647 Shares 3829 views

kolonia ścisłego reżimu reżimu w Rosji

W Rosji, jak w każdym innym kraju, nie jest długo pracował-out system karania. Skazany na realnym terminem umieszczonym w kolonii, która w naszym kraju, według kodeksu karnego wykonawczego, istnieje kilka rodzajów. Istnieje całkowity kolonia, surowe i specjalny system karna kolonia, medycznych instytucji poprawczych, edukacyjnych kolonii dla nieletnich.


Większość więźniów dostaje w kolonii, jak w takich instytucjach zawierać dorosłych obywateli, którzy mają nawrót zbrodni i kary zostały uprzednio w formie prawdziwym życiu, a także osoby, które dopuściły się szczególnie poważne przestępstwo.

Kolonia prawo rosyjski zdefiniowane w Kodeksie karnego Enforcement, która opisuje charakterystykę odbycia kary. W szczególności, w każdej kolonii istnieją różne warunki przetrzymywania: lekki, regularne, rygorystyczne i specyficzne (Artykuł 123 Kodeksu Karnego Enforcement).

zwykłe warunki

Po przybyciu do instytucji poprawczych skazany kwarantannie przez 2 tygodnie w momencie jej zakończenia, identyfikując cechy jego charakteru, możliwych chorób, itp Po tym osadzonych przeniesiono do normalnych warunkach w których może wystąpić przed terminem. Taki system może być przeniesiony do surowych warunków (jeśli nie ma kary i łamanie) i lekki (jeżeli naruszenia są mode). Odbycia kary w ten sposób oznacza, co do zasady, co następuje:

  • wizyt rodzinnych długie (do 3 dni) i krótkie wizyty (do 4 godzin) – 3 razy w roku;
  • i wysłanie transmisji (20 kg), a pakiet (2 kg) – 4 razy w roku.

ułatwienie

W takim przypadku, jeśli więzień nie narusza ścisłego reżimu reżim kolonii, na rozkaz więzienia może przełożyć się na lżejszych warunków przetrzymywania. Sugerują one bardziej komfortowe w porównaniu z poprzednim reżimem, mieszka w osadzie, gdzie więźniowie są w schronisku.

O terminach i transferów pod spokojnych warunkach oczekuje się w następującej kolejności:

  • długie wizyty, krótkie wizyty – 4 razy w roku;
  • Transmisja i paczki, przesyłki – 6 razy w roku.

ostre warunki

Istnieją również ściśle określone warunki, do którego skazany może zostać przeniesiona na zlecenie kierownika kolonii, gdy reżim kolonii naruszył ścisły reżim zatrzymania. Przestępcy są w pomieszczeniach, z codziennym spacerze trwającym około dwóch godzin, aby oddzielić miejsce.

Dla takich przestępców warunkiem następującą kolejność wizyt i paczek:

  • Rozszerzone wizyty – 1 razy w roku;
  • krótkie wizyty, przesyłanie i paczki, paczki – 2 razy w roku.

Jak widać z powyższego, bardziej rygorystyczne warunki zatrzymania, mniej umieścić potępione wizyt i paczek, czyli jest znacznie ograniczone w stałym kontakcie z bliskimi i rodziną, a także w uzyskaniu podstawowych potrzeb i żywność „z zewnątrz”.

specjalne warunki

Z istotnym naruszeniem zarządzania treścią może podjąć decyzję o utworzeniu specjalnych warunków. Ten typ odbycia kary oznacza, co do zasady, umieszczenie w pokoju typu komórek, gdzie uwięziony jest zawarty w najbardziej surowych warunkach, które są możliwe. Skazany ma prawo otrzymać dwie transmisje lub wysyłając rok, co sześć miesięcy, umieścić krótkie wizyty. Są to wspólne zasady w celu odbycia kary w komórce. Mogą się one różnić w każdej kolonii.

Kolonia specjalnego reżimu

Konieczne jest, aby powiedzieć o tym poprawczych instytucji, jako kolonia maksymalnego bezpieczeństwa. W rzeczywistości, prawidłowa nazwa tego typu obiektów – kolonia specjalnego reżimu. Warunki przetrzymywania danych IR są bardzo różne. Wynika to z faktu, że zawierają one groźni przestępcy-recydywistów i skazany na dożywocie. Specjalnym trybie nie może być przeniesiona na kobietę.

