733 Shares 2806 views

osiągnięcia Tefal. Pan – high-tech produkt

Gotowanie jest uważany za wysoki sztuki we Francji. Francuski wzór przemysłowy ma długą tradycję i jest ceniona przez profesjonalistów i zwykłych konsumentów. Wszystkie te czynniki doprowadziły do powstania naczyń i urządzeń kuchennych najwyższej klasy.


Produkowane pod marką Tefal patelni z powłoką nieprzywierającą – próbkę takiego właśnie produktu.

Historia marki Tefal

Ponad pół wieku temu, inżynier Mark Greguar rozpoczął prace nad wykorzystaniem polimeru o skomplikowanej nazwie i unikalnych właściwościach. Policzterofluoroetylen (PTFE) – wytrzymałe, chemicznie obojętne, odporny na ciepło plastik. Mówi się, że pojawienie się powłoką nieprzywierającą na patelni gotować i domowa żona winni Gregoire, został poproszony, aby znaleźć sposób, aby uratować ją przed żmudnym patelnie czyszczenia przypalonego jedzenia. PTFE stał się podstawą antyadhezyjną patelni powlekania – Teflon, a pierwsze patelnie z powłoką teflonową zaczęła produkować mocne Tefal.

Następnie firma stała się częścią większych producentów urządzeń kuchennych, ale jego nazwisko zostało zachowane, a patelnia Tefal stał się symbolem wysokiej jakości zbiorniki do gotowania, pieczenia i duszenia potraw.

Teflon: więcej plusów niż minusów

Produkowany w zakładach Spółki patelni Tefal szybko stał się popularny wśród profesjonalnych kucharzy i zwykłych gospodyń domowych. Gotować na nim, a przede wszystkim, aby oczyścić go po użyciu jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych wyrobów stalowych i żeliwnych. powierzchnia teflonowa unika się obróbce cieplnej, bez większych ilości oleju, który poprawia jakość żywności dietetycznej. Dlatego niemal każda kuchnia ma patelni Tefal. Odpowiedzi o nim prawie zawsze pozytywne.

Problematyczne dla niektórych kucharzy stał obowiązkowego stosowania drewnianych lub plastikowych łopatek podczas mieszania potraw składników, takich jak toczenie naleśniki. Na folii pozostały rysy z nożami stalowymi i widelce, gąbek ściernych i szczotek do mycia naczyń. Ale z zastrzeżeniem prostych zaleceń Teflon pan nie traci swoich właściwości i nie jest zdeformowany przez długi czas.

Stwierdzono, że po wystawieniu na działanie wysokich temperaturach politetrafluoroetylenu może wydzielać toksycznych substancji lotnych. Ale okazało się, że jest to istotne tylko dla procesu produkcyjnego, ponieważ takie temperatury stosowane w procesie nakładania powłoki nieprzywierającej. Podczas gotowania kompozycja chemiczna polimeru nie ulega zmianie. Brak śladów substancji szkodliwych w już gotowej powłoki Tefal, pan bezpieczny dla ludzkiego organizmu.

Nowe technologie, nowe materiały, nowa konstrukcja

W laboratoriach i biurach projektowych, trwają prace nad nowymi próbek produktów, aby ułatwić pracę w kuchni, poprawia jakość potraw. Czy w domu czy w restauracji to nie tylko gazu i kuchenek elektrycznych, oraz ich różne kombinacje. Rozpowszechnione powierzchnie kuchenne i rodzaju piece indukcyjne. Różne urządzenia kuchenne wymagają użycia garnki, patelnie, WOG określonego typu, cechy konstrukcyjne, ze specjalnych materiałów. Na przykład, PAN Tefal Talent przeznaczony dla płyt typu indukcyjnego.

Już w sprzedaży można znaleźć produkty z kilku rodzajów powłok :. PROMETAL Pro, tytan, Expert Pro, Intensium i inne różnice w składzie i metody aplikacji, są bezpieczne i trwałe. Wszystko to – wynikiem latach rozwoju fizyków, chemików, technologów Tefal. Smażenie może być wykonana z żelaza, stali, aluminium, ceramikę. Może mieć dwie dolne warstwy, płaskie lub falistej powierzchni, wymienny ergonomiczny uchwyt, etc. Dla różnych rodzajów obróbki cieplnej i rodzaju gotowego naczynia, można znaleźć patelnię. Krepa – okrągłe niskie zderzaki, podłużne i prostokątne z wytłaczanych wypukłości – grilla (pieczenia bez oleju). Dla każdego produktu, nawet najbardziej prosty, aby zobaczyć, załączony opis i instrukcje dotyczące użytkowania i konserwacji.

czerwony okrąg

Jedną z innowacji wprowadzonych specjalistów Tefal – wskaźnik ogrzewanie Termo-Spot.

Napęd wzór zamontowane w powierzchni miski wygląd zmienia się, kiedy ogrzewa się w optymalnej temperaturze. Zazwyczaj jest to około 180 stopni – idealne warunki do przygotowania różnorodnych potraw. Mięso, ryby, warzywa osiągnąć gotowość i nie przegrzewać, przy zachowaniu cennych substancji. samego sygnału trybu Optymalna temperatura Tefal PAN. Recenzje takich przydatnych funkcji zawsze dobre, zwłaszcza u młodych kochanek.

Wysoka technologia dla komfortu w kuchni

W czasach pierestrojki, kiedy główni producenci krajowi straciły kontrakty rządowe, głównie wojskowych i musiał myśleć o innych rodzajów produktów, to jest bardzo popularny to zdanie: „Użyliśmy zrobić helikoptery, jakie są teraz – patelnie do produkcji” Oczywiście, analogia jest błędna, ale mówi dużo. Przez długi czas w naszym kraju ćwiczyliśmy lekceważenie za jakość towarów codziennego użytku. Przykład Tefal mówi, że w produkcji nawet najzwyklejszych przedmiotów chcesz korzystać z najbardziej zaawansowanych pomysłów i materiałów. Jedynym sposobem, aby zdobyć dobrą reputację i sukces.