545 Shares 7931 views

Dzhordzh Stinni: najmłodszy sprawca XX wieku w Stanach Zjednoczonych jest uzasadnione 70 lat po wykonaniu

16 czerwca 1944 US System sąd ustalił prawdziwy rekord. W tym dniu został stracony najmłodszego sprawcy XX wieku – Dzhordzh Stinni. W czasie wykonywania była nastolatką 14 pełnych lat. Prawdziwie światową sławę nabyła firmę w 2014 roku, gdy wykonywane przez małoletniego został pośmiertnie uniewinniony po 70 latach.


Wiosna koszmar w gminie Alkolu

Alkolu – małe miasteczko w Karolinie Południowej. W 1944 roku został podzielony na dwie części przy torach kolejowych. Jedna część była zamieszkana przez czarnych obywateli, a drugi – białych. 23 marca dwa białe dziewczynki – Mary Emma Thames (8 lat) i Betti Dzhun Binniker (11 lat) – poszedł na spacer w "czarnej" bloku. Dziewczyna nie wróciła do domu, ale nie było świadków, którzy twierdzili, że widzieli zaginionych dzieci były rozmowy z 14-letniego George'a Steen w pobliżu jego domu. Dziewczyny zaczęły się rozglądać miasta natychmiast po zniknięciu. Korpusy znaleziono w rowie wypełnionej brudnej wody, przyczyną śmierci w obu przypadkach była uraz głowy niezgodne z życia. W związku z podejrzeniem Dzhordzh Stinni został zatrzymany w momencie popełnienia przestępstwa.

A jeśli dochodzenie było?

Pod zarzutem przyszedł jako nastolatek dziewczyny były ostatnio widziano go ze sobą. Początkowo opłata została na podstawie tego argumentu. Wiadomość o afroamerykańskiego podejrzany o zamordowanie dwójki dzieci białoskóry wzbudzanych spokojnej miejscowości. Zagrożenia z mieszkańcami zaczęli przybywać już w odniesieniu do całej rodziny Steen. Native George dosłownie uciekł z miasta, obawiając się prawdopodobny masakrę, i zostali zmuszeni wyrzucić chłopca sami sobie. Jako adwokat podejrzany otrzymał komisarza podatkowego, o, aby wejść do służby cywilnej. Według niektórych źródeł, Dzhordzh Stinni przyznał się do morderstwa i podwójne usiłowanie gwałtu ze starszych dziewczynek. Jednak żadne oficjalne dokumenty potwierdzające odczyt danych, nie.

jury

Proces trwał mniej niż trzy godziny, co jest już wystarczająco dużo dla tak poważnego zarzutu. Jako świadkowie zostali przyciągnięci przez lekarzy, którzy przeprowadzili badanie ciał, a osoba, która je odkrył. Pomimo faktu, że pozwany był czarny, wśród jurorów nie była pojedyncza czarna, one są białe. Świadków obrony też nie zachowują ponadto, istnieją powody, aby sądzić, że adwokat pracował niedbale. Wyrok został wydany zaledwie 10 minut. Jury przyznaje krótko i doszedł do wniosku, że George Steen jest winny i zasługuje na karę śmierci.

Kara lub inny zabójstwo niewinnego?

Według świadków, nastolatek werdykt słuchania wyraźnie zdenerwowany. rodzina Steen nie posiadają niezbędne zasoby materialne ponowne rozpatrzenie sprawy. Zdanie zostało przeprowadzone po zaledwie trzech miesięcy od daty wydania. W tym czasie, South Carolina, jak również wielu innych stanach Ameryki, był miejscem, gdzie kara śmierci jest wykonywana przez krześle elektrycznym. Czternastoletni chłopiec był tak drobnej postury, że nawet „nie wystarczająco dojrzały” do tego strasznego ataku. Pasy do mocowania ramion były beznadziejnie mu wielki, więc oczywiście mieliśmy remis. I aby prawidłowo umieścić na siedzeniu George sadzone Biblię, którą przyniósł ze sobą. Egzekucja odbyła się w dniu 16 czerwca 1944 roku, a ostatecznie cała sprawa zaczęła być zapomniane, nawet w Alkolu.

pośmiertnie uniewinnienie

W 2013 roku, w przypadku George'a Steen zainteresowany w niektórych amerykańskich historyków. W tym samym czasie, a wykonywane przez nastoletnią rodzina zaczęła szukać sposobów rehabilitacji cześć zmarłego krewnego. Ketrin Stinni – Sister George – zatrudnił zespół prawników do wydanego 70 lat temu do podważenia wyroku. Początkowo sędzia nie chciał zająć się tą sprawą, jako świadków i świadków procesu jest prawie nie przeżyli. Dokumenty w archiwum również zaoszczędzić trochę, i to jest ważne, wśród dokumentów nie ma uznanie George. A przecież to było rzeczywiście rozważyć. Nie udało się udowodnić, że w dochodzeniu i proces pozwolono szereg poważnych naruszeń. Pozwany nie miał normalną ochronę, ale dowód jego winy spojrzeć na tyle przekonujące. Uzasadnienie George Steen przyniósł znaczną ulgę jego rodziny. Oczywiście, do życia młodocianego nie może powrócić żadnego sądu, ale nawet pośmiertna rehabilitacja wiele znaczy dla skazanych i ich potomkowie krewnych.

Sława i „wolność” po śmierci

Drugi sąd nawet znaleźć świadkiem obrony. To jest człowiek, który siedział w jednej celi w celi śmierci Steen. Powiedział, że sam George próbował kilka razy, aby porozmawiać z nim o tym, że został skazany przez pomyłkę. Uniewinnieniem w sądzie uderzył całą światową społeczność. Rzeczywiście, nie każdy dzień stracony na krześle elektrycznym uniewinniony. Pośmiertny Dzhordzh Stinni stał się prawdziwą gwiazdą. O nim kilka filmów dokumentalnych filmowane, najbardziej znany w tym – „83 dni” Charles Burnett. Książka „Carolina Skeletons” został napisany w 1988 roku, jego autor – dziennikarz i pisarz David Stout – określa szczegóły sprawy w formacie Steen grafiką. Co ciekawe, bohater powieści nie jest winny. Produkt ten był następnie umieścić na ekranie przy zachowaniu oryginalnej tytule.