Tak więc, ten typ kolonii zamieszkany szczególnie niebezpiecznych przestępców. Męska kolonia ścisłego reżimu (jak również specjalne i ogólny), zawiera w jego murach więźniów, mających różne skłonności: uciec, samobójstwo, umyślne naruszenie reżimu i atak na pracowników (i osadzonych). W „obóz” specjalny reżim jest „szukam”, którzy dbać o własnej zgodności z reżimem karnej stosunków między więźniami, które, co do zasady, sprzeczne z zasadami systemu karnego.

W obronie skazany

Ale nie sądzę, że wszystko skazany tylko zastanowić się, jak złośliwie zakłócić kolonii ścisłego reżimu lub schematu dla kogoś zaatakować. Są obywatele, którzy popełniają przestępstwa na okoliczności życia, tylko dlatego, że nie nauczyliśmy się żyć inaczej. Wiele zostało powiedziane na ten temat, zwłaszcza, że cały rosyjski system penitencjarny nie nadaje się do prawdziwej korekty skazanych i byłych więźniów odrzucenie społeczne nawet nie próba człowieka potknął, aby rozpocząć nowe życie od nowa.

Samo społeczeństwo, skarżą się na zachowanie przestępców, którzy zostali skazani i już zwolniona, popycha je do popełniania dalszych czynów niezgodnych z prawem, biorąc pod uwagę „marginesu społecznego” takich obywateli.

skazańcy pracy

W koloniach, skazańcy, co do zasady, są zaangażowane społecznie użytecznej pracy, czyli pracy i otrzymuje wynagrodzenie. Ścisły reżim reżim kolonii przewiduje żadnych działań , które są dozwolone przez prawo i przewidzianych w niniejszym IR. Uzyskane środki przelane na konto skazanego, pomniejszonej o wysokość roszczeń ofiar, jeśli istnieje. Ponadto, więźniowie mogą dostać lokalizację emerytur i innych świadczeń socjalnych, jeżeli są one przewidziane w odniesieniu do więźniów. Produkty wytwarzane w podczerwieni, realizowany jest na ogólnym środowisku biznesowym. Przez cały okres pracy zostanie zaliczona do ogólnego doświadczenia więźnia i brane pod uwagę przy obliczaniu emerytur.

osada

W kolonii karnej więźniowie mogą również pracować i uczyć się, ale bardziej na luzie. Ustawodawstwo przewiduje więźniów pobyt w osadzie z prawem do opuszczenia miasta (jak instytucje te są daleko od obszarów zamieszkanych), jeżeli jest to związane z pracą i studiami. Poza tym odbywa karę mają wakacje i nieograniczoną liczbę spotkań z rodziną i innymi ludźmi na terytorium zajmowanym przez kolonii karnej.

Rozliczenie ścisłego reżimu kodeksu karnego wykonania nie jest definiowana jako kategoria koloniach, ale odbywają się pod względem warunków, w których więźniowie. W tych instytucjach są niezbędne decyzja szefa, który określa zasady przetrzymywania skazańców. Najczęściej ścisły reżim nie jest w osadzie jako całości i poszczególnych kategorii obywateli, którzy są w tej instytucji. Jak ze wszystkimi organizacjami tego typu, w kolonii tego typu, są noclegi, które są wymienione powyżej.

Ugoda może być przeniesiona z innych kolonii więźniów w związku z wymianą systemu aresztu w sądzie.

kolonie Lokalizacja

Często krewni skazanych budzi wątpliwości nie tylko co do warunków w każdym zakładzie, ale również jego położenie. Lista ścisłego reżimu kolonii jest wystarczająco obszerna. W każdym okręgu federalnego Rosji działać przez co najmniej 30 takich instytucji, oprócz innych rodzajów kolonii, aresztach i osiedli. W niektórych przypadkach obiekty te łączą dwa tryby: surowe i rozrachunkowych, ogólne i szczegółowe, i tak dalej ..

Adresy kolonię karną (niektóre z nich):

1. PKU IR-5 – POS. ulica Sosnovka. Litwinow, 104B, Biełgorod.

PKU 2. IR-3 – ul. Pauline Osipenko, 49, Vladimir.

3. PKU IR 2 – ul. Eletskaya, 2, Livny.

4. PKU IR 6 – kobieta kolonii ścisłego reżimu (1300 osób) miasteczka. Shakhov, Kromsky rn.

5. PKU IR 10 "Vas'kin Mech" – wsi. Metallistov P / O Mikhailovskoe, Kalininskij.

6. PKU IR 19 – rp Markovo , region Irkuck, Irkuck region.

7. PKU IR-43 – ul. Bach, 3a, str. Yagunovsky, Kemerowo.

8. PKU IR 2 – ul. Virgin, 50, Rybinsk, Yaroslavl region. i wiele innych.

Najczęściej jest odległych rejonach miasta lub wsi. Zazwyczaj PTDC (areszt), który zawiera oskarżonego w trakcie dochodzenia do zdaniu znajduje się w mieście. Nawiasem mówiąc, warunki przetrzymywania w więzieniu jest znacznie gorsza niż w koloniach ścisłych i innych trybów, więc prawnie uznanych przez następującej zasady obliczania zdaniu: 1 dzień więzienia utożsamiane do 1,5 dni w kolonii. Wynika to z faktu, że przed skazaniec dostaje na „strefy”, może być badany przez kilku miesięcy do kilku lat.

Specjalne kolonie i więzienia

W Rosji, oprócz tego, że ścisły reżim kolonii zapewnia tryb nieznacznie różnią się od ogólnych warunków przetrzymywania, instytucje te posiadają także specjalną renomę. W związku z tym, nie jest oryginalny legenda więzienia. Najbardziej znane to kolonia specjalnego systemu, w którym znajdują się zamachowcy-samobójcy – tych, którzy mają karę śmierci zamieniono na dożywocie, a także więzienie różnych miastach rosyjskich, które mają własną niepowtarzalną historię.

Można wymienić między tymi instytucjami słynny Vladimir Centralny, Lefortowo, cisza Żeglarza, Butyrskaya „White Swan”, „Czarny Delfin” krzyży. Opowieści w murach więzienia i na wolności, są uderzające w ich treść życia nawet najbardziej zatwardziałe ludzi.

Niektóre reżim rosyjski kolonia

Niestety, niektórzy członkowie z niewielu reżimem kolonialnym nadal administrować własną sprawiedliwość. W tej chwili te instytucje, są mniej, ale istnieją w każdym regionie Rosji. Na przykład, krewni więźniów w regionie Irkucka IR-19 jest bardzo negatywne komentarze na temat warunków ich bliskich w ścianach organizacji. Irkuck kolonia ścisłego reżimu nie różni się od innych kontyngentu, ale aby komunikować się z więźniami pozostawiała wiele do życzenia.

W regionie Kemerowo w 2007 roku doszło do skandalu nad traktowania pracowników LIU-16 dla chorych więźniów, gdy skazany, cudownie uwolniony od „strefy śmierci”, mówili o okropnościach, które dzieją się w murach tej uczelni za zgodą administracji.

Jednocześnie, specjalny reżim kolonii IK-29 w Kemerowo skazany może ubezpieczyć swoje życie i zdrowie, a tym samym chroni się przed zamachem pracowników PKU.

W Rybinsk kolonii karnej trybie IK-2 „grzmiał” cały kraj pervohodok imprez masowych samobójstw (tych, którzy pierwszy przyszedł do kolonii) w 2013 roku.

Jednocześnie zaczęliśmy podejmować działania wobec pracowników, którzy dopuszczają się działań niezgodnych z prawem. Według Federalnej Służby Więziennej, dwie poprawczych oficerowie natomiast usiłowanie popełnienia przestępstwa, aresztowany w marcu 2014 r. Niestety, dane są usuwane z publicznego dostępu, było tylko tytuł.

Dokonywanie o terminalach systemu karania, niezależnie od reżimu kolonii, można powiedzieć, że główne zmiany powinny być przeprowadzone. I nie ma potrzeby zmiany kodeksu karnego egzekucji, i ludzi, którzy je wdrożyć. To zależy od zdrowia i życia ludzi, którzy nawet w jego własnym zaniedbaniem, uderzył kolonię.