638 Shares 9034 views

Zapalenie zatok: Leczenie w domu, ale z lekami

Niedostatecznie obrabiane lub przekazywane do nóg przeziębienia często obarczona powikłań, z których jeden – Zapalenie zatok obocznych nosa i zatok przynosowych. Leczenie w domu, a tym bardziej próba rozwiązania problemu konwencjonalnych leków przeciwbólowych lub kropli nos może tylko pogorszyć choroby i prowadzić go w postaci przewlekłej.


Objawy zapalenia zatok

Przyczyną choroby zapalenia śluzówki zatok, co z kolei uniemożliwia naturalną wyładowania śluzu i bakterii. Choroba może powodować reakcje alergiczne, polipy nosa, urazu, infekcji różnego pochodzenia. W wyniku obrzęku tkanki zapalnej zawartość kątach SCOP może nabyć ciśnienie formularz ropne na ściankach naczyń, powodując nieznośne bóle głowy, skurcze w oczy, zawroty głowy, duszności, depresji. Ból może być odczuwany na twarz i uszy, a nawet w zębach – krótko mówiąc, wszystko, co boli, nic nie pomaga. Nagromadzenie śluzu w zatoki szczękowej koliduje z oddychaniem, często powoduje nieprzyjemne, zgniły zapach z nosa.

Jak leczyć zapalenie zatok

Leczenie w domu jest całkiem możliwe, jeśli zostało poprzedzone wizytą u lekarza i kompleksowe leczenie został przepisany. Jest zintegrowany jako pojedyncza procedura lub objawy lek nie są usuwane. Na przykład często stosowane dziesięciu dni przedmiotów, który obejmuje następujące produkty:

  • „Sinupret” – ziołowe tabletki leku lub krople.
  • „Diklofenak” – wtrysk.
  • "Polydex" – spray do nosa.
  • "Augmentin" (375) lub "Amoxiclav" – antybiotyki.

Zapalenie zatok może być leczone i środki folk, pożądane jest połączenie ich z lekami. Ale o tym poniżej. Kontynuując rozmowę na temat leków, należy podkreślić, że antybiotyki w leczeniu zapalenia zatok jest potrzebna jeśli choroba jest wywołana przez infekcję bakteryjną. Aby dowiedzieć się, trzeba przejść wszystkie testy przepisane przez lekarza. Kiedy antybiotyki nie może zapomnieć o zagrożeniu dysbioza, na pewno musisz podłączyć dowolny środek zapobiegawczy, na przykład, „Hilak forte” lub „linex”. Podczas trudnej wyładowania ropy i śluzu z zatok – i najczęściej zdarza – lekarze zalecają bardzo silny lek „Sinuforte”. Ten spadek, który może być kapać tylko 1 raz dziennie w bardzo małych dawkach. Lek działa bardzo agresywnie, dosłownie przynosząc cierpienie. Ale te nieprzyjemne odczucia znikają w ciągu kilku minut po nałożeniu, ale „przerwy” w zatok gwarantowane. A teraz o tym, jak pokonać improwizowany oznacza zapalenie zatok.

Leczenie środków ludowej w domu

Jak już wspomniano, to lepiej, aby połączyć leczenie w domu z lekiem. I to właśnie środki i procedury bardziej skuteczne i dostępne ludowe? Pierwszym z nich jest częste mycie nosowych z roztworów soli i wywaru z ziół: rumianku, matki i macochy, szałwia. Można użyć strzykawki bez igły lub specjalnego herbaty z delikatnym nosie. Procedura powinna być wykonywana przez zlewu głowica przechylił się na bok tak, że ciecz przepływa do jednego nozdrza, a z drugiej strony. Następnie trzeba zmienić pozycję. Byłoby miło je wdychać gorącą parę na wywarze z ziół, zakryła głowę ręcznikiem. Jest jeszcze inny środek, który przez działanie porównywalne z tego leku „Sinuforte”: sok z czosnku zmieszany z płynnego miodu w równych proporcjach i mieszaninę kapać jednej kropli każdego nozdrza raz dziennie. Oczywiście, będzie się palić aż do bólu, ale w wyniku ruchów ropne korkowych szybciej oddala najbardziej uporczywe zapalenie zatok. Home leczenie polega przede wszystkim ciepły i spokojny, a nawet cierpliwości. Zmieciona z tej katastrofy nie może sobie poradzić. Zostawić go bez nadzoru – ponosząc jeszcze gorsze kłopoty.