423 Shares 3560 views

Zagadki, oparte właściwości, cechy. Opisy puzzle dla dzieci


Z zagadkami oznaczyć każdy. Ta mała forma sztuki ludowej daje niezwykle szerokie możliwości dla rozwoju dziecka. Wydaje się w życiu dziecka jest jeszcze w przedszkolu i staje się jednym z ulubionych zajęć przez wiele lat.

Co jest tajemnicą

Wśród szerokiej gamy gatunków, należących do doustnego sztuki ludowej, takich jak rymowanek, dowcipy, żarty, piosenek, przysłów, powiedzeń, zagadki zajmuje honorowe miejsce. I jej z niczym nie można pomylić.

Przedstawienie kwestii logicznej jest bardzo skompresowane, ale jest daleko idące i pomysłowe. Zadanie Riddle autora jest, aby uniknąć brakuje właściwości, cechy charakterystyczne dla konkretnego przedmiotu lub zjawiska.

Jaki cel jest tajemnicą w rozwoju dzieci

Nauczyciel lub rodzic, oferując dziecku grę, w której masz do odgadnięcia zagadki, realizujących określone cele. możemy sformułować niektóre z nich są następujące:

  • Rozwój graficznego mowy. Jest to ułatwione przez narzędzia takie jak epitety, awatary, kontrast, rytm i rym.
  • Stosowanie dwuznacznych słów zagadkami. Pomaga wzbogacić słownictwo dziecka. Po rozwiązaniu zagadki mały człowiek musi myśleć o średnim znaczeniu tego słowa, aby zwrócić uwagę na zjawisko języka jako dwuznaczności.
  • rozwój fantazji. Zagadka zawsze jest fikcją. Dziecko mimowolnie musi go śledzić, jednocześnie rozwijając swoją wyobraźnię. Właściwości i atrybuty obiektów opisanych w logiczne, nie odpowiadają rzeczywistości. Tylko otgadka stawia wszystko na swoim miejscu.
  • Zrozumienie powiązań. Riddle daje okazję do refleksji na temat relacji, jakie istnieją w świecie między obiektami i zjawiskami.

wykaz przedstawiony tutaj jest oznaczony jedynie główne cele, które mają zwykle dorośli grać z dzieckiem w puzzle. W rzeczywistości, ta lista jest znacznie bardziej rozległe.

Rodzaje łamigłówek i gotowości dzieci do pracy z nimi

Zgadywania zagadki, dziecko zdecyduje się pewnych zadań logicznych, wykonuje pewne operacje umysłowe. W zależności od tego, wszystkie zagadki są podzielone na grupy w zależności od ich stopnia trudności.

dowolny poziom trudności zgadywania zagadek sukces będzie zależał od tego, jak dzieci są gotowe. Muszą być prowadzony w świecie rzeczy, działań, relacji, które są opisane w tajemnicach tekstów. Tak, że dziecko może to zrobić, dorośli powinni być prowadzone prace przygotowawcze skupiony.

Rozwój zdolności dziecka do analizy języka zagadek będzie w dużym stopniu wpływa na efektywność ich niepewności. Wszelkie proponowane tajemnica dorosły dziecko powinno być traktowane z różnych perspektyw: czy praca podoba, czy z powodzeniem opisać przedmiot, który poproszony poprawną odpowiedź, której słowa opisać zapach, kolor, działanie.

Biorąc pod uwagę fakt, że gdy dziecko będzie oferowana zadanie wymyślić puzzle, mogą być zawarte w pracach następujących pytań:

  • Jakie słowa tajemnica zaczyna?
  • Jak zakończyć?
  • W jaki sposób pytanie jest sformułowane?
  • Wybierz swoje słowa, aby opisać przedmiot.

Stopniowo, dziecko będzie uczyć się znaleźć własne otgadku wykorzystaniem wszystkich funkcji, właściwości obiektów, opisanych w nim. I pomóc mu w tajemnice języka.

Ponadto, wynik może mieć wpływ na sposób pracy prezentujących dla dorosłych, poziom rozwoju mowy dziecka, jego wiek, ilość posiadania wiedzy encyklopedycznej i innych czynników.

Zagadki pierwszy poziom. Znaki obiektu

Zadaniem pierwszego stopnia złożoności prezentuje takie zagadki – Znaki opis jakiegoś wydarzenia lub elementu. Zatem istnieje proste wyliczenie z nich. Zwany rozmiar, kształt, kolor, cel, dźwięk produkujących materiały, metody ruchu i tak dalej.

Ta grupa może zawierać łamigłówki, gdzie znajduje się opis objawów, ale ich lista jest szyfrowana rozwiązanie. Odgadnąć te zagadki, wystarczy dokonać prostej analizy, czyli zidentyfikować funkcje, a następnie połączyć je w jedną całość, wykonując operację syntezy.

Zazwyczaj puzzle odnoszące się do pierwszego poziomu złożoności, należy podać pacjentowi wystarczającej liczby znaków – i logiczny problem został rozwiązany szybko i łatwo.

Zagadki drugiego poziomu. Właściwości obiektów

Grupa ta zawiera logiczne – opisują właściwości przedmiotów, które są wyrażane jedną lub dwie funkcje. Mimo zwięzłości opisu, dzieciak chcesz przywrócić pełny obraz.

Grupa ta obejmuje również zagadki, które są oparte na porównaniu, porównywania obiektów i zjawisk. Tekst może być stosowany przez odmowę odbioru.

Odgadnąć te zagadki, dziecko musi mieć dość pełny obraz zgadywania obiekt lub zjawisko. Musi nie tylko przeznaczyć zagadkę właściwości, ale także porównać je z innymi cechami charakterystycznymi dla tego samego obiektu, nie reprezentowanych w tekście odniesienia.

Tajemnice trzeciego poziomu. Opis właściwości, cechy

Do odgadnięcia zagadki związane z trzecim poziomie trudności, dzieci muszą wykonywać operacje porównać właściwości i cechy, które na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo daleko od siebie. Ale może pojawić się tylko na początku. Tutaj, dziecko musi zrozumieć ukryty sens metafory.

puzzle tematyczne

Wybór zagadek, która opisuje właściwości, cechy obiektów, działań, wydarzeń są pod wpływem wielu czynników. Przede wszystkim musimy pamiętać, że dzieci mają ograniczoną wiedzę na temat świata, w którym żyją. Wynika to z ich raczej złym doświadczeniem.

To z tego powodu, że tematem zagadki mogą być przedmioty, które otaczają dziecko w życiu codziennym. Są one zbliżone do swojego dziecka, mają mu wpływ emocjonalny. Najczęstsze słowa są otgadka-name zabawki, zwierzęta, żywność, produkty higieniczne i przedmioty.

Wraz z wiekiem, zakres tematów rozszerza, więc nie poziom skomplikowania proponowanych łamigłówki. Zjawiska transportu przyrody, sportu, zawodu, świat roślin i zwierząt – wykaz tych zagadek, które mogą być używane ze starszymi dziećmi.

Tworzenie własnych zagadek

Proces zgadywania jest bardzo fascynował dzieci. Ale zbliża się z jego nie mniej interesujący tajemnic zrobić, choć jest o wiele trudniejsze.

Na początku rozwoju tego rodzaju pracy dzieci powinny być oferowane do komponowania zagadkę – opis właściwości. Są one sporządzane na modelu, który pokazuje dorosły. Nie jest tajemnicą, że nie wszystkie dzieci są w stanie poradzić sobie z tego typu pracy natychmiast. Ale regularne ćwiczenia mogą rozwijać tę umiejętność w każdym dziecku.

Z biegiem czasu, dzieci same będą pochodzić z zagadkami na właściwości, atrybuty obiektów, uzyskiwanie z tego typu prac przyjemności.

Efektem pracy twórczej dzieci składających zagadki mogą być ozdobione swoją książkę lub płytę. Poza łamigłówki tekstów do albumu można umieścić zdjęcia do nich.

do rekordu

Gdy mamy do czynienia z tajemnicą ciągle trzeba myśleć w kategoriach „znak” i „własności”. Co więc różni się od znaku właściwości? W skrócie można stwierdzić, co następuje: znak – ogólna charakterystyka obiektu. Obiekt zapewnia szczegółowy opis przedmiotu jakości.

Historia układanki w naszym życiu może być interesująca zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Szczególne znaczenie dla tego rodzaju sztuki było nawet starożytny ludzki. Wiadomym jest, że w wielu plemion istniał rytuał przejścia chłopca w mężczyznę. Aby młody człowiek mógł znieść test dojrzałości, musiał udowodnić swoją sprawność fizyczną, siłę i odwagę. Jest potrzebne, aby wytrzymać ból, aby zabić okrutny drapieżnik na polowanie, a także, aby pokazać swoją inteligencję, wiedzę, inteligencję.

Niemcy i Grecy jeden z sztukami walki było zgadywać zagadki. Człowiek, który nie mógł poradzić sobie z zadaniem, tracą życie.

Słowianie istnieje przekonanie, że syrena jak zgadywanie zagadek i niszczyć ludzi, którzy nie mogą znaleźć odpowiedź.

Zgadywania i zgadywania zagadki byłoby warunkuje rosyjski ceremonię ślubną. Druhny były wymyślić dla pana młodego i jego przyjaciele są bardzo trudne zadania. Jeśli młodzi ludzie nie mogli odgadnąć zagadki, panna młoda i nie dali. Taka ceremonia może być postrzegane w nowoczesnych wesela, ale teraz on jest komiczny charakter.

Pojawiające się wiele lat temu, łamigłówki zawsze były środki, za pomocą których możliwe jest, aby wypełnić bagaż wiedzy o świecie, aby rozwijać swoją zdolność do myślenia wyobraźni, niezwykłe, pokazać spostrzegawczy bystry umysł.