisji. To samo odnosi się do modeli benzynowych, którzy tracą diesel technologia zasilania, ale jest bardziej korzystny pod względem redukcji hałasu i łatwości zarządzania.

System zarządzania

Operatora w trakcie pracy może siedzącej lub stojącej pozycji. organy kontrolne w obu przypadkach może podejmować kluczowe przełączniki, dźwignie, joysticki i inne elementy umieszczone pojedynczo lub w kombinacji pojedynczy panel. Poza podstawowymi narzędziami zamontowana, użytkownik może dostosować funkcjonowanie oświetlenia, karmienie sygnały do innych pracowników za pomocą specjalnych wskaźników, jak również aktywować alarm, jeśli jest to konieczne. Za wysoką jakość działań roboczych od kierowcy wózka widłowego powinien mieć dobrą widoczność i wygodne dopasowanie. Komfortowy i lepszy technicznie prysznicowa, tym bardziej skuteczny będzie występować i workflow. Z tego powodu twórcy kompaktowych i zwrotny samochodów coraz więcej uwagi poświęca się spróbować i ergonomia.

dodatkowe wyposażenie

Istnieje kilka kategorii opcjonalnego urządzenia do wózków typu transporcie. W zakresie poprawy charakterystyki załącznikami należy zwrócić uwagę na urządzenia pozycjonującego i offset widelca. Pozwalają one na optymalizację kontroli nad wychwytywaniem i ruchu ciał roboczych. Osobno przedstawiony złożone sposoby modyfikacji. Ze specjalnych pakietów typowy wózek widłowy może być przekształcona Domowe stacje od śniegu lub piecowych ładowarka. Aby przenieść dużego sprzętu dostarczonego i specjalnych uchwytów. Takie urządzenia pozwalają na transport lodówki, pralki, kuchenki i tak dalej. D.

Producenci i ceny

Tradycyjnie wiodąca pozycja w segmencie okupowanej przez producentów japońskich. W szczególności, firma „Komatsu” jest regularnie aktualizowana swoją ofertę o nowe modele, prowadzenie restyling z najbardziej udanych wersjach. lineup producenta można znaleźć olej napędowy, benzynę i modyfikacja elektryczna kosztować 600-800 tys. RUB. Słynie z wysokiej jakości i wózki widłowe „Toyota”, który jest w stanie podnosić ładunki o masie do 5 ton. Ponownie, twórcy wydała wersję z innym typem silnika, który może być stosowany w dużych magazynach i na zewnątrz budynków. Koszt modeli „Toyota” 400-700 tys średnio.

wniosek

Odpowiednio dobrane wózek nie tylko ułatwienie transakcji z towarami dla pracowników, ale również optymalizuje cały proces logistyczny obrotu magazynowego. Jednak aby dokonać najlepszego wyboru, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. W pierwszej kolejności powinny być zorientowane na podstawowy wykonywania dyspozycji wózka widłowego w korzystnym wykonaniu. Odnosi się to do pojemności ładunkowej, szybkość działania, również w windzie. Nie należy też ignorować ergonomiczne właściwości obiektów i bezpieczeństwo techniczne. Aby nie przeliczyć się z doborem parametrów, pożądane jest, aby najpierw określić zadania, które stoją przed ładowacza